Провадження № 2/742/62/21
Єдиний унікальний № 742/988/20
УХВАЛА
26 травня 2021 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі - головуючого судді Ільченка О.І., секретаря судового засідання - Голушко Н.А., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини та зустрічної позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області перебуває вище вказана цивільна справа.
У судове засідання, призначене на 26.05.2021 позивачі за первісним позовом у суд не з`явилися, проте, ОСОБА_1 в черговий раз подав до суду клопотання від 25.05.2021 про зупинення справи до розгляду Чернігівським апеляційним судом справи №742/41/21, в тому числі, про незаконність роз`єднання справ, оскільки це унеможливлює подальший розгляд даної справи. Також просить розглянути клопотання про зупинення провадження за його відсутності, у разі відмови в задоволенні клопотання, розгляд справи перенести на іншу дату через значне загострення карантину на всій території України та бажання особисто приймати участь у розгляді справі.
Представник відповідача та позивача за зустрічним позовом ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився також, проте подав заяву про розгляд клопотання первісного позивача в двній справі у їх відсутності, проти задоволення такого заперечує та просить відкласти розгляд справи у зв`язку з неможливістю прибуття заявлених свідків.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Ознайомившись із заявленими клопотаннями та матеріалами справи, суд не знаходить правових підстав для його задоволення, виходячи з наступного.
Згідно із п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Пунктом 33 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , роз`яснено, що визначаючи наявність підстав, за яких провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, суд повинен, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, як неможливість розгляду цивільної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства, застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.
Отже, відповідно до положень ЦПК України, суд зупиняє провадження у справі, коли її неможливо розглянути у зв`язку з тим, що питання про наявність певних фактів, від яких залежить її вирішення, відповідно до чинного законодавства вирішується в іншій цивільній, господарській або кримінальній справі чи у справі, що розглядається в адміністративному порядку. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок.
Окрім цього, слід зауважити, що необґрунтоване зупинення провадження в справі порушує розумні строки судового розгляду, а відтак, і права учасників процесу.
Сторони не позбавлені можливості надати у даній справі докази, що дозволять встановити фактичні обставини у справі.
У свою чергу за умови, коли рішення по іншій справі матиме значення для ухвалення судом іншого рішення, сторони не позбавлені права звернутись до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
Отже, враховуючи наведене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі, оскільки у виконання положень п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України відповідачем не доведена об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення іншої справи та вважає, що зупинення провадження призведе до затягування строків розгляду справи і є процесуально недоцільним, оскільки обставин, які унеможливлюють розгляд даної цивільної справи, не встановлено.
Через неявку в судове засідання сторін та згідно ст.223 ЦПК України суд вважає за необхідне відкласти розгляд даної справи .
Керуючись ст. ст. 223, 247, 251, 259-260 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
У клопотанні первісного позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі - відмовити.
Відкласти розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини та зустрічної позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини до 11 год. 00 хв. 16 липня 2021 року.
У призначене судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарження не підлягає
Суддя О.Ільченко
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2021 |
Оприлюднено | 31.05.2021 |
Номер документу | 97257713 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Ільченко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні