Справа №: 398/1740/21
провадження №: 1-кс/398/501/21
УХВАЛА
Іменем України
"27" травня 2021 р. Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Онуфріївського відділу Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 , про арешт майна в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 31.03.2021 року за №12021121060000273, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
з участю:
слідчого - ОСОБА_3
підозрюваної - ОСОБА_5
захисника - ОСОБА_6
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням, погодженим прокурором Онуфріївського відділу Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на об`єкти нерухомого майна, а саме: земельну ділянку із кадастровим номером 3524655100:02:000:5235 та квартиру АДРЕСА_1 , належні підозрюваній ОСОБА_5 , шляхом заборони ОСОБА_5 права на розпорядження зазначеним нерухомим майном.
Клопотання обгрунтованотим, що ОСОБА_5 відповідно до розпорядження голови Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 16.09.2014№ 91-к, перебуваючи з 17.09.2014по 23.03.2020на посаді начальника відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, будучи головною посадовою особою вказаного структурного підрозділу, на підставі ст. 118 Конституції України, ч.ч.2, 3 ст.18 КК України, була представником органу виконавчої влади, службовою особою, що постійно виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Відповідно до п.5.3 розділу 5 Положення про відділ освіти Онуфріївської районної державної адміністрації, затвердженого Розпорядженням голови Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області від 01.04.2014№ 86-р «Про затвердження Положення про відділ освіти Онуфріївської районної державної адміністрації», до повноважень ОСОБА_5 входило: здійснювати керівництво відділом освіти, нести персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяти створенню належних умов праці у підрозділі; подавати на затвердження голові районної державної адміністрації положення про відділ освіти, його структуру, затверджувати положення про його структурні одиниці; затверджувати посадові інструкції працівників відділу та розподіляти обов`язки між ними; планувати роботу відділу, вносити пропозиції щодо формування плану роботи районної державної адміністрації; вживати заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи відділу; звітувати перед головою районної державної адміністрації про виконання покладених на відділ освіти завдань та затверджених планів роботи, відповідати за виконання покладених на відділ завдань з реалізації державної політики у сфері освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності, трансферу технологій, інтелектуальної власності; входити до складу колегії районної державної адміністрації; вносити пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції відділу, та розробляти проекти відповідних рішень; може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування; представляти інтереси відділу освіти у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями - за дорученням керівництва відповідної місцевої держадміністрації; видавати у межах своїх повноважень накази, організовувати контроль за їх виконанням; подавати на затвердження голови районної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису відділу освіти в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників; розпоряджатися коштами у межах затвердженого головою районної державної адміністрації кошторису відділу; здійснювати добір кадрів; організовувати роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців відділу; подавати голові районної державної адміністрації пропозиції щодо: призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченого законодавством про державну службу, державних службовців відділу освіти, присвоєння їм рангів державних службовців, їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності; прийняття на роботу та звільнення з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників відділу, які не є державними службовцями, їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності; погоджувати призначення на посади та звільнення з посад керівників загальноосвітніх навчальних закладів; проводити особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень відділу освіти. Таким чином, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, будучи головною посадовою особою вказаного структурного підрозділу, відповідно до ст.118 Конституції України, ч.ч.2,3 ст.18 КК України, п.1 ч.1 ст.З Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.1, 11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постійно здійснювала функцію представника органу виконавчої влади. В2016році ОСОБА_5 , як начальник відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, уклала з TOB «Ефект-комплекс», в особі технічного директора ОСОБА_7 , договір про виготовлення проектної документації Капітального ремонту загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що розташована за адресою: вул.50 років Жовтня, 24, сел.Онуфріївка, Кіровоградської області. На підставі вказаного договору уповноважена особа TOB «Ефект-комплекс» (кваліфікуючий сертифікат серії АР №000364, шифр 709) в2017році розробила проектну документацію «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що розташована за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел.Онуфріївка, Кіровоградська область», який включав: заміну системи опалення в будівлі школи; капітальний ремонт покрівлі; зовнішнє утеплення будівлі; ремонт вікон. Заявлена кошторисна вартість, передбачена кошторисною документацією, у поточних цінах станом на 11.04.2016року, складала5057,791 тис грн., у тому числі будівельні роботи3145,87 тис грн., інші витрати 1912,604 тис грн. Виготовлену ТОВ «Ефект-комплекс» проектну документацію «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що розташована за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область» із додатками в2017році, точного часу і дати в ході досудового розслідування не встановлено, передано проектантом до відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області. У подальшому, ОСОБА_5 , як начальник відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області вищевказану проектну документацію направила до Філії ДП «Держбудекспертиза» у Кіровоградській області для проведення державної експертизи. Відповідно до експертного звіту Філії ДП «Держбудекспертиза» у Кіровоградській області від 25.10.2016№ 12-0831к-16 щодо розгляду кошторисної частини проектної документації за проектом «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що розташована за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область», за результатами розгляду кошторисної документації встановлено, що зазначена документація, яка враховує обсяги робіт, передбачені робочим проектом, складена відповідно до вимог ДБН Д. 1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва». Після цього, 23.05.2018 ОСОБА_5 , як начальник відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, з метою проведення капітального ремонту Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що розташована за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область, в частині заміни системи опалення в будівлі школи, на офіційному загальнодержавному вебпорталіhttps://prozorro.gov.ua/en/tender/UA-2018-05-23-000171-с, оголосила відкриті конкурсні торги, предметом закупівлі яких стали роботи, а саме: «Капітальний ремонт системи опалення Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», вартістю613 288грн. 00 коп. з ПДВ, за рахунок виділених державою коштів. З метою участі у відкритих торгах щодо проведення капітального ремонту Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, в частині заміни системи опалення, 30.05.2018 ОСОБА_8 від імені TOB «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2» (код ЄДРПОУ 37503137) шляхом заповнення електронних форм з окремими полями через електронну систему закупівель та завантаження необхідних документів, що вимагались замовником, подано тендерну пропозицію в електронному вигляді, із зазначенням ціни пропозиції у розмірі609246грн. 33 коп. У подальшому, 31.05.2018тендерним комітетом Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області за результатом розгляду тендерної пропозиції TOB «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2», дане товариство визначено переможцем і прийнято рішення про вжиття заходів щодо повідомлення наміру укласти з ним договір, у зв`язку з чим тендерним комітетом о 13 год. 11 хв. 31.05.2018на офіційному загальнодержавному веб-порталіhttps://prozono.gov.ua/en/tender/UA-2018-05-23-000171-c, опубліковано повідомлення про намір укласти із TOB «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2» договір про закупівлю на виконання підрядних робіт на суму609 246грн. 33 коп. Після цього, 11.06.2018 ОСОБА_5 , обіймаючи посаду начальника відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, будучи службовою особою, наділеною організаційно- розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, від імені відділу освіти уклала договір на виконання підрядних робіт №193 із TOB «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2» в особі директора ОСОБА_9 . Так, відповідно до умов вказаного договору, TOB «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2», як підрядник, зобов`язалося виконати роботи по капітальному ремонту системи опалення Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ИІ ступенів, Онуфріївського району, Кіровоградської області, відповідно до умов договору за дорученням Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області (п.1.1. розділ 1 договору). Ціна договору склала609 246гривень 33 копійок (п.1.2. розділ 1 договору). Підрядник несе відповідальність за своєчасне виконання у відповідності з технічними нормами і умовами (п.2.4. розділу 2 договору). Визначено договором і порядок оплати робіт, а саме: розрахунок за виконані роботи здійснюються після підписання сторонами актів виконаних робіт, протягом семи банківських днів по кожному із актів, з виплатою попередньої оплати у розмірі не більше 30 % від річного обсягу фінансування (п.п.4.1, 4.3. розділу 4 договору). Точний перелік і відповідний обсяг робіт необхідних для виконання умов договору визначено локальним кошторисом на будівельні роботи №2-1-1 долучених до тендерних вимог висунутих для проведення державної закупівлі. Після цього, у ОСОБА_5 виник умисел, направлений на розтрату чужого майна - бюджетних коштів, які були виділені із Державного бюджету України для проведення капітального ремонту загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область, та які зберігалися на реєстраційних рахунках відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації № 5424175245947 та № 35429175745947, відкритих в Управлінні державної казначейської служби в Онуфріївському районі Кіровоградської області, тобто були у її віданні. Реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, ОСОБА_5 , обіймаючи посаду начальника відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області, тобто, будучи службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими і адміністративно- господарськими функціями, достовірно знаючи, що в період часу з 11.06.2018до 23.10.2018товариством - підрядником за договором на виконання підрядних робіт № 193 ТОВ «ТЕХНОЕНЕРГОМОНТАЖ-2» проведено капітальний ремонт системи опалення Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Онуфріївського району усупереч технічним нормам і умовам, визначеним тендерними вимогами державної закупівлі, п.2.4 розділу II договору №193 від 11.06.2018, зокрема, виконано будівельні роботи та використано будівельні матеріали, які не передбачені проектною документацією (локальним кошторисом 2-1-1 на опалення Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область, від 08.11.2017), особисто підписала та скріпила печаткою відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 20.09.2018та акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 23.10.2018. Згідно з актом № 1 за вересень2018року від 20.09.2018, підрядником виконано установлення опалювальних радіаторів біметалевих секційних, вартістю робіт6244,43 грн. (п. 5 акту), радіатори біметалеві опалювальні секційні висотою 550 мм, вартість матеріалів167 148,72 грн. (п. 6 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних діаметром 50 мм, вартість робіт2936,56 грн. (п. 14 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних діаметром 40 мм, вартість робіт3550грн. (п. 15 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових), вартість робіт1382,89 грн. (п. 16 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 50x8,3 мм, вартістю 11326,77 грн. (п. 17 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 40x6,7 мм, вартістю 12442,8 грн. (п. 18 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 32x5,4 мм, вартістю3190,5 грн. (п. 19 акту), коліно 45 град, із поліпропілену діаметром 50 мм, вартістю 296,48 грн. (п. 20 акту), муфти із внутрішньою різьбою діаметром 50x1 1/2" мм, вартістю3102,24 грн. (п. 21 акту), муфти діаметром 50 мм, вартістю 362,8 грн. (п. 22 акту), хомут із шурупом діаметром 50 мм, вартістю 763,75 грн. (п. 23 акту), хомут із шурупом діаметром 40 мм, вартістю 56,1 грн. (п. 24 акту), футорки в комплекті з кріпленням радіаторів, вартістю 12591,15 грн. (п. 25 акту), різьби прямі довгі (фітинги) з циліндричною різьбою, максимальний умовний прохід 50 мм, вартістю 73,94 грн. (п. 26 акту); згідно з актом № 1 за 23.10.2018, підрядником виконано установлення опалювальних радіаторів біметалевих секційних, вартістю1048,89 грн. ( п. 1 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних діаметром 32 мм, вартість робіт5808,14 грн. (п. 6 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних діаметром 25 мм, вартість робіт5004,24 грн. (п. 7 акту), прокладання трубопроводів водопостачання з труб поліетиленових (поліпропіленових) напірних діаметром 20 мм, вартість робіт1196,34 грн. (п. 8 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 50x8,3 мм, вартістю 50908,23 грн. (п. 9 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 40x6,7 мм - 35254,6 грн. (п. 10 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 32x5,4 мм, вартістю 13400,1 грн. (п. 11 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 25x4,2 мм, вартістю7552грн. (п. 12 акту), труби поліпропіленові PN 20 для гарячої води і опалення діаметром 20x3,4 мм, вартістю1210грн. (п. 13 акту), коліно 45 градусів із поліпропілену діаметром 50 мм, вартістю 444,72 грн. (п. 14 акту), коліно 45 градусів, із поліпропілену діаметром 20 мм, вартістю 474 грн. (п. 15 акту), коліно 90 градусів, із поліпропілену діаметром 20 мм, вартістю2740,6 грн. (п. 16 акту), трійник редукційний із поліпропілену діаметром 50x20 мм, вартістю3649,28 грн. (п. 17 акту), трійник редукційний із поліпропілену діаметром 40x20 мм, вартістю2918,22 грн. (п. 18 акту), трійник редукційний із поліпропілену діаметром 32x20 мм, вартістю1228,5 грн. (п. 19 акту), муфта діаметром 32 мм, вартістю 122,6 грн. (п. 25 акту), муфта діаметром 40 мм, вартістю 623,6 грн. (п. 26 акту), муфта діаметром 50 мм, вартістю 362,8 грн. (п. 27 акту), розбірне з`єднання /внутрішня різьба/ діаметром 20x1/2" мм, вартістю 23473,8 грн. (п. 28 акту), хомут із шурупом діаметром 50 мм, вартістю 763,75 грн. (п. 29 акту), хомут із шурупом діаметром 40 мм, вартістю1514,7 грн. (п. 30 акту), хомут із шурупом діаметром 32 мм, вартістю 853,2 грн. (п. 31 акту), хомут із шурупом діаметром 25 мм, вартістю 790,4 грн. (п. 32 акту), хомут із шурупом діаметром 20 мм, вартістю 208,2 грн. (п. 33 акту), футорки в комплекті з кріпленням радіаторів, вартістю3357,64 грн. (п. 34 акту), різьби прямі довгі (фітинги) з циліндричною різьбою, максимальний умовний прохід 15 мм, вартістю 15,58 грн. (п. 35 акту), на загальну суму425 816,62 грн., в тому числі і390 393,30 грн. за фактично виконані будівельні роботи, що не передбачені проектно-кошторисною документацією. На підставі акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 20.09.2018та акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за 23.10.2018, згідно з платіжним дорученням № 24 від 23.10.2018на суму225 816,62 грн. та платіжного доручення № 8 від 01.11.2018на суму200 000,00 грн., працівниками Управління державної казначейської служби України в Онуфріївському районі Кіровоградської області проведено видатки із реєстраційних рахунків відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації № 5424175245947 та № 35429175745947, відкритих в Управлінні державної казначейської служби в Онуфріївському районі Кіровоградської області, на розрахунковий рахунок TOB «Техноенергомонтаж-2» № НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ «КБ «Приватбанк» на загальну суму425 816,62 грн., в тому числі390 393,30 грн. за фактично виконані будівельні роботи, що не передбачені проектно-кошторисною документацією, розтративши таким чином майно, яке перебувало в її віданні, спричинивши Державному бюджету України матеріальну шкоду на вказану суму. Згідно з висновком експерта № 2 від 30.04.2020, під час проведення капітального ремонту системи опалення Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Онуфріївського району, Кіровоградської області TOB «Техноенергомонтаж-2» виконало будівельні роботи та використало будівельні матеріали, що не передбачені проектно-кошторисною документацією (локальним кошторисом 2-1-1 на опалення Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область від 08.11.2017) на загальну суму390 393грн 30 коп. Таким чином, начальником відділу освіти Онуфріївської районної державної адміністрації Кіровоградської області ОСОБА_5 , зловживаючи своїм службовим становищем при прийнятті робіт з проведення капітального ремонту загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область, спричинено збитки охоронюваним законом державним інтересам на загальну суму390 393,30 грн. На думку слідчого, ненакладення арешту на майно підозрюваної може завадити забезпеченню цивільного позову.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав з підстав, зазначених в клопотанні, просив його задовольнити, зазначив, що теоретично цивільний позов до підозрюваної про відшкодування шкоди може бути поданий.
Підозрювана ОСОБА_5 в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечувала, зазначила, що вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України не визнає, оскільки в її діях відсутній склад зазначеного кримінального правопорушення, роботи по заміні системи опалення проведені, питань щодо якості опалення не виникало, вона зверталася до проектанта з заявою про можливість заміни одного виду радіаторів та труб на інші та отримала позитивну відповідь.
Захисник ОСОБА_6 в судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечував з тих підстав, що приписи ст.170 КПК України передбачають можливість накладення арешту на майно підозрюваного з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення лише за умови наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні. В даному кримінальному провадженні цивільний позов не заявлений, обґрунтований розмір завданої шкоди відсутній, зазначення слідчим про можливість в подальшому подачі такого позову є припущенням та не може бути підставою для накладення арешту на нерухоме майно підозрюваної. В повідомленні про підозру зазначено, що будівельні матеріали використані та будівельні роботи виконані, отже відсутній факт розтрати, зменшення активів не відбулося, що виключає наявність шкоди.
Вислухавши думку учасників, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно доп.4ч.2,3ст.170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 6 ст.170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
20.02.2020року проведений огляд місця події, про що складений відповідний протокол, під час якого було оглянуто приміщення будівлі Онуфрівської загальноосвітньої школи I-III ступенів корпус №2, розташованого по вул. Центральна,24 в смт. Онуфріївка Кіровоградської області. Під час огляду місця події речі та предмети не вилучались.
З протоколу допиту свідка ОСОБА_10 від 14.01.2020року вбачається, що приблизно в січні2018року з Онуфріївської ЗШ надходили повідомлення про те, що в приміщенні школи не дотримується на достатньому рівні температурний режим після проведеної реконструкції. В ході огляду з участю представників КП "Теплокомуненерго" було встановлено, що наявні у школі металеві радіатори не мають можливості достатньо забезпечити обігрів приміщення навчального закладу. Питаннями щодо виконання робіт, проектно-кошторисної документації та виконання самої реконструкції займалась начальник відділу освіти ОСОБА_5 та голова РДА ОСОБА_11 .
У ч. 6 ст. 170 КПК України зазначено, що арешт з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) накладається на майно підозрюваного, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні.
11.05.2021 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КПК України за ознаками розтрати чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненій у великих розмірах.
ОСОБА_12 є власником земельної ділянки сільськогосподарського призначення, кадастровий номер 3524655100:02:000:5235, площею 2 га, що підтверджується інформаційноюдовідккою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 28.04.2021року №254797893. Крім цього, відповідно до довідки Світловодського комунального міжміського бюро технічної інвентаризації № 42 від 20.05.2021року, за ОСОБА_5 станом на 01.01.2013року було зареєстроване право власності на квартиру АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі-продажу посвідченого Онуфріївською державною нотаріальною конторою від 20.07.2005року №2113
Згідно з висновком експерта № 2 від 30.04.2020 під час проведення капітального ремонту системи опалення Онуфріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Онуфріївського району, Кіровоградської області TOB «Техноенергомонтаж-2» виконало будівельні роботи та використало будівельні матеріали, що не передбачені проектно-кошторисною документацією (локальним кошторисом 2-1-1 на опалення Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою: вул. 50 років Жовтня, 24, сел. Онуфріївка, Кіровоградська область від 08.11.2017) на загальну суму390 393грн 30 коп.
За приписами ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Проте матеріали клопотання не містять доказів на підтвердження подання Онуфріївською районноюдержавною адміністрацією Кіровоградської області цивільного позову до підозрюваної у даному кримінальному провадженні. У судовому засіданні слідчий про цю обставину також не зазначив та відповідних документів не надав.
Отже, оскільки відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України підставою для арешту майна з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, поряд із наявністю у особи процесуального статусу підозрюваного, наявністю обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, розміру завданої шкоди, є і наявність обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, враховуючи, що матеріали клопотання не містять документального підтвердження наявності у даному кримінальному провадженні цивільного позову, слідчий суддя не вбачає підстав для арешту майна із цією метою, що є підставою для відмови в задоволенні клопотання..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131,132, 170-175, 309, 369-372, 395, 532 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчогоСВ ОлександрійськогоРВП ГУНПв Кіровоградськійобласті ОСОБА_3 ,погодженого прокуроромОнуфріївського відділуОлександрійської окружноїпрокуратури Кіровоградськоїобласті ОСОБА_4 ,про арештмайна вкримінальному провадженні,внесеному доЄРДР 31.03.2021року за№12021121060000273 заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.4ст.191КК України- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Кропивницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97269685 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Коліуш Г. В.