Справа № 247/5903/13-ц
2-в/310/9/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2021 року м. Бердянськ
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Кошевої О.А.,
за участю секретаря судового засідання - Ледовської А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бердянського міськрайонного суду Запорізької області заяву ОСОБА_1 про відновлення втраченого провадження справи № 247/5903/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину, -
В С Т А Н О В И В:
30.03.2021 року до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області надійшла заява ОСОБА_1 про відновлення втраченого провадження справи № 247/5903/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину.
Учасники судового розгляду в судове засідання не з`явилися, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, причини неявки до суду не повідомили.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що зібраних матеріалів достатньо для відновлення втраченого провадження в частині рішення суду.
16 грудня 2013 року суддею Торезького міського суду Донецької області Арапіною Н.Є. винесено рішення по цивільній справі № 247/5903/13-ц.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції" та розпорядження ВССУ від 02.09.2014 року № 27/0/38-14 "Про визначення підсудності справ" визначено, що Бердянському міськрайонному суду Запорізької області підсудні справи, які були підсудні Торезькому районному суду Донецької області.
Судом встановлено, що зазначена цивільна справа з Торезького міського суду Донецької області до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області не передавалась.
На даний час цивільна справа № 247/5903/13-ц залишилась у Торезькому міському суді Донецької області в м.Торез Донецької області, який є тимчасово окупованою територією, тобто справа вважається втраченою.
Відповідно до ст. 488 ЦПК України , відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивльній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом. Статтею 489ЦПК України передбачено, що втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Зі статті 493 ЦПК України вбачається, що при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги частину справи, яка збереглася, документи, надіслані судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів, матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи, будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи, відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень, дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел. Суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, осіб (їх представників), які брали участь у справі, а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення, та вчиняти інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, з метою відновлення втраченого судового провадження.
Судом встановлено, що в зібраних матеріалах наявна копія рішення Торезького міського суду Донецької області від 16 грудня 2013 року по цивільній справі № 247/5903/13-ц.
Відповідно до статті 494 ЦПК України передбачено, що на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановлює ухвалу про відновлення втраченого провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити. В ухвалі суду про відновлення втраченого судового провадження зазначається, на підставі яких конкретно даних, поданих до суду і досліджених у судовому засіданні, суд вважає установленим зміст відновленого судового рішення, наводяться висновки суду про доведеність того, які докази досліджувалися судом і які процесуальні дії вчинялися з втраченого провадження.
Враховуючи викладене, беручи до уваги факт того, що у справі про відновлення втраченого провадження наявна копія самого рішення, суд вважає можливим часткове відновлення втраченого провадження.
Суд, перевіривши зібрані матеріали № 247/5903/13-ц, вважає можливим відновити втрачене судове провадження по цивільній справі в частині рішення Торезького міського суду Донецької області.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 4, 15,488-495 ЦПК України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
Відновити втрачене судове провадження по цивільній справі № 247/5903/13-ц за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину.
Вважати встановленим зміст відновленого рішення Торезького міського суду Донецької області від 16 грудня 2013 року по цивільній справі № 247/5903/13-ц, в такій редакції:
Справа № 247/5903/13-ц
2/247/1525/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2013 року Торезький міський суд Донецької області в складі:
Головуючої судді Арапіної Н.Є.
при секретарі Щербініній О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тореза цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину,
В с т а н о в и в:
позивач звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину. Свої вимоги мотивувала тим, що з відповідачем знаходиться в зареєстрованому шлюбі з 11 січня 2013 року. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з позивачем. Відповідач з листопада 2013 року проживає окремо, матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини в добровільному порядку не надає. Позивач не працює, здійснює догляд за дитиною до трьох років, і тому також потребує матеріальної допомоги. В зв`язку з наведеним позивач просить про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, та коштів на її утримання в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу щомісячно до досягнення дитиною трьох років.
Позивач у судове засідання не з`явилася, хоча про місце і час розгляду справи повідомлена належним чином. До початку судового засідання надала письмову заяву з проханням розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, хоча про місце і час розгляду справи повідомлений належним чином. До початку судового засідання від відповідача надійшла заява про визнання позовних вимог в повному обсязі, просив розглянути справу без його участі.
На підставі ст.197 ч.2 ЦПК України справа розглянута у відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.
Дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на таких підставах.
Сторони перебувають у шлюбі з 11 січня 2013 року, зареєстрований відділом державної реєстрації актів цивільного стану Торезького міського управління юстиції у Донецькій області, актовий запис № 02 (а.с.3).
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з позивачем (а.с.4,13).
Згідно довідки Управління соціального захисту населення Торезької міської Ради Донецької області від 06 грудня 2013 року позивач перебуває на обліку та отримує допомогу при народженні дитини з 01 жовтня 2013 року по теперішній час на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . З 01 листопада 2013 року розмір допомоги складає у сумі 1012 грн. 50 коп. (а.с.5).
Згідно довідки Товариства з обмеженою відповідальністю «Торезінвест-проект» відповідач з 13 листопада 2013 року працює на товаристві електрогазозварником (а.с.6).
Згідно ст.84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частиною 1 статті 182 Сімейного кодексу України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Частиною 2 статті 182 Сімейного кодексу України передбачено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідач працездатний, працює електрогазозварником в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Торезінвест-проект» , аліментних зобов`язань перед іншими особами не має.
За таких обставин суд знаходить можливим задовольнити позовні вимоги, так як відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання в добровільному порядку, дитина та дружина потребують матеріальної допомоги, відповідач здатний надати таку допомогу.
Розмір аліментів позивачкою зазначено з урахуванням обставин, що передбачені ст.182 Сімейного кодексу України.
Згідно ст.367 ч.1 п.1 ЦПК України рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
На підставі п.3 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення аліментів.
Згідно ч.3 ст.88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
У зв`язку з вищевикладеним, суд вважає необхідним судові витрати покласти на відповідача.
Відповідно до ст.ст.79,88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 229 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.84,180,181,182,183,191 Сімейного кодексу України, ст.ст.10, 11, 60, 79, 88, 197, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд -
В и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та коштів на дружину - задовольнити повністю.
Стягнути аліменти з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в місті Рубіжне Луганської області, реєстраційний номер НОМЕР_1 , працює електрогазозварником в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Торезінвест-проект» , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 06 грудня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в місті Рубіжне Луганської області, реєстраційний номер НОМЕР_1 , працює електрогазозварником в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Торезінвест-проект» , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання ОСОБА_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу щомісячно, починаючи з 06 грудня 2013 року і до 30 жовтня 2016 року.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився в місті Рубіжне Луганської області, реєстраційний номер НОМЕР_1 , працює електрогазозварником в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Торезінвест-проект» , судовий збір на користь Торезького УК/м.Торез/22030001, ЄДРПОУ - 37643908, № рахунку - 31212206700084, ККД - 22030001, МФО 834016, в сумі 229 (двісті двадцять дев`ять) грн. 40 коп.
Рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення. У разі якщо судове рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Н. Є. Арапіна
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п"ятнадцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п"ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
СуддяО. А. Кошева
Суд | Бердянський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2021 |
Оприлюднено | 03.06.2021 |
Номер документу | 97364997 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Кошева О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні