Ухвала
від 27.05.2021 по справі 522/1882/21
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/1882/21

Провадження № 1-кс/522/2906/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2021 року місто Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси - ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника володільця майна ТОВ «М`ясна компанія «Алебри» адвоката ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32020160000000054 від 14.07.2020 року про скасування арешту майна.

Учасники процесу:

представник володільця майна - ОСОБА_3 ,

слідчий - ОСОБА_4 ,

В С Т А Н О В И В:

Адвокат ОСОБА_3 в інтересах ТОВ «М`ясна компанія «Алебри» звернулася до слідчого судді Приморського районного суду міста Одеси із клопотанням про скасування арешту, мотивуючи наступним.

18.02.2021 на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , за результатами якого було виявлено та вилучено: речі, документи та майно.

Ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 02.03.2020 (справа №522/1882/21, провадження №1-кс/522/1985/21) на речі, предмети і документи вилучені 18.02.21 в ході обшуку - накладено арешт.

Так, про час, дату та місце судового розгляду ні власник майна ні його представник не були повідомлені належним чином. Вважають, що арешт накладений безпідставно, з наступних підстав.

Згідно з протоколом, в ході обшуку виявлено і вилучено майно, яке не було безпосередньо зазначено в ухвалі суду в тому числі відеореєстратор, який є електронною інформаційною системою, і його вилучення забороняється. Інші вилучені документи не мають доказового значення для провадження.

Представник власника майна підтримав клопотання, просив його задовольнити.

Слідчий заперечив проти клопотання.

Розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників судового розгляду, та дослідивши надані матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку про наступне.

Згідно із ч. 2 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст.170КПК України встановлено, що метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Згідно із ч.ч.6, 7 ст.170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Арешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 1 ст.174КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

В провадженні СУ ГУ ДФС в Одеській області знаходилося досудове розслідування кримінального провадження № 32020160000000054 від 14.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 02.03.2020 (справа №522/1882/21, провадження №1-кс/522/1985/21) на речі, предмети і документи вилучені 18.02.21 в ході обшуку - накладено арешт.

Станом на момент розгляду клопотання про накладення арешту, слідчим належним чином було вмотивовано і доведено необхідність застосування саме такого заходу забезпечення кримінального провадження. Вимоги, які висуваються для перевірки підстав застосування заходів забезпечення кримінального провадження на першочергових стадіях провадження не є такими суворими, як у зв`язку із спливом певного строку.

Так, слідчий суддя повинен звернути увагу на те, що з моменту накладення арешту на майно, сторона обвинувачення не вжила жодних дій направлених на оперативне досудове розслідування, не забезпечила швидке і ефективне кримінальне провадження, що у свою чергу негативним чином порушує права осіб, які не мають жодного процесуального статусу, який би виправдовував такий ступінь втручання в їх діяльність.

Відповідно дост. 13 Конституції України«держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності». Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і ніхто не може бути протиправне позбавлений права власності (ст. 41 Конституції України).

Відповідно до ст. 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Крім того, відповідно до сформованої Європейським судом з прав людини практики перша та найбільш важлива вимога статті 1 Першого протоколу до Конвенції полягає у тому, що будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі "Іатрідіс проти Греції" [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (див. рішення у справі "Антріш проти Франції", від 22 вересня 1994 року, Series А N 296-А, п. 42, та "Кушоглу проти Болгарії", заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10 травня 2007 року).

Суд також нагадує, що будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити "справедливий баланс" між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (див., серед інших джерел, рішення від 23 вересня 1982 року у справі "Спорронг та Льонрот проти Швеції", пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (див., наприклад, рішення від 21 лютого 1986 року у справі "Джеймс та інші проти Сполученого Королівства", n. 50, Series A N 98) (справа «East/West Alliance Limited» проти України).

З урахуванням вище наведеного, слідчий суддя приходить до висновку, що справді, за вказаних у клопотанні обставин подальше обмеження права власності є недопустимим, а тому застосований захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна підлягає скасуванню.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 170-174, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання представника володільця майна ТОВ «М`ясна компанія «Алебри» адвоката ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32020160000000054 від 14.07.2020 року про скасування арешту майна - задовольнити.

Скасувати арешт накладений ухвалою слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 02.03.2020 року на ветеринарні свідоцтва, реєстраційні свідоцтва свиней, відомості щодо переміщення тварин ТОВ «Агропрайм холдинг», ТОВ «МК «Алебрі» та ін. за 2019 рік загалом на 91 арк.;

- звіти про ветеринарно-санітарний нагляд ТОВ «МК «Алебрі`за 2019 рік., загалом на 42 арк.;

- доповідні щодо надходження тварин ТОВ «МК «Алебрі» за 2020 р., на 76 арк.;

- ветеринарні свідоцтва реєстраційні свідоцтва свиней, відомості щодо переміщення тварин ТОВ «Агропрайм холдинг», ТОВ «МК «Алебрі» та ін. за 2019 рік, на 728 арк.;

- Чорнові записи щодо залишків ТМЦ у складських приміщеннях, декларації виробника про якість продукції ТОВ «Юг Алекс» за 2020-2021 р.р. на 21 арк.;

- Зошит формату А4 фіолетового кольору якому містяться записи: дата, номер, покупець, кількість за 2019 рік загалом на 195 арк.;

- Зошит формату А4 голубого кольору якому містяться записи: щодо відгрузки ТМЦ на 194 арк.;

- Зошит формату А4 помаранчевого кольору якому містяться записи: щодо приходу та розходу ТМЦ та грошових коштів на 153 арк.;

- Зошит синього кольору з написом «Леша Измаил» якому містяться записи: щодо приходу та розходу ТМЦ та грошових коштів за 2019 рік на 69 арк.;

- Зошит формату А4 помаранчевого кольору якому містяться записи щодо щодо обліку голів за 2020 рік на 96 арк.,

- Зошит формату А4 голубого кольору якому містяться записи щодо обліку ТМЦ за 2020 рік на 72 арк.;

- Копії паспортів працівників ТОВ «Агропрайм холдинг», ТОВ «МК «Алебрі», ТОВ «Юг алекс» поміщені до поліетиленових файлів загалом на 216 apk.;

- Зошит фіолетового кольору з записами щодо залишків ТМЦ за 2020 рік загалом на 48 арк.;

- Відеореєстратор DHI-NVR4116HS-4KS2 чорного кольору 1 шт.;

- Зошит скоросшивач формату А4 зеленого кольору з записами щодо 2407 арк.,

- залишків ТМЦ за 2019 рік загалом на 144 арк.;

- Накладні щодо реалізації товару за 2019 рік.

Копію судового рішення направити прокурору у даному кримінальному провадженні - для виконання.

Слідчий, прокурор після отримання судового рішення про повне або часткове скасування арешту тимчасово вилученого майна повинні негайно вжити заходів щодо виконання судового рішення та направити повідомлення про його виконання слідчому судді.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

27.05.2021

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення27.05.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97411706
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —522/1882/21

Ухвала від 05.05.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 13.01.2022

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 05.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 05.07.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

Ухвала від 14.05.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

Ухвала від 13.04.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Іванов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні