Справа №345/2249/21
Провадження № 2-з/345/21/2021
УХВАЛА
про забезпечення позову
04.06.2021 року м.Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Мигович О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Приватний нотаріус Калуського районного нотаріального округу Лесюк Петро Васильович про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем, встановлення факту родинних відносин та зміну черговості на одержання права на спадкування,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Приватний нотаріус Калуського районного нотаріального округу Лесюк Петро Васильович про встановлення факту проживання однією сім`єю із спадкодавцем, встановлення факту родинних відносин та зміну черговості на одержання права на спадкування.
Позивач 03.06.2021 року подала до суду заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту, а саме: на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 ( свідоцтво про право власності на житловий будинок на ім`я ОСОБА_3 ), земельний пай площею 0,9815га кадастровий номер №2622855300:02:001:0080 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Державний акт на право приватної власності на землю серія ІІ -ІФ № 013368 на ім`я ОСОБА_4 ),який знаходиться в смт. Войнилів Калуського району Івано-Франківської області, земельний пай площею 1,0116 га кадастровий номер №2622855300:02:001:0081 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( Державний акт на право приватної власності на землю серія ІІ-ІФ № 013369 на ім`я ОСОБА_4 ) в смт. Войнилів Калуського району Івано-Франківської області, заборонивши приватному нотаріусу Калуського районного нотаріального округу, який знаходиться по вул.Винниченка,2 офіс 53 м. Калуш Івано-Франківської області, вчиняти будь-які дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину на вищезазначене майно на ім`я ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заяву мотивував тим, що ОСОБА_1 відомо, що відповідач звернулася до приватного нотаріуса Лесюка П.В. із заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . А такий факт очевидний, оскільки отримання свідоцтва про право на спадщину в нотаріальній конторі, надасть можливість відповідачам стати власниками майна та розпорядитися ним на власний розсуд.
Згідно з ч. 1, 2 ст.149 ЦПК України , суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Пунктом 3,4 ч. 1 ст.151 ЦПК Українипередбачено, що заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності.
Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Згідно п.1 та 1 ч. 1ст. 150 ЦПК Українипозов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до частини третьої статті 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, з майновими наслідками заборони відповідачу здійснювати певні дії.
При розгляді питання про забезпечення позову, суд повинен брати до уваги як права позивача, на захист яких вжито заходів забезпечення позову, так і права інших учасників процесу, права яких можуть бути порушені застосовуваними заходами.
Аналізуючи наведені процесуальні норми, обставини справи, вбачається, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують реальне виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог у справі.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості забезпечення позову з урахуванням співмірності із заявленими вимогами, відповідності виду забезпечення позову позовним вимогам, збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу.
Згідно роз`яснень даних в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Тобто, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені узв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Враховуючи принцип співмірності заходів забезпечення позову із заявленими позовними вимогами та з огляду на те, що між сторонами по справі виник спір про право власності, з метою відновлення порушених прав, суд приходить до висновку, що вимоги про забезпечення позову підлягають задоволенню. оскільки наявні підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову самеу вигляді арешту на зазначене нерухоме майно, може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду, або неможливо буде взагалі ефективне поновлення порушених прав та інтересів позивача, за захистом яких вона звернулася.
Керуючись ст. ст. 151 , 153 , 258-261 ЦПК України ,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задоволити.
Накласти арешт на:
на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 ( свідоцтво про право власності на житловий будинок на ім`я ОСОБА_3 );
земельний пай площею 0,9815га кадастровий номер №2622855300:02:001:0080 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Державний акт на право приватної власності на землю серія ІІ -ІФ № 013368 на ім`я ОСОБА_4 ), який знаходиться в смт. Войнилів Калуського району Івано-Франківської області;
земельний пай площею 1,0116 га кадастровий номер №2622855300:02:001:0081 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( Державний акт на право приватної власності на землю серія ІІ-ІФ № 013369 на ім`я ОСОБА_4 ) в смт. Войнилів Калуського району Івано-Франківської області, заборонивши приватному нотаріусу Калуського районного нотаріального округу, який знаходиться по вул.Винниченка,2 офіс 53 м. Калуш Івано-Франківської області, вчиняти будь-які дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину на вищезазначене майно на ім`я ОСОБА_2 після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Копію ухвали направити для виконання у Калуський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) (м.Калуш, проспект Л.Українки,1) та сторонам для відома.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання її копії шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції.
Суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2021 |
Оприлюднено | 04.06.2021 |
Номер документу | 97415524 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Мигович О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні