У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 червня 2021 року справа № 927/574/21 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Демидової М.О., розглянувши матеріали позовної заяви від 31.05.2021 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Етнопродукт , пр. Миру, 233, м. Чернігів, 14007
e-mail: or@etnoproduct.com
до Фізичної особи - підприємця Колісника Дмитра Сидоровича, АДРЕСА_1
e-mail: не відома
про стягнення 38288 грн. 61 коп.
встановив:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Етнопродукт" подано позов до Фізичної особи-підприємця Колісника Дмитра Сидоровича про стягнення 32473 грн. 84 коп. боргу, 294 грн. 14 грн. інфляційного збільшення, 676 грн. 06 коп. 3 % річних та 2844 грн. 57 коп. пені, які виникли внаслідок неналежного виконання відповідачем умов укладеного сторонами договору суборенди земельної ділянки від 24.04.2020.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Позивачем у позовній заяві вказано адресу відповідача фізичної особи-підприємця Колісника Дмитра Сидоровича, яка зазначена у договорі суборенди земельної ділянки від 24.04.2020: АДРЕСА_1 .
Відповідно до безкоштовного запиту з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за умовами пошуку: код 2253709755, станом на 04.06.2021, місцезнаходження відповідача - фізичної особи-підприємця Колісника Дмитра Сидоровича: АДРЕСА_2 .
Тобто, адреса місцезнаходження відповідача у позовній заяві вказана не вірно.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку" передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.
Тобто, належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.
У підтвердження відправлення на адресу відповідача позовної заяви разом з доданими до неї документами, що надійшли до суду, позивачем надано документи, а саме опис вкладення у цінний лист, датований 01.06.2021, фіскальний чек від 01.06.2021 та накладна № 0105479556845 від 01.06.2021, з яких вбачається направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу: вул. 40-річчя Перемоги, 39, с. Северинівка, Тростянецький район, Вінницька область, 24311, тобто не за належною адресою місцезнаходження відповідача, яка зазначена у безкоштовному запиті з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 20300, Черкаська область, місто Умань, вул. Шкільна, будинок 11/9, квартира 22.
Враховуючи вищезазначене суд доходить до висновку, що надані позивачем докази у підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви з додатком не є належними доказами, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви з усіма доданими документами.
За таких обставин, позивачем не надано належних доказів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а тому, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог п.1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України та ст.172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказів, а саме надання належних доказів про направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; належних доказів направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду наявних доказів, а саме: надання належних доказів про направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів; належних доказів направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення ним недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
З повним текстом ухвали можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.О. Демидова
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2021 |
Оприлюднено | 07.06.2021 |
Номер документу | 97451182 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Демидова М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні