Справа №278/179/21
Провадження № 2/293/625/2021
УХВАЛА
08 червня 2021 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі cудді Лось Л.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 до
1. Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький)
2. ОСОБА_2
про звільнення майна з-під арешту
ВСТАНОВИВ:
21.01.2021 ОСОБА_1 звернулась в вказаним позовом до Житомирського районного суду Житомирської області, відповідно до змісту якого просить:
- зняти арешт з усього майна, що належить ОСОБА_1 , який накладено постановою державного виконавця Житомирського РВ ДВС ГТУЮ у Житомирській області.
Вивчивши матеріли позовної заяви ОСОБА_1 суд дійшов наступних висновків.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (стаття 4 Цивільного процесуального кодексу України).
Відповідно до принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого статтею 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі поданих доказів.
Ухвалою від 19.05.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), ОСОБА_2 про звільнення майна з-під арешту суд залишив без руху та надав позивачу 10-денний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Залишаючи позовну заяву без руху суд виходив з того, що позовна заява не відповідає пунктам 4,5 ст. 175 ЦПК України та в порушення вимог ч.5 ст.177 ЦПК України позивач не подав доказів на яких грунтуються позовні вимоги.
Згідно витягу з офіційного сайту "Укрпошта" за трекінгом відправлення 1230102565591 за яким направлялась позивачу ухвала суду від 19.05.2021 про залишення позовної заяви без руху вручена отримувачу (позивачу) 22.05.2021. Таким чином усунути виявлені судом недоліки позивач мала до 01.06.2021 (включно)
Станом на 08.06.2021, з урахуванням строку на поштовий перебіг у встановлений судом строк ОСОБА_1 недоліки позовної заяви не усунула.
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене та враховуючи те, що заява подана без додержання вимог передбачених ст.ст. 175, 177 ЦПК України, зазначені в ухвалі суду недоліки позовної заяви усунуто не було, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачу.
За ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Суд звертає увагу позивача, що недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позовної заяви не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ,261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), ОСОБА_2 про звільнення майна з-під арешту вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги через місцевий суд.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена та підписана: 08.06.2021
Суддя Л.В. Лось
Суд | Черняхівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2021 |
Оприлюднено | 08.06.2021 |
Номер документу | 97471881 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Черняхівський районний суд Житомирської області
Лось Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні