ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а
e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХвала
"07" червня 2021 р. м. Ужгород Справа № 14/21
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригара Л.І.,
розглянувши матеріали за поданням головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Південно - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано - Франківськ) від 24.05.2021 року № 7-36446027/11892 (вх. № 02.3.1-02/3997/21 від 27.05.2021 року) про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку у справі № 14/21
За позовом Публічного акціонерного товариства „Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» , м. Київ в особі філії "Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Рахів Закарпатської області", м. Рахів
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Карбон БМКТ", смт. Великий Бичків Рахівського району
про стягнення кредитної 19 932,79 євро (еквівалент у гривні 213 587,26 грн. по курсу НБУ станом на 23.03.2010 року) за Кредитним договором № 36 від 17.02.2006 року,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Закарпатської області від 15.04.2010 року у справі 14/21 позов задоволено повністю. Присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Карбон БМКТ" на користь Публічного акціонерного товариства „Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» , м. Київ в особі філії „Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Рахів Закарпатської області» заборгованість у загальній сумі 19 932,79 Євро (еквівалент у гривні 213 587,26 грн. по курсу НБУ станом на 23.03.2010 року) (в тому числі сума 13 000 Євро прострочена заборгованість по кредиту, сума 5 164,91 Євро прострочена заборгованість по відсоткам, сума 1328,84 Євро нарахованої пені за несвоєчасну (прострочену) сплату кредиту та сума 439,04 Євро нарахованої пені за несвоєчасну (прострочену) сплату відсотків), суму 199,33 Євро (еквівалент у гривні 2 135,90 грн.) у відшкодування витрат по оплаті держмита та суму 236 грн. у відшкодування витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
На виконання вказаного рішення суду Господарським судом Закарпатської області 27.04.2010 року було видано відповідні накази.
На адресу Господарського суду Закарпатської області 27.05.2021 року від головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Південно - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано - Франківськ) надійшло подання від 24.05.2021 року № 7-36446027/11892 про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.05.2021 року справу (подання) розподілено судді Пригарі Л.І.
Згідно приписів ст. 336 Господарського процесуального кодексу України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця. Суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.
Дослідивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що подання підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України визначено, що будь - яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
У відповідності до п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, державний виконавець в якості належних доказів надіслання іншим учасникам справи копії подання про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку у справі № 14/21, має подати розрахунковий документ (касовий чек, поштову квитанцію), який підтверджує факт прийняття для пересилання поштового відділенням зв`язку разом з описом вкладення кореспонденції у цінний лист, який підтверджує зміст поштового відправлення.
Проте, державним виконавцем не подано опису вкладення до листів, якими було надіслано кореспонденцію на адресу ТОВ "Карбон БМКТ" та ПАТ „Акціонерний комерційний промислово - інвестиційний банк» , а отже, не подано доказів, які б підтверджували надіслання іншим учасникам справи саме поданого до суду подання про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку у справі № 14/21.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи те, що подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Південно - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано - Франківськ) від 24.05.2021 року № 7-36446027/11892 про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку у справі № 14/21 не відповідає вимогам ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку, що воно підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись приписами ст. ст. 170, 234, 336 Господарського процесуального кодексу України,
СУД ПОСТАНОВИВ:
1. Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Південно - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано - Франківськ) від 24.05.2021 року № 7-36446027/11892 про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку у справі № 14/21 на 4 аркушах та додані до нього документи на 38 аркушах повернути без розгляду.
2. Копію ухвали надіслати відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень Південно - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано - Франківськ).
3. На підставі ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду згідно ст. 256 Господарського процесуального кодексу України подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без участі учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ухвали). Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду.
4. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала складена та підписана 08.06.2021 року.
Суддя Пригара Л.І.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2021 |
Оприлюднено | 10.06.2021 |
Номер документу | 97493278 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Карпинець В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні