Справа 11-156 2009 р. Головуючий в 1 інстанції Мезін В.Б.
Доповідач Матюшко М. П.
Ухвала
Іменем України
25 лютого 2009 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Ігнатюка О.В.
суддів - Матюшка М. П., Капічон О.М.
з участю прокурора - Деруна А.І.
захисника засудженого ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією прокурора, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на вирок Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 01 грудня 2008 року, яким
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, не працюючого, раніше не судимого,
засуджено за ст. 28 ч. 3, ст. 358 ч. 3 КК України до двох років обмеження волі, за ст. 28 ч. 3, ст. 205 ч. 1 КК України до двох років обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим і остаточно призначене покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від покарання з випробуванням, з іспитовим терміном в три роки, зобовязавши його під час випробування повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи та зявлятися на реєстрацію в ці органи періодично;
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця міста Антрацит Луганської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_6, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 зареєстрованого в АДРЕСА_2, раніше не судимого,
засуджено за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України до двох років обмеження волі, за ст. 28 ч. 3, ч. 1 ст. 205 КК України до одного року обмеження волі. На підставі ст.. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначене покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнено від покарання з випробуванням, з іспитовим терміном в два роки, зобовязавши його під час випробування повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, зявлятися на реєстрацію в ці органи періодично;
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_9, уродженця села Остапове Під волочиського району Тернопільської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_6, одруженого, пенсіонера, раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_4. зареєстрованого в АДРЕСА_5
засуджено за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України до двох років обмеження волі, за ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України до одного року обмеження волі. На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів остаточне покарання призначене шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим у вигляді трьох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнено від покарання з випробуванням, з іспитовим строком два роки, зобовязавши його під час випробування повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, зявлятися на реєстрацію в ці органи періодично.
Речові докази по справі, які зберігаються при справі, а саме бухгалтерські документи - залишено при справі, гроші в сумі 406750 гривень та 1020 доларів США, які знаходяться на депозитному рахунку Білоцерківського MB ГУ МВС України в Київській області - повернути власнику ОСОБА_1, компютерну техніку та копії електронної інформації, як знаряддя злочину - конфіскувати.
Як зазначено у вироку, ОСОБА_1 організував упродовж лютого-березня 2007 року злочинну групу, в яку увійшли ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Організувавшись у стійке обєднання, з чітким розподілом ролей, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 обєднані в своїй діяльності єдиним злочинним планом, займалися за винагороду фіктивним підприємництвом та підробленням документів і їх використанням.
Злочини були скоєні при наступних обставинах. Так, ОСОБА_1 в кінці січня 2007 року вирішив зайнятися незаконною діяльністю, а саме: очолити ряд підприємств, які б займалися оформленням за винагороду фіктивних документів за виконані послуги або реалізацію товарів, хоча б насправді жодних послуг чи реалізації товарів не проводили, та мав намір надавати послуги у вигляді прикриття незаконної діяльності субєктів підприємництва, які не хотіли при проведенні господарських операцій звітувати про їх наслідки в податкові органи і таким чином приховували б дійсні прибутки від вказаних операцій.
Для здійснення вищеназваної незаконної діяльності ОСОБА_1 вирішив залучити своїх знайомих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 На початку березня 2007 року ОСОБА_1, зустрівшись із ОСОБА_3 і ОСОБА_4 за місцем проживання ОСОБА_3, ознайомив їх з планом злочинних дій щодо створення фіктивних підприємств та запропонував останнім прийняти у вказаній діяльності участь під його керуванням, визначивши при цьому їх ролі, відповідно до яких ОСОБА_4 повинен був зареєструвати на себе ряд фіктивних підприємств, та приховуючи той факт, що вони не займаються насправді ніякою діяльністю, передбаченою статутами, представляти їх як директор та засновник, а також надавати звіти про діяльність цих підприємств в державні органи.
Згідно з розподілом ролей ОСОБА_3 повинен був зберігати за своїм місцем проживання печатки фіктивних підприємств, по фіктивним підприємствам складати першочергові бухгалтерські документи на проведення господарських операцій в яких повинен був розписуватися від імені керівників підприємств, ставити на них печатки, а також в операційній системі «Клієнт-банк» перераховувати готівкові кошти з рахунків одних фіктивних підприємств на інші.
За собою ОСОБА_1 залишив керівництво вказаною діяльністю, підбір підставних осіб, на яких можна було б зареєструвати фіктивні підприємства, зняття готівкових коштів з рахунків фіктивних підприємств, та контакти із субєктами господарської діяльності, які мали намір скористатися послугами фіктивних підприємств.
Так, 23 березня 2007 року ОСОБА_1, діючи з єдиним умислом із ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстрував на підставну особу ОСОБА_5 у виконкомі Білоцерківської міської ради Київської області приватне підприємство «Опткомплектсервіс», ідентифікаційний код № 35046033, зареєстроване за адресою: м. Біла Церква, вул. . Мельника, 18 а. У подальшому ОСОБА_5 за грошову винагороду передав реєстраційні документи та печатку ПП «Опткомплектсервіс» ОСОБА_1 02.07.2007 року підписав наказ № 3, згідно з яким прийняв на роботу ОСОБА_1 на посаду заступника директора та 12.07.2007 року нотаріально посвідчив довіреність, якою надав права ОСОБА_1 відкривати в банківських установах на території України рахунки по названому приватному підприємству. Після цього ОСОБА_5 більше будь-якою діяльністю по вказаному підприємству не займався і будь-якої участі в його діяльності не приймав. Зареєструвавши таким чином перше фіктивне підприємство та відкривши по ньому розрахункові рахунки № 26008301007543 в Білоцерківській філії ВАТ «ВТБ Банк», № 26007007575001 в Білоцерківській філії ВАТ КБ «Надра», ОСОБА_1 в подальшому відповідно до розподілених з ОСОБА_4 та ОСОБА_3 ролей, передав ОСОБА_3 на зберігання та для користування печатку, реєстраційні та банківські документи ПП. «Опткомплектсервіс».
30.03.2007 року ОСОБА_4, діючи з єдиним умислом із ОСОБА_1 та ОСОБА_6, зареєстрував у виконкомі Білоцерківської міської ради Київської області, як фізична особа-підприємець «ОСОБА_4» ідентифікаційний код № НОМЕР_1. місце знаходження: АДРЕСА_6, та відкривши на ФОП «ОСОБА_4» розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 в Білоцерківській філії ВАТ «ВТБ Банк», передав відповідно до розподілених ролей із ОСОБА_1 та ОСОБА_3 печатку, реєстраційні та банківські документи на ФОП «ОСОБА_4» ОСОБА_3
20.04.2007 року ОСОБА_3, діючи з єдиним умислом із ОСОБА_1 та ОСОБА_4, зареєстрував приватне підприємство «Тандем-екстра», ідентифікаційний код № 35046280, зареєстроване за адресою: АДРЕСА_7, та відкрив по вказаному підприємству розрахунковий рахунок за № 26001301008088 в білоцерківській філії ВАТ «ВТБ Банк», після чого відповідно до розподілених ролей, схвалених всіма учасниками групи, печатку підприємства, реєстраційні та банківські документи по ПП. «Тандем-екстра» ОСОБА_3 зберігав у себе, а ПП. «Тандем-екстра» 19.12.2007 року перереєстрував на ОСОБА_4, який документально посвідчив переоформлення підприємства на нього та з вказаного часу почав вважатися його засновником та директором.
Створивши таким чином вищевказану мережу фіктивних підприємств, ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 організовані у стійке обєднання для вчинення фіктивного підприємництва, діючи з єдиним умислом, відповідно до відомого їм єдиного плану в період часу з квітня 2007 року по 25.06.2008 року, не займаючись статутною діяльністю, використовували вказані підприємства для оформлення по ним господарських операцій, які були безтоварними, чим надали можливість іншим особам в порушення ст. ст. 3.1, 7.1, 7.2, 10.1 і 10.2 Закону України від 03.04.1997р. № 168/97 ВР «Про податок на додану вартість» та ст. ст. 3, 8, 9, 11, 14 Закону України від 16.07.1999 року № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» здійснювати незаконну діяльність, повязану з поставками товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт та послу г.
За вищевказаних обставин ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 за період часу з квітня 2007 року по 25.06.2008 року надали можливість іншим особам провести незаконні операції із такими субєктами господарської діяльності, як: ТОВ «КЗПП БЕЛТЕХО», ВАТ «Білоцерківський книжковий фабриці», ТОВ «Висотмонтажбуд», ТОВ «АКА-ШТЕР», ЗАТ «Епос», ЗАТ «МЖК-БУД», ТОВ «Техагроприлад», ПП. «Інженерна компанія «Політес», ТОВ «Абсолют», ВАТ «Техмашремонт», ВПП «Меблева фабрика «модерн», ДП МОУ «Білоцерківський віськторг», ЗАТ «Білоцерківський ювелірний завод», СТВФ «Агрореммаш» та іншими. При цьому з використанням документів по ПП. «Опткомплектсервіс» вказаними вище особами було проведено господарських операцій на суму 10 359 800 гривень 16 копійок, по ФОП «ОСОБА_4» було проведено госпораських операцій на суму 8 855 435 гривень 12 копійок, по ПП. «Тандем-екстра» було проведено господарських операцій на суму 8 514 268 гривень 17 копійок та по ПП. «Альянс-БСВ» було проведено господарських операцій на суму 6 494 886 гривень 72 копійок, всього вказаними особами було проведено господарських операцій на загальну суму 34 224 390 гривень 17 копійок.
Крім того, ОСОБА_1, ОСОБА_3 і ОСОБА_4, діючи в складі організованої групи, в період з квітня 2007р. по 25.06.2008 року вчинили підроблення документів.
В апеляції прокурор, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, просить вирок змінити в частині вирішення питання про речові докази, передавши в доход держави грошові кошти нажиті злочинним шляхом в сумі 406 750 гривень та 1020 доларів США, що знаходяться на депозитному рахунку Білоцерківського MB ГУ МВС України в Київській області.
Заслухавши доповідача, прокурора, який змінив вимоги апеляції і просив звернути в доход держави 10 000 (десять тисяч) гривень, як кошти нажиті злочинним шляхом, а 396 750 гривень повернути ОСОБА_1, оскільки названі кошти не мають ніякого відношення до скоєних винним злочинів; захисника, який, як і засуджений ОСОБА_1, погодився з думкою прокурора щодо змінених вимог апеляції, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає апеляцію підлягаючою до часткового задоволення з наступних підстав.
Висновок суду щодо доведеності винності засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні зазначених у вироку злочинних дій відповідає фактичним обставинам справи і підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, які повно і правильно приведені у вироку і не викликають сумнівів у своїй достовірності, а дії засуджених правильно кваліфіковані за ч. 3 ст. 28-ч. 3 ст. 358 і ч. 3 ст. 28- ч. 1 ст. 205 КК України.
Міра покарання кожному засудженому призначена з урахуванням тяжкості вчиненого злочину, особи винного та обставин, що помякшують покарання.
Згідно з ст.. 365 КПК України вирок суду першої інстанції перевіряється апеляційним судом в межах апеляції. Висновки суду першої інстанції щодо фактичних обставин справи, які не оспорювалися і стосовно яких відповідно до вимог ч. 1 ст. 299 КПК України докази не досліджувалися, не перевіряються.
Відповідно з ст. 81 КПК України гроші нажиті злочинним шляхом передаються в доход держави, а тому колегія суддів вважає апеляцію прокурора підлягаючою до часткового задоволення, змінивши вирок суду в частині вирішення питання щодо речових доказів у вигляді грошей у сумі 10 000 гривень, які необхідно передати в доход держави, а решту грошей у сумі 396 750 гривень повернути ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 365 і 366 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляцію прокурора, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, задовольнити частково; вирок Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 01 грудня 2008 року щодо засудженого ОСОБА_1 в частині вирішення питання про речові докази змінити, 10 000 гривень, що знаходяться на депозитному рахунку Білоцерківського MB ГУ МВС України в Київській області передати в доход держави як нажиті злочинним шляхом, а 396 750 гривень, які знаходяться на названому вище депозитному рахунку повернути ОСОБА_1.
В іншій частині вирок стосовно засуджених ОСОБА_1, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 залишити без зміни.
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 9749583 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Київської області
МАТЮШКО М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні