печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13848/21-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2021 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В. дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Міністерство Внутрішніх справ України про визнання незаконним рішення житлової комісії про зняття з квартирного обліку та поновлення на квартирному обліку, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ВЧ НОМЕР_1 Національної гвардії України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: МВС України про визнання незаконним рішення житлової комісії про зняття з квартирного обліку та поновлення на квартирному обліку, у якому просить суд:
- визнати недійсним протокол № 19/2019 від 11.12.2019 року засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_2 в частині зняття з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_2 ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ;
- зобов`язати військову частину НОМЕР_2 поновити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_2 з 25.10.2007 року.
Дослідивши позовну заяву та додатки до неї, суддя вважає, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно положень п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Таким чином, для усунення недоліків позивачу слід обґрунтувати зміст позовних вимог та уточнити коло осіб до яких пред`являється позов, а також уточнити зміст позовних вимог до кожного з відповідачів по справі.
Згідно положень ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява, зокрема, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Як вбачається з позовної заяви, зміст позовних вимог стосується ОСОБА_3 , разом з тим процесуальний статус даної особи позивачем не визначено, повноважень на звернення в інтересах означеної особи позивач суду не надав.
Таким чином, для усунення недоліків позивачу слід обґрунтувати зміст позовних вимог, уточнити коло осіб, а також надати суду підтвердження повноважень за звернення до суду в інтересах ОСОБА_3 .
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, при цьому, заявником сплачено судовий збір лише за одну з вимог.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270,00 грн.
Таким чином, позивачем повинен бути сплачений судовий збір відповідно до кількості заявлену у позовній заяві вимог.
З огляду зазначеного, для усунення недоліків позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру у розмірі 908,00 грн.
Судовий збір слід сплатити за наступними реквізитами:
отримувач коштів ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783;
банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.);
код банку отримувача (МФО) 899998;
рахунок отримувача UA228999980313181206000026007;
код класифікації доходів бюджету 22030101;
призначення платежу *;101;
ПІБ (назва) платника.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Міністерство Внутрішніх справ України про визнання незаконним рішення житлової комісії про зняття з квартирного обліку та поновлення на квартирному обліку, залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу можливість усунути виявлені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 02.09.2022 |
Номер документу | 97529070 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні