УХВАЛА
08 червня 2021 року
Київ
справа №420/555/20
адміністративне провадження №К/9901/14855/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Мороз Л.Л., розглянувши заяву Громадської організації "Товариство "Восток" про усунення недоліків касаційної скарги Громадської організації "Товариство "Восток" на ухвалу П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.04.2021 у справі №420/555/20 за позовом Громадської організації "Товариство "Восток" до Южненської міської ради, Южненського міського голови Новацького Володимира Миколайовича, третя особа: Громадська організація "Гаражне товариство "Ветеран", про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,
УСТАНОВИВ:
26.04.2021 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Громадської організації "Товариство "Восток" на ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 21.09.2020 та ухвалу П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.04.2021 у справі №420/555/20.
Ухвалою Верховного Суду від 13.05.2021 відмовлено у відкритті касаційного провадження в частині оскарження ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 21.09.2020.
Також, ухвалою Верховного Суду від 13.05.2021 відмовлено у задоволенні клопотання Громадської організації "Товариство "Восток" про звільнення від сплати судового збору та залишено касаційну скаргу в частині оскарження ухвали П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.04.2021 без руху. Надано скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, шляхом надання документу про сплату судового збору в сумі 2270 грн.
До Верховного Суду електронною поштою надійшла заява Громадської організації "Товариство "Восток" про усунення недоліків касаційної скарги.
Частиною третьою статті 3 КАС України передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частинами сьомою, восьмою статті 44 КАС України встановлено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до частини восьмої статті 18 КАС України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не визначено цим Кодексом.
При цьому, відповідно до підпункту 15.1 пункту 15 абзацу 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи такі дії вчиняються в такому порядку: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
У той же час на підставі вимог наказу Державної судової адміністрації України від 01.06.2020 №429 "Про запровадження в дослідну експлуатацію підсистем "Електронний суд" та "Електронний кабінет"" з 1 червня 2020 року запроваджено в дослідну експлуатацію підсистеми "Електронний суд" та "Електронний кабінет" (далі - Підсистеми) у всіх місцевих, апеляційних судах України (крім Київського апеляційного суду) та Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, та з 01 липня 2020 року - в Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду (далі - пілотні суди).
Отже, надсилання процесуальних документів в електронному вигляді передбачає використання вказаних підсистем.
Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через "Електронний суд" чи "Електронний кабінет".
Обмеження, що пов`язанні з використанням підсистеми "Електронний суд", у тому числі щодо подачі процесуальних документів через Електронний кабінет, є легітимними, пропорційними та не перешкоджають доступу до правосуддя.
Так, заява про усунення недоліків касаційної скарги ГО "Товариство "Восток" надіслана на електронну адресу суду касаційної інстанції.
Відомості про сформування скаржником указаного процесуального документа у підсистемі "Електронний суд" через Електронний кабінет відсутні, що свідчить про використання заявником непередбаченого чинним процесуальним законодавством способу звернення до Верховного Суду із клопотанням.
Відповідно до частини першої статті 167 КАС України визначено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи викладене, Громадської організації "Товариство "Восток" про усунення недоліків касаційної скарги слід повернути без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись частиною другою статті 167 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Заяву Громадської організації "Товариство "Восток" про усунення недоліків касаційної скарги Громадської організації "Товариство "Восток" на ухвалу П`ятого апеляційного адміністративного суду від 19.04.2021 у справі №420/555/20 за позовом Громадської організації "Товариство "Восток" до Южненської міської ради, Южненського міського голови Новацького Володимира Миколайовича, третя особа: Громадська організація "Гаражне товариство "Ветеран", про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
...........................
Л.Л. Мороз,
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2021 |
Оприлюднено | 10.06.2021 |
Номер документу | 97533342 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мороз Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні