СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/4478/21
ун. № 759/12362/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 червня 2021 року Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12020110000001163 від 24.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 249 КК України, про накладення арешту на майно,-
встановив:
07.06.2021 року до суду надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12020110000001163від 24.12.2020 року, про накладення арешту на майно, тяке було вилучено 03.06.2021 під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером № 3222081401:01:002:0037, що перебуває у комунальній власності Страхоліської сільської ради.
Вказане клопотанняобґрунтовується тим,що У провадженні Слідчого управління ГУНП в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження № 12020110000001163 зареєстрованому 24.12.2020 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 249 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що з грудня 2020 року (точного часу досудовим розслідуванням не встановлено) по 03.06.2021, ОСОБА_5 , маючи лідерські здібності, будучи комунікабельним та вміючи легко входити в довіру до людей, з корисливих мотивів, маючи злочинний намір, направлений на заняття рибним добувним промислом способом масового знищення риби,достовірно знаючитаусвідомлюючи, що не маючизаконного дозволуна зайняттярибним ідобувним промислом, порушуючи п.п. 3.1, 3.15, 4.14.3 «Правил любительського та спортивного рибальства», затвердженихнаказом Державногокомітету рибногогосподарства України№19від 15.02.1999 та наказу Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області від 15.03.2021 № НОД-6816 «Про заходи із забезпечення охорони водних біоресурсів у період нересту», в нерестовий заборонений період, займався незаконним рибним добувним промислом із застосуванням забороненого знаряддя лову, чотирьох рибацьких сіток, переслідуючи мету наживи і незаконного збагачення, умисно, протиправно усвідомлюючи заборонність даного виду діяльності, створив та очолив організовану злочинну групу до складу якої залучив ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та інших невстановлених осіб.
З метою забезпечення існування та функціонування організованої групи між її учасниками був розроблений єдиний план з розподілом функцій кожного з учасників групи. Відповідно до вказаного плану, завданнями і метою існування організованої групи було налагодження схеми, в порушення вимог законодавства України про охорону навколишнього природного середовища та п.п. 3.1, 3.15, 4.14.3 «Правил любительського та спортивного рибальства», затвердженихнаказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999, яка полягала у зайнятті рибним добувним промислом, способом масового знищення риби, з метою власного збагачення, шляхом подальшої реалізації (продажу) риби .
ОСОБА_5 усвідомлюючи неспроможність одноособово реалізувати свій злочинний намір та з метою не бути викритим правоохоронними органами, спланував досягнути поставленої мети за рахунок створення і керування стійкою злочинною групою, обравши направленістю її діяльності зайняття рибним добувним промислом способом масового знищення риби.
Стійкість організованої групи ОСОБА_5 забезпечував за рахунок її стабільного складу, централізованого підпорядкування учасників, єдиних для всіх правил поведінки, планування злочинної діяльності та чіткого розподілу ролей.
Крім того, як організатор злочинної групи, ОСОБА_5 поклав на себе функції координації дій учасників злочину, встановлення характеру взаємовідносин в групі, а також розподіл здобутих злочинним шляхом грошових коштів.
Відповідно до розробленого плану злочинних дій, завданнями і метою існування організованої групи було заняття рибним добувним промислом способом масового знищення риби, при цьому учасники достовірно знали та усвідомлювали, що не мають законного дозволу на зайняття рибним і добувним промислом та порушуютьп.п. 3.1, 3.15, 4.14.3 «Правил любительського та спортивного рибальства», затвердженихнаказом Державного комітету рибного господарства України №19 від 15.02.1999.
Так, між учасниками організованої групи були постійні внутрішні зв`язки. Характерним було обговорення спільних проблем пов`язаних із злочинною діяльністю, визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття правоохоронними органами.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи організатором та керівником злочинної групи здійснював безпосереднє керівництво діями учасників організованої ним групи, визначав і уточнював обов`язки кожного під час вчинення кримінальних правопорушень для досягнення загальної злочинної мети, особисто брав участь у підборі учасників групи, розробляв плани вчинення злочинів, у тому числі вживаючи заходів щодо не викриття злочинної діяльності організованої групи правоохоронними органами, розподіляв ролі між учасниками групи та підшукував осіб, які здійснювали вилов риби та безпосередньо здійснював вилов риби.
03.06.2021 на земельній ділянці з кадастровим номером № 3222081401:01:002:0037, яку ОСОБА_6 використовує, як стоянку для власних риболовних суден в порядку ст. 233 КПК України, тобто до постановлення ухвали слідчого судді, у невідкладному випадку, пов`язаному із врятуванням майна проведено обшук будинку, під час якого виявлено та вилучено: журнал обліку вилучених водних біоресурсів №1 від 08.06.2018 на 199 арк.; журнал випуску суден 1шт.; журнал обліку маломірних суден 1шт.; судновий білет MAN004000; свідоцтво на право власності судна СП № 000445; свідоцтво на право плавання АП 000069; все виявлене поміщено до поліетиленового пакету та опечатано за допомогою клейкої стрічки та пояснювальної бирки; пластикові ємності, наповнені риболовним знаряддям в кількості 82 шт., які опечатано кожна окремо стрічкою та поснювальною биркою; поліпропіленові мішки білого кольору, в які поміщено риболовні сітки в кількості 27 шт. та опечатано за допомогою липкої стрічки та пояснювальної бирки; баркас промисловий № ЯКИ0279 з мотором марки «Yamaha50» яке опечатано та залишено на відповідальне зберігання за місцем проведення обшуку у зв`язку з відсутністю можливості його транспортування; самохідне моторне прогулянкове судно марки «LYND1700Pro Sport» № UA5245KV з мотором «Honda FOUR STROKE» поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: Київська обл., смт. Гостомель, вул. Святопокровська, 25; мотосудно «Крим» № НОМЕР_1 з мотором «Suzuki» моделі «FOUR STROKE» поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: АДРЕСА_1 ; маломірне судно без номера з мотором марки «Suzuki» серійний номер відсутній; маломірне судно без номера з мотором марки «Mercury 75» серійний номер відсутній поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: АДРЕСА_1 ; маломірне судно без номера з мотором марки «TOHATSU» серійний номер НОМЕР_2 поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: АДРЕСА_1 ; вудилище «Exnreve Fishins» Pascion 1шт.; вудилище «Favorit SHARD» з котушкою «INSPIRE» -1шт.; вудилище «PRION POWER BOAT» з котушкою «EubENE EH 4000»; вудилище «SEAKON» з котушкою «FLAGMAN LB 5000»; вудилище «SIGNATURE» - 1 шт.; вудилище «Carbone CAT FISH» з металевою котушкою -1 шт.; вудилище «Frosmen Predator» з катушкою «Shmano8000» -1шт.; вказані предмети були опечатані липкою стрічкою з пояснювальними бирками; відеореєстратор з будинку №1 марки «ZHE210NG DAHUA VISION tehnology CO, 3/n 3807 EC4PAZ704CA» - 1шт. поміщено до поліетиленового пакету та опечатано; ключі запалення до маломірних суден в кількості 6 шт. поміщено до поліетиленового пакету та опечатано;
Відповідно до постанови слідчого від 03.06.2021 вказані речі визнано речовими доказом у даному кримінальному провадженні.
Крім того вищевказані предмети можуть бути знаряддями вчинення злочинів і можуть містити відомості щодо незаконної діяльності та які можуть бути доказами у даному кримінальному провадженні, викривати співучасників вчинення злочинів, свідчити про вчинення ряду інших злочинів, містити відомості, що викривають чи виправдовують їх вину, пом`якшують чи обтяжують покарання, викривають інших фізичних та юридичних осіб, причетних до вчинення даного злочину, в тому числі тих, які викривають причетність останніх до злочинних дій.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав у повному обсязі.
Дослідивши матеріали клопотання, вислухавши доводи прокурора, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи із наступного.
Згідно з ч.1ст.131 КПК України- заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.2ст.170 КПК України,арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п.1 ч.2ст.170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.
Згідно ч.10ст.170 КПК України,арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч.2ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для накладення арешту на вищевказане майно, оскільки прокурором доведено, що, у разі незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, існують ризики приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, пересування, передачі, відчуження цього майна.
Керуючись ст.ст.170-173,175,309,372,392,532 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12020110000001163від 24.12.2020,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28ч.2ст.249 КК України, про накладення арешту на майно, задовольнити.
Накласти арештна майно, яке було вилучено 03.06.2021 під час проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером № 3222081401:01:002:0037, що перебуває у комунальній власності Страхоліської сільської ради, код ЄДРПОУ: 04360238, а саме: журнал обліку вилучених водних біоресурсів №1 від 08.06.2018 на 199 арк.; журнал випуску суден 1шт.; журнал обліку маломірних суден 1шт.; судновий білет MAN004000; свідоцтво на право власності судна СП № 000445; свідоцтво на право плавання АП 000069; все виявлене поміщено до поліетиленового пакету та опечатано за допомогою клейкої стрічки та пояснювальної бирки; пластикові ємності, наповнені риболовним знаряддям в кількості 82 шт., які опечатано кожна окремо стрічкою та поснювальною биркою; поліпропіленові мішки білого кольору, в які поміщено риболовні сітки в кількості 27 шт. та опечатано за допомогою липкої стрічки та пояснювальної бирки; баркас промисловий № ЯКИ0279 з мотором марки «Yamaha50» яке опечатано та залишено на відповідальне зберігання за місцем проведення обшуку у зв`язку з відсутністю можливості його транспортування; самохідне моторне прогулянкове судно марки «LYND1700Pro Sport» № UA5245KV з мотором «Honda FOUR STROKE» поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: Київська обл., смт. Гостомель, вул. Святопокровська, 25; мотосудно «Крим» № НОМЕР_1 з мотором «Suzuki» моделі «FOUR STROKE» поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: АДРЕСА_1 ; маломірне судно без номера з мотором марки «Suzuki» серійний номер відсутній; маломірне судно без номера з мотором марки «Mercury 75» серійний номер відсутній поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: Київська обл., смт. Гостомель, вул. Святопокровська, 25; маломірне судно без номера з мотором марки «TOHATSU» серійний номер НОМЕР_2 поміщено на зберігання на спеціальний майданчик утримання транспортних засобів за адресою: АДРЕСА_1 ; вудилище «Exnreve Fishins» Pascion 1шт.; вудилище «Favorit SHARD» з котушкою «INSPIRE» -1шт.; вудилище «PRION POWER BOAT» з котушкою «EubENE EH 4000»; вудилище «SEAKON» з котушкою «FLAGMAN LB 5000»; вудилище «SIGNATURE» - 1 шт.; вудилище «Carbone CAT FISH» з металевою котушкою -1 шт.; вудилище «Frosmen Predator» з катушкою «Shmano8000» -1шт.; вказані предмети були опечатані липкою стрічкою з пояснювальними бирками; відеореєстратор з будинку №1 марки «ZHE210NG DAHUA VISION tehnology CO, 3/n 3807 EC4PAZ704CA» - 1шт. поміщено до поліетиленового пакету та опечатано; ключі запалення до маломірних суден в кількості 6 шт. поміщено до поліетиленового пакету та опечатано.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м.Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення, а для особи, без виклику якої було постановлено ухвалу, - строк апеляційного оскарження обчислюється з дня отримання нею копії даної ухвали.
Повний текст ухвали складено та оголошено 11.06.2021 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97576443 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Бандура І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні