Справа № 156/455/21
Провадження №: 2-о/156/23/21
Рядок статзвіту № 17
УХВАЛА
про прийняття заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
15 червня 2021 року смт Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Малюшевська І. Є., вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст. 318 ЦПК України по справі № 156/455/21 за заявою
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,
представник заявника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ;
заінтересована особа - Литовезька сільська рада Володимир-Волинського району Волинської області, код ЄДРСР 04335252, вул. В. Якобчука, буд. 11 с. Литовеж Володимир-Волинського району Волинської області,
про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в :
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Згідно правил ст. 19 ЦПК України (предметна юрисдикція) та ст. 27-30 ЦПК України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Іваничівським районним судом Волинської області.
Зазначена заява подана з додержанням вимог статтей 175, 177, 318 ЦПК України.
Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства за правилами окремого провадження, тому є всі підстави для відкриття провадження в справі і призначення її до розгляду.
Разом з тим, у заяві представник позивача просить витребувати з Іваничівської державної нотаріальної контори Інформаційну довідку зі Спадкового реєстру щодо ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а у разі наявності спадкової справи - її копію.
Згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч. 3 ст. 84 ЦПК України).
Також, ОСОБА_2 просить викликати та допитати в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які можуть підтвердити обставини, що вказані у заяві.
Згідно ч. 1 ст. 69 ЦПК України свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Так, частиною 1 статті 90 ЦПК України, встановлено, що показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи.
Відповідно до ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. В ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
На підставі вищевикледеного, суд вважає клопотання представника заявника обґрунтованими, підставними та такими, що підлягають задоволенню.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 196 ЦПК України дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Разом з тим, статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини гарантовано кожній фізичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправних зволікань) судового захисту.
В поняття розумний строк розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає: складність справи; поведінку заявника; поведінку органів державної влади; важливість справи для заявника.
Згідно рішення Європейського суду з прав людини у справі Смірнов проти України від 08.11.2005 слідує, що в силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Крім того, при визначенні дати підготовчого судового засідання у даній справі суд зважає на установлення Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 на території України карантину з 19 грудня 2020 р. до 30 квітня 2021 р., а також враховує обмеження, пов`язані з установленням такого карантину.
01.04.2021 року Вищою радою правосуддя прийнтяо рішення № 763/0/15-21 "Про надання уніфікованих рекомендацій для судів усіх інстанцій та юрисдикцій щодо безпечної роботи в умовах карантину", яким передбачено, що, визначаючи справедливий баланс між правом особи на безпечне для життя і здоров`я довкілля та правом на справедливий суд, слід зазначити про пріоритет природного права особи на життя та безпечне довкілля, яке визнається усіма цивілізованими народами і націями та є загальним спадком європейської правової традиції, позитивний обов`язок щодо забезпечення якого на території України покладено на Державу Україна. Так, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави (стаття 1 Конституції України).
В умовах пандемії українські суди працюють незалежно від інстанції чи юрисдикції, ставлячи життя і здоров`я людини як найвищу соціальну цінність на перше місце, забезпечують і гарантують людям насамперед право на життя і здоров`я, а також право на захист - тобто право на справедливий суд. Адже Основний Закон України визначає, що діяльність судів не може бути припинена навіть в умовах військового або надзвичайного стану.
Саме тому виникла необхідність встановлення відповідного балансу між процесуальним принципом розгляду справи протягом розумного строку і гарантуванням безпеки громадян під час пандемії, а також вироблення уніфікованого підходу до особливостей розгляду судових справ в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Одночасно, суд зазначає про наявність в Іваничівському районному суді Волинської області технічної можливості для участі учасників процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 187 ЦПК України,-
п о с т а н о в и в :
1. Відкрити провадження по справі № 156/455/21 за заявою ОСОБА_1 до Литовезької сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області про встановлення факту, що має юридичне значення.
2. Розгляд справи призначити на 10:00 год. 20 липня 2021 року в приміщенні Іваничівського районного суду Волинської області за адресою: вул. Незалежності, буд. 16, смт. Іваничі Володимир-Волинського району Волинської області.
3. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
4. Клопотання представника заявника ОСОБА_2 задовольнити.
Викликати в судове засідання у якості свідків:
- ОСОБА_4 , мешканку АДРЕСА_3 ;
- ОСОБА_5 , мешканця АДРЕСА_4 .
Роз`яснити, що відповідно ч. 2 ст. 69 ЦПК України свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини. У разі неможливості прибуття до суду та участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за викликом суду свідок зобов`язаний завчасно повідомити про це суд.
5. Витребувати з Іваничівської державної нотаріальної контори Інформаційну довідку зі Спадкового реєстру щодо ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 , останнє місце проживання - АДРЕСА_1 , у разі наявності спадкової (-их) справи (справ), - її (їх) копію.
З метою збереження життя та здоров`я представників сторін, працівників апарату суду та суддів, рекомендуємо сторонам у справі врахувати уніфіковані правила щодо організації судового процесу в умовах пандемії, утриматися від відвідування приміщення суду, не з"являтись в судові засідання з ознаками респіраторних захворювань, докази, заяви, клопотання подавати шляхом надсилання сканкопій матеріалів на електронну адресу суду, у випадку виявлення необхідності обов`язкової участі в судовому засіданні-користуватися засобами індивідуального захисту.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://iv.vl.court.gov.ua/sud0303/gromadyanam/csz/
Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду з мотивів порушення правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Суддя І. Є. Малюшевська
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 16.06.2021 |
Номер документу | 97670652 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Малюшевська І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні