Справа № 276/977/21
Провадження по справі 1-кс/276/155/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2021 року смт. Хорошів
Слідчий суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
дізнавача ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12021065460000040 від 03.06.2021 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, -
в с т а н о в и в :
Начальник СД ВП №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області за погодженням з прокурором Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури звернувся до слідчого судді Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області з клопотанням про накладення арешту на майно. З урахуванням уточнень вимог, просив накласти арешт на металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук та причіп до автомобіля зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 . Металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук передати на відповідальне зберігання ТОВ «Червоногранітний кар`єр» до вирішення питання по суті.
В обґрунтування клопотання зазначено, що в період часу з 18.05.2021 по 02.06.2021 невстановлена особа шляхом вільного доступу з під`їзної залізничної колії викрала частини верхньої будови, які належали ТОВ «Червоногранітний кар`єр», чим завдали матеріального збитку на суму 140420,00 гривень.
За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12021065460000040 від 03.06.2021 та розпочато досудове розслідування.
В ході проведення огляду місця від 03.06.2021 за адресою: с.Дівочки Черняхівського району Житомирської області було виявлено та вилучено металеві накладки в кількості 283 шт., білий пропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами та причіп до автомобіля зеленого кольору д.н.з. НОМЕР_1 . Вказане майно визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Відповідно до показів потерпілого - директора ТОВ «Червоногранітний кар`єр» ОСОБА_5 , вилучене 03.06.2021 під час огляду місця події в с. Дівочки Черняхівського району майно належать ТОВ «Червоногранітний кар`єр» на підставі договору № 2964 «Про експлуатацію залізничної під`їзної колії при станції Топорище Південно-Західної залізниці, укладений між Публічним акціонерним товариством «Українська залізниця» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Червоногранітний кар`єр». Зазначене майно було викрадено з даної залізниці в період 18.05.2021 по 02.06.2021.
09.06.2021 року начальником сектору дізнання відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області винесено постанову про призначення судово-трасологічної експертизи з метою встановлення чи складали представлені об`єкти - підкладка КБ-50, які вилучені під час огляду місця події за адресою, с. Дівочки Черняхівського району Житомирської області з частиною залізничної колії сполученням с. Червоногранітне станція Топорище Коростенської дирекції залізничних перевезень одне ціле. Виконання експертизи доручене Житомирському НДЕКЦ МВС України. Для проведення експертизи експерту надано підкладки КБ-50, що були вилучені 03.06.2021 під час огляду місця події в с. Дівочки Черняхівського району, оскільки указані підкладки постановою начальника СД від 03.06.2021 визнані речовими доказами у кримінальному провадженні, так як зберегли на собі сліди вчинення злочину та були його предметом.
В ході проведення додаткового огляду місця події 10.06.2021 за участі спеціаліста, а саме шляхового майстра Житомирської дистанції ст. Нова Борова ОСОБА_6 встановлено, що на підкладках КБ-50, яка була вилучена в с. Дівочки Черняхівського району наявні ідентичні відтиски амортизаційної прокладки ПНЦП, яка була виявлена на місці вчинення кримінального правопорушення. Також виявлено прокладку ПРЦП, яка теж має візерунок, ідентичний візерунку, виявлено на верхній частині підкладки КБ-50, яка була вилучена в с. Дівочки Черняхівського району.
На переконання дізнавача, з метою запобігання можливості його приховування, псування, знищення, перетворення, відчуження, а також для використання як доказів відомостей, що неможливо іншими способами довести обставини вчинення кримінального правопорушення, тому виникла необхідність у накладенні арешту.
В судове засідання ОСОБА_7 , представник ТОВ «Дрек Трейд» та адвокат ОСОБА_8 не з`явились, будучи завчасно належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення засідання. 11.06.2021 від представника третіх осіб - адвоката ОСОБА_8 на електронну адресу суду надійшло клопотання про перенесення дати розгляду клопотання про арешт майна на 14.06.2021 на 14:30 год., оскільки ні він, а ні треті особи, щодо майна яких вирішується питання про арешт, не мають можливості прибути до суду на вказану годину, а також з метою надання можливості для підготовки належної правової позиції щодо даного питання.
Також, 11.06.2021 від представника третіх осіб - адвоката ОСОБА_8 на електронну адресу суду надійшло клопотання про перенесення дати розгляду клопотання про арешт майна на 14.06.2021 на 14:30 год. У разі відмови клопотання про перенесення розгляду клопотання, просив слідчого суддю звернути увагу на те, що 07.06.2021 ухвалою слідчого судді відмовлено у задоволенні клопотання про арешт майна, а саме: «металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами та причіп до автомобіля зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 ». Зазначив, що клопотання про арешт майна подане з порушенням строків, встановлених ч.5 ст.171 КПК України, оскільки огляд місця події, під час якого було вилучене майно, відбувся 03.06.2021 року. З цих підстав просив клопотання повернути прокурору.
Ухвалою слідчого судді Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 11.06.2021, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, з урахуванням думки прокурора та дізнавача, у задоволенні клопотання представника третіх осіб - адвоката ОСОБА_8 про перенесення розгляду клопотання про арешт майна на 14.06.2021 на 14:30 год відмовлено, з огляду на положення ч.1 ст.172 КПК України, оскільки клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, а неприбуття у судове засідання цих осіб не перешкоджає розгляду клопотання.
Прокурор та дізнавач в судовому засіданні просили накласти арешт на металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук та причіп до автомобіля зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 . Металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук передати на відповідальне зберігання ТОВ «Червоногранітний кар`єр» до вирішення питання по суті. Зазначили, що причіп до автомобіля зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 на даний час вже передано ОСОБА_7 . Крім того, 11.06.2021 на території ТОВ «Червоногранітний кар`єр» проведено огляд місця події, де зберігаються речові докази, а саме: підкладки КБ-50 та закладні болти, що знаходились в білому поліпропіленовому мішку типу «біг-бег». Під час огляду проведено підрахунок закладних болтів встановлено їх кількість 664 штук.
Також прокурор в засіданні повідомив про існування ризиків підміни, вилучених деталей, оскільки вони не мають родових ознак, можуть бути переміщені в інше місце, а тому наявні підстави для накладення арешту.
В судовому засіданні задоволено клопотання дізнавача про допит свідка ОСОБА_9 .
Заслухавши прокурора та дізнавача, дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За ч.2 ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.
Згідно з ч.1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.
Частиною 2ст.173 КПК Українипередбачено перелік обставин, які підлягають врахуванню при вирішенні питання про арешт майна, в тому числі, якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу, а саме: 1) правова підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст.170 КПК України); 3)наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п. п. 3, 4 ч. 2ст.170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2ст.170 КПК України); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.4 ч. 2ст.170 КПК України); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні сектору дізнання відділення поліції №4 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження №12021065460000040 від 03.06.2021 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України.
03 червня 2021 року слідчим СВ ВП №4 Житомирського РУП ТУ НП в Житомирській області ОСОБА_10 під час проведення огляду місця події на території, що розташована за межами села Дівочки Черняхівського району Житомирської області, було тимчасово вилучено майно, а саме: металеві накладки в кількості 283 шт., білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами та причіп до автомобіля зеленого кольору д.н.з. НОМЕР_1 .
Постановою начальника сектору дізнання відділення поліції №4 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області вказане майно визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Постановою начальника сектору дізнання відділення поліції №4 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області від 09.06.2021 призначено у даному кримінальному провадженні судову трасологічну експертизу, на вирішення якої поставлено питання: чи складали представлені об`єкти підкладка КБ-50, які вилучені під час огляду місця події за адресою: с.Дівочки Хорошівського району Житомирської області з частиною залізничної колії сполученням с.Червоногранітне, станція Топорище Коростенської дирекції залізничних перевезень одне ціле?
Згідно з протоколом огляду місця події (під`їзної колії сполученням ТОВ «Червоногранітний кар`єр» ст.Топорище) від 10.06.2021 за участі спеціаліста, а саме шляхового майстра Житомирської дистанції ст. Нова Борова ОСОБА_6 встановлено, що на підкладці КБ-50, яка була вилучена в с. Дівочки Черняхівського району наявні ідентичні відтиски амортизаційної прокладки ПНЦП, яка була виявлена на місці вчинення кримінального правопорушення. Також виявлено прокладку ПРЦП, яка теж має візерунок, ідентичний візерунку, виявлено на верхній частині підкладки КБ-50, яка була вилучена в с. Дівочки Черняхівського району.
Відповідно до протоколу допиту потерпілого ОСОБА_5 19.05.2021 під час першого огляду поруч із залізницею були виявлені сліди протектора шини, зовні схожі на протектор автомобіля УАЗ. Також, під час проведення огляду місця події від 03.06.2021 було виявлено механічний пристрій у вигляді дрезини для відкручування гайок верхньої поверхні залізничної колії та автомобільний причіп, на якому встановлені колеса з протектором, схожим на протектор коліс УАЗ. В кузові даного причепа візуально було видно залишки червоного щебеню та відсіву. Крім цього, було виявлено підкладки КБ-50, на поверхні яких знаходилися свіжі сліди щебеню та відсіву червоного кольору. Саме такий щебінь та відсів знаходяться в місці вчинення крадіжки.
Постановою начальника сектору дізнання відділення поліції №4 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області від 10.06.2021 призначено у даному кримінальному провадженні судову трасологічну експертизу, на вирішення якої поставлено питання: чи складали представлені об`єкти підкладка КБ-50, які вилучені під час огляду місця події за адресою: с.Дівочки Хорошівського району Житомирської області, з резиновою прокладкою ПНЦП, резиновою прокладкою ПРЦП та ізолюючою втулкою закладного болта, які вилучені 10.06.2021 під час огляду залізничної колії сполученням с.Червоногранітне станція Топорище Коростенської дирекції залізничних перевезень одне ціле?
Згідно з протоколом огляду місця події (території механічного цеху ТОВ «Червоногранітний кар`єр» за адресою: с.Червоногранітне, вул.Гранітна, 1, Хорошівського району Житомирської області) від 11.06.2021 було перераховано закладні болти, що знаходились в білому поліпропіленовому мішку типу «біг-бег». Під час огляду проведено підрахунок закладних болтів встановлено їх кількість 664 штук.
Крім того, в судовому засіданні допитано як свідка ОСОБА_9 , який працює в ТОВ «Червоногранітний кар`єр», який показав, що 19.05.2021 під час огляду території біля залізничних колій помітили сліди шин від автомобіля УАЗ, тоді як на причепі, який вилучено, були такі ж сліди протектора шини від УАЗ. Також пояснив, що підкладки мають особливий узор, який відбився на металевих накладках, підкладки та накладки мають свіжі сліди, які співпадають, мають ідентичний характер, прокладки містять відсів з червоного каміння. На переконання свідка, стикові болти та металеві накладки із залізничної колії, яка належить ТОВ «Червоногранітний кар`єр», було демонтовано за допомогою техніки, яким міг бути пересувний пристрій, знайдений при огляді місця події в с.Дівочки Черняхівського району.
Дослідивши клопотання, копії долучених до нього матеріалів з кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що майно (металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук та причіп до автомобіля зеленого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 ), арешт на яке просить накласти слідчий, визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні, є об`єктом кримінально протиправних дій, знаряддям вчинення злочину, може містити сліди злочину, метою застосування даного виду забезпечення кримінального провадження є необхідність в збереженні речових доказів, недопущення їх втрати, прокурором доведено наявність ризиків приховування абопідміни речовихдоказів, існує потреба в проведенні судових експертиз, а відтак підтверджені підстави, передбачені ст. 170, 171 КПК України для задоволення клопотання.
Слідчий суддя не бере до уваги доводи представника третіх осіб - адвоката ОСОБА_8 про те, що клопотання про арешт майна підлягає поверненню прокурору, оскільки подане з порушенням строків, встановлених ч.5 ст.171 КПК України, а також у зв`язку з тим, що 07.06.2021 ухвалою слідчого судді вже відмовлено у задоволенні клопотання про арешт майна.
Так, Кримінальним процесуальним кодексом не заборонено прокурору, слідчому або дізнавачу повторно, за наявності достатніх підстав, звертатися до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно з метою збереження речових доказів, запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, для забезпечення виконання завдань кримінального провадження.
Повернення тимчасово вилученого майна за ухвалою слідчого судді не перешкоджає органу досудового розслідування надалі продовжувати розслідування, збирати нові докази та звертатися з клопотанням про арешт майна, з урахуванням нових встановлених обставин, підстав та доказів на підтвердження цих обставин.
Що стосується передачі металевих накладок в кількості 283 штук, білого поліпропіленового мішку типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук, на відповідальне зберігання ТОВ «Червоногранітний кар`єр», то слідчий суддя вважає таку вимогу обґрунтованою, з огляду на те, що в матеріалах справи наявні докази, які дають підстави вважати, що вказане майно може належати саме вказаному підприємству. Зазначене, зокрема, підтверджується технічним паспортом залізничної під`їзної колії при станції Топорище Південно-Західної залізниці, що належить ТОВ «Червоногранітний кар`єр», протоколами огляду місця події від 02.06.2021, 03.06.2021, 10.06.2021, 11.06.2021, актом інвентаризації товарно-матеріальних цінностей на залізничній колії від 07.06.2021, договором про експлуатацію залізничної під`їзної колії, поясненнями потерпілого, свідка.
З огляду на вищевикладене, клопотання про накладення арешту підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 98, 170- 173, 369-372 кримінального процесуального кодексу України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук та причіп до автомобіля зеленого кольору з державним номерним знаком НОМЕР_2 , вилучені під час огляду місця події у кримінальному провадженні №12021065460000040 від 03.06.2021 року.
Металеві накладки в кількості 283 штук, білий поліпропіленовий мішок типу «біг-бег», який повністю заповнений стиковими болтами в кількості 664 штук передати на відповідальне зберігання ТОВ «Червоногранітний кар`єр» до вирішення питання по суті.
Ухвала підлягає негайному виконанню. Оскарження ухвали не перешкоджає її виконанню.
Ухвала про арешт майна може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали оголошено 15.06.2021 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97671792 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Кримінальне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
Збаражський А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні