Ухвала
від 16.06.2021 по справі 761/46572/18
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

16 червня 2021 року

м. Київ

справа № 761/46572/18

провадження № 61-4397св20

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду: Карпенко С. О. (судді-доповідача), Ігнатенка В. М.,

Стрільчука В. А.,

учасники справи:

позивач - Офіс Генерального прокурора ,

відповідачі: Товариство з обмеженою відповідальністю Будінвест , Товариство з обмеженою відповідальністю Граніт - Плюс , Публічне акціонерне товариство Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт - Інвест , ОСОБА_1 ,

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Прокуратура міста Києва, Шевченківська районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 ,

провівши у порядку письмового провадження попередній розгляд справи за позовом Офісу Генерального прокурора до Товариства з обмеженою відповідальністю Будінвест , Товариства з обмеженою відповідальністю Граніт-Плюс , Публічного акціонерного товариства Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт-Інвест , ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Прокуратура міста Києва, Шевченківська районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 , про визнання недійсними правочинів та зобов`язання вчинити дії за касаційною скаргою представника Офісу Генерального прокурора Скрипки Максима Вікторовича на постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року, прийняту колегією у складі суддів: Заришняк Г. М., Мараєвої Н. Є., Рубан С. М., та касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Будінвест , в інтересах якого діє адвокат Питель Любомир Степанович, на постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2018 року Генеральна прокуратура України (після зміни назви Офіс Генерального прокурора) звернулася з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Будінвест (далі - ТОВ Будінвест ), Товариства з обмеженою відповідальністю Граніт - Плюс (далі - ТОВ Граніт - Плюс ), Публічного акціонерного товариства Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт - Інвест (далі - ПАТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт - Інвест ), ОСОБА_1 , треті особи: Прокуратура міста Києва, Шевченківська районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 , про визнання недійсними правочинів, зобов`язання вчинити дії.

Рішенням Шевченківського районного суду міста Києва від 7 серпня 2019 року, ухваленим у складі судді Осаулова А. А., відмовлено у задоволенні позову.

Постановою Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року задоволено частково апеляційну скаргу Офісу Генерального прокурора, рішення Шевченківського районного суду міста Києва від 7 серпня 2019 року скасовано і ухвалено нове рішення про часткове задоволення позову.

Визнано недійсними: угоду від 22 березня 2016 року, укладену ПАТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт-Інвест і ТОВ Будінвест про розірвання договору купівлі-продажу цінних паперів від 18 грудня 2013 року №БВ13-280/1; угоду від 22 березня 2016 року, укладену ТОВ Граніт Плюс і ТОВ Будінвест , про розірвання договору резервування квартири в житловому будинку шляхом вкладення цільових облігацій № ДРБ-(3)-71К; договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру

від 15 листопада 2016 року № ДМП-(3)-48К, укладений ТОВ Граніт Плюс та ОСОБА_1 ; договір купівлі-продажу деривативу від 15 листопада 2016 року № 31472-А, укладений між ПАТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт-Інвест та ОСОБА_1 .

У задоволенні позову в іншій частині відмовлено.

У березні 2020 року представник ТОВ Будінвест - адвокат Питель Л. С. подав до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення процесуального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року і залишити в силі рішення Шевченківського районного суду міста Києві від 7 серпня 2019 року.

Крім того, у березні 2020 року представник Офісу Генерального прокурора Скрипка М. В. подав до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами судом апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення процесуального права, просить скасувати постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року в частині відмовлених позовних вимог та ухвалити в цій частині нове рішення про задоволення позову. Касаційна скарга містить клопотання про розгляд справи у судовому засіданні за участю представника Офісу Генерального прокура.

Ухвалою Верховного Суду від 1 квітня 2020 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Офісу Генерального прокурора та витребувано матеріали справи з суду першої інстанції і ухвалою цього ж суду

від 7 травня 2020 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ТОВ Будінвест .

Відповідно до частини п`ятої статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частиною третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя зі складу суду дійшов такого висновку. Про призначання справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.

У зв`язку з відсутністю підстав, встановлених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, та наявністю обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду.

З урахуванням категорії і складності справи касаційний суд дійшов висновку про необхідність перегляду судових рішень колегією суддів суду касаційної інстанції у складі п`яти суддів (частини четверта, одинадцята статті 34 ЦПК України).

У суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 ЦПК України (частина перша статті 402 ЦПК України).

Розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться (частина тринадцята статті 7 ЦПК України).

Оскільки розгляд справи у суді касаційної інстанції здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи, представник Офісу Генерального прокурора заслуханий у судах попередніх інстанцій і необхідності виклику учасників для надання пояснень у цій справі не встановлено, касаційний суд відмовляє у задоволенні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні за участю представника Офісу Генерального прокурора.

Керуючись статтями 34, 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом Офісу Генерального прокурора до Товариства з обмеженою відповідальністю Будінвест , Товариства з обмеженою відповідальністю Граніт-Плюс , Публічного акціонерного товариства Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд Граніт-Інвест , ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Прокуратура міста Києва, Шевченківська районна у місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 , про визнання недійсними правочинів та зобов`язання вчинити дії за касаційною скаргою представника Офісу Генерального прокурора Скрипки Максима Вікторовича на постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року та касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Будінвест , в інтересах якого діє адвокат Питель Любомир Степанович, на постанову Київського апеляційного суду від 16 січня 2020 року призначити до судового розгляду колегією у складі п`яти суддів в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відмовити представнику Офісу Генерального прокурора Скрипці Максиму Вікторовичу у задоволенні клопотання про розгляд справи у судовому засіданні із викликом сторін

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: С. О. Карпенко В. М. Ігнатенко В. А. Стрільчук

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено22.06.2021
Номер документу97771591
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/46572/18

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Постанова від 07.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 07.05.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 30.03.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 01.04.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Постанова від 16.01.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Заришняк Галина Миколаївна

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Заришняк Галина Миколаївна

Ухвала від 03.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Заришняк Галина Миколаївна

Ухвала від 03.10.2019

Цивільне

Київський апеляційний суд

Заришняк Галина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні