ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
22.06.2021Справа № 910/9722/21
До Товариства з обмеженою відповідальністю РОБО-УА (03022, м. Київ, пр. Академіка Глушкова, буд. 6, каб. 212, ідентифікаційний код: 40464345)
Про стягнення 37 500, 66 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г.П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Києва звернулось до Господарського суду міста Києва (надалі - позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю РОБО-УА (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості за Договором оренди №7843 нерухомого майна (надалі - Договір), що належить до державної власності в частині орендної плати.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що умовами пункту 3.6. Договору відповідач зобов`язаний був здійснювати перерахування до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 50 % на 50 % щомісячно не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним з урахуванням щомісячного рівня інфляції. Втім, відповідач всупереч умовам договору не виконав свої зобов`язання з оплати орендної плати позивачу за період листопад 2020-березень 2021, у зв`язку з чим, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у сукупному розмірі 37 500, 66 грн, що складається з основного боргу у розмірі 34 176, 70 грн, пені - 2 298, 66 грн, штраф - 1025, 30 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додатків до неї, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з частиною 1 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Пунктом 3 частини 3 вказаної статті визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову , якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно приписів частини 1 статті 162 ГПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
Так, позивач зазначаючи ціну позову вказує суму 37 500, 66 грн, втім, сума заявленого до стягнення боргу становить 37 500, 26 грн.
Відтак, суд дійшов висновку про те, що заявлена сума до стягнення є відмінною від суми ціни позову, а отже позивачем не дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України та не вірно вказано ціну позову.
Крім того, позивач просить стягнути суму орендної плати у розмірі 34 176, 70 грн за період листопад 2020-березень 2021, пеню - 2 298, 66 грн, штраф - 1025, 30 грн.
Згідно умов п. 3.2. та 3.3. Договору вбачається, що орендна плата за базовий місяць квітень 2017 року становить 9 258, 68 грн, орендна плата за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Згідно умов п. 3.6. Договору вбачається, що орендна плата перераховується до державного бюджету та балансоутримувачу у співвідношенні 50 % на 50 % щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним з урахуванням щомісячного рівня інфляції відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж.
Пункт 3.7. Договору передбачає, що орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6. співвідношенні відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожен день прострочення, уключаючи день оплати.
Пункт 3.8. Договору встановлює, що у разі, якщо на дату сплати орендної плати заборг7воаність за нею становить загалом не менше ніж три місці орендар також сплачує штраф у розмірі 3 % від суми заборгованості.
Згідно умов Договору №7843/01від 30.06.2020 яким внесено зміни до Договору в попередній редакції вбачається, що орендна плата за базовий місяць оренди - квітень 2020 становить 13 825, 06 грн, всі інші умови договору залишаються незмінними (п. 2 та п. 4).
Натомість, з долученого до позовної заяви розрахунку заборгованості вбачається, що за спірний період листопад 2020-березень 2021 позивач нараховує до бюджету більше 50 % від визначеної суми оренди, при цьому, не обґрунтовує суму щомісячного рівня інфляції та її обрахунок.
Також, з долученого до позовної заяви розрахунку пені вбачається, що позивач за періоди з листопада 2020 по березень 2021 нараховує неустойку впродовж більше як 6 місяців з визначених позивачем днів прострочення, при цьому, не обґрунтовуючи більший строк нарахування штрафних санкцій, аніж передбачений законодавством.
Згідно ч. 6 статті 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Відтак, суд дійшов висновку, що в вище означеному аспекті позивачем також не дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Таким чином, позивачу необхідно надати Суду: обґрунтований розрахунок за яким позивач нараховував відповідачу орендну плату в дохід державного бюджету з розрахунки суми за місяць: обґрунтування дати настання строку виконання відповідачем зобов`язання по сплаті орендної плати згідно умов Договору та у відповідності до цього надати обґрунтований розрахунок штрафних санкцій (дати початку прострочення зобов`язання та дати станом на яку здійснюється розрахунок), означені розрахунки повинні бути обраховані із врахуванням статей 253, 530 ЦК України, ч. 4 ст. 231 та ч. 6 ст. 232 ГК України.
Окрім того, згідно ч. 2 статті 164 ГПК України - позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаціно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, як убачається з додатків до позовної заяви, позивачем додано до позовної заяви копії письмових доказів, які засвідчені гол. спец. юр. відділу Алгаш В. В., однак, до матеріалів позовної заяви не надано жодних доказів, які б підтверджували наявність у відповідної особи повноважень на засвідчення від імені позивача копій документів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не додано відповідно до ст. 91 ГПК України документів в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву без руху;
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду на виконання ухвали заяви, в якій викласти (до якої додати):
- обґрунтовання ціни позову у розмірі 37 500, 66 грн;
- вмотивований розрахунок, за яким позивач нараховував відповідачу орендну плату в дохід державного бюджету з розрахунку суми за місяць;
- обґрунтування строку нарахування пені: дати початку прострочення зобов`язання та дати станом на яку здійснюється розрахунок.
- всі належні та допустимі докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оформлені відповідно до ст. 91 ГПК України (докази, які б підтверджували наявність у Алгаш В.В. повноважень на засвідчення від імені позивача копій документів).
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Г. П. Бондаренко - Легких
ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!
Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:
1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;
2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;
3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;
4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.
5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;
7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.
УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку!!!
ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.м
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2021 |
Оприлюднено | 23.06.2021 |
Номер документу | 97805545 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні