ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
22 червня 2021 року справа № 923/1581/13
Господарський суд Херсонської області у складі судді Павленко Н.А., при секретарі судового засідання Короткій Ю.А.,
за участю представників учасників процесу:
від скаржника - Пахотіна О.Ю., уповноважений представник,
від боржника - не прибув,
від Суворовського районного відділу ДВС - не прибув,
розглянувши у судовому засіданні скаргу Чорноморської митниці Держмитслужби на бездіяльність Суворовського районного відділу Державної виконавчої служби стосовно примусового виконання наказу суду у справі:
за позовом: Чорноморської митниці Державної митної служби України, код ЄДР 43335608), м.Херсон
до відповідача: Приватного підприємства "Юг-Колсалтинг", м.Херсон
про стягнення 50544,03 грн.,
встановив:
Ухвалою суду від 10.06.2021 скаргу позивача на дії органу ДВС призначено до розгляду у судовому засіданні з викликом представників сторін та органу примусового виконання рішення.
Представник боржника у засідання не прибув; докази належного повідомлення про час та місце розгляду скарги у матеріалах справи відсутні.
22.06.2021 електронною поштою від Суворовського РВДВС у м.Херсоні надійшло клопотання про відкладення судового засідання на іншу дату для надання часу підготовки відзиву на скаргу, оскільки скарга отримана 16.06.2021.
Десятиденний строк розгляду скарги встановлений нормою ч.1 ст.342 ГПК України.
Відповідно до ч.1 ст.343 ГПК України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу.
За нормою ч.1 ст.232 ГПК України ухвала є видом судового рішення.
Відповідно до ч.ч.1, 2, та 3 ст.236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим; законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Частиною 1 ст.339 ГПК України передбачено, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Отже, подання скарги є визначеним процесуальним законом способом захисту порушеного права сторони виконавчого провадження у процесі виконання судового рішення.
З метою з`ясування обставин, на які посилається стягувач-скаржник, як на підставу звернення зі скаргою, дослідження доказів на їх підтвердження або спростування, суд має дослідити матеріали виконавчого провадження та з`ясувати заперечення органу виконання судового рішення стосовно доводів, наведених у скарзі.
За відсутності представника виконавчої служби, відсутності документів, які б підтверджували вчинення виконавчих дій неможливо у цьому засіданні ухвалити обгрунтоване судове рішення.
Пізнє отримання скарги (16.06.2021 за текстом клопотання ВДВС) визнається поважною причиною неподання відзиву на неї до судового засідання, також з урахуванням, що 19, 20 та 21 червня 2021 є вихідними та неробочим днем.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (ч.2 ст. 2 ГПК України).
За викладеного, засідання з розгляду скарги підлягає відкладенню.
Проте, 10-денний строк розгляду скарги спливає 22.06.2021.
У рішенні Європейського Суду з прав людини "Савенков проти України" від 02.05.2013р. "Папазов проти України" від 15.03.2012р. зазначено, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника.
З метою з`ясування обставин та реалізації прав учасників на подання заперечень, клопотань, викладення доводів, міркувань та подання доказів суд продовжує строк розгляду скарги поза межами строків, передбачених ч.1 ст. 342 ГПК України, та відкладає засідання на іншу дату.
На підставі ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Європейською конвенцією з прав людини), керуючись ст. 234 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Продовжити строк розгляду скарги.
2. Відкласти засідання з розгляду скарги до 08 липня 2021 року о 14:00 за адресою: м.Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 2 (третій поверх).
3. Викликати у засідання представника позивача та Суворовського РВ ВДВС у м.Херсоні.
4. Відповідача повідомити про час та місце проведення засідання.
5. Зобов`язати Суворовський РВ ВДВС подати письмові пояснення (відзив) на скаргу з доказами на підтвердження обставин, наведених у них.
Ухвала відповідно до ч.1 ст. 235 ГПК України набирає законної сили з дня її оголошення - 22.06.2021 і оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Павленко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2021 |
Оприлюднено | 25.06.2021 |
Номер документу | 97854462 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Павленко Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні