Ухвала
від 22.06.2021 по справі 2-2852/11
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 2-2852/11

Провадження № 6/461/103/21

УХВАЛА

22.06.2021 року, Галицький районний суд міста Львова у складі:

головуючого-судді Фролової Л.Д.

при секретарі судового засідання Євтушенко В.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Львові заяву директора Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія Мала І.В. про заміну сторони у виконавчому провадженні,-

ВСТАНОВИВ:

Директор Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія Мала І.В. звернувся до суду з вказаною заявою. Свої вимоги мотивував тим, що рішенням Галицького районного суду м.Львова від 31 січня 2012 року задоволено позов ПАТ УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором №11309112000 від 06.03.2008 р. Зазначає, що 22.12.2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія та Публічним акціонерним товариством УкрСиббанк укладено Договір факторингу №180, відповідно до умов якого право грошової вимоги за договором про надання споживчого кредиту №11309112000 від 06.03.2008 р., укладеним між ПАТ УкрСиббанк та ОСОБА_1 перейшло до ТОВ Українська факторингова компанія . Відтак, просить суд замінити сторону виконавчого провадження на правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія .

Учасники справи в судове засідання не з`явились, хоча про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином. Згідно ч.3 ст.442 ЦПК України , їх неявка не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви директора Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія Мала І.В.

Судом було встановлено, що рішенням Галицького районного суду м.Львова від 31 січня 2012 року, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про дострокове солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, - задоволено. Стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк 163 713 (сто шістдесят три тисячі сімсот тринадцять) доларів США 50 центів - залишку по кредиту, 3193 (три тисячі сто дев`яносто три) доларів США 34 центів простроченого боргу, 15 566 (п`ятнадцять тисяч п`ятсот шістдесят шість) доларів США 30 центів прострочених відсотків, а всього 182 473 (сто вісімдесят дві тисячі чотириста сімдесят три) долари США 14 центів, що еквівалентно станом на 31.01.2012 року 1457905 (один мільйон чотириста п`ятдесят сім тисяч дев`ятсот п`ять) грн. 65 (шістдесят п`ять) коп.. Стягнуто солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк 9 818 (дев`ять тисяч вісімсот вісімнадцять) грн. 60 коп. пені та 500 (п`ятсот) грн. штрафних санкцій. Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк 1700 (одна тисяча сімсот) грн. судового збору та 120 (сто двадцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Згідно договору факторингу №180 укладеного 21.12.2020 р. між Акціонерним товариством УкрСиббанк та Товариством з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія , п. 6.5 сторони підтверджують, що згідно з цим Договором після підписання Акту приймання - передачі права вимоги до Фактора переходять Права вимоги за всіма судовими рішеннями та виконавчими документами, отриманими в межах примусового стягнення заборгованості боржників за первинними договорами. Процесуальні документи судового/виконавчого провадження за їх наявності передають за окремим актом підписаним сторонами.

Відтак, надані заявником докази є належними та вказують про набуття останнім прав нового кредитора за кредитним договором.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.512 ЦК України , кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги). Кредитор у зобов`язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов`язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.

Згідно ст.514 ЦК України , до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч.1 ст.442 ЦПК України , у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.

Тлумачення ч.1 ст.512 ЦК дає підстави для висновку, що відступлення права вимоги є одним із випадків заміни кредитора в зобов`язанні, яке відбувається на підставі правочину. Відступлення права вимоги не є окремим видом договору, це правочин, який опосередковує перехід права.

Відступлення права вимоги може відбуватися, зокрема, внаслідок укладення договору: купівлі-продажу чи міни (ч.3 ст.656 ЦК ); дарування (ч.2 ст.718 ЦК ); факторингу (гл.73 ЦК ).

Відповідно до ч.5 ст.15 ЗУ Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

За своєю суттю заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу.

У зв`язку із заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, і її заміна новим кредитором проводиться відповідно до ч.5 ст.15 Закону України Про виконавче провадження за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).

Відповідна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 20.11.2013 у справі №6-122цс13 та постанові Верховного Суду від 5 грудня 2018 року у справі №643/4902/14-ц, постанові від 19.02.2020 року у справі№ 2-3897/10.

Верховний Суд вказав, що заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Судові рішення, які набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьому реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні не має права звернутися до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду.

Таким чином, саме вказані нормативні положення, а також правовий висновок Верховного Суду підлягають застосуванню у даній справі. Водночас посилання відповідача (боржника) та представника на іншу практику суду касаційної інстанції не можуть бути підставою для законної відмови у задоволенні заяви та не являються більш релевантними для правовідносин у даній справі, ніж вищенаведений висновок.

Відповідно до стаття 129-1 Конституції України , суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

Враховуючи наведене, наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконане боржником не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін договору, тому зміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається на стадії виконання судового рішення, не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин.

За наведених вище обставин, суд прийшов до висновку про задоволення заяви директора Товариства з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія Мала І.В. про заміну сторони у виконавчому провадженні.

Керуючись ст.442 ЦПК України , ЗУ Про виконавче провадження суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити.

Замінити стягувача у виконанні рішення Галицького районного суду м.Львова від 31 січня 2012 року по справі №2-2852/11 з Публічного акціонерного товариства УкрСиббанк на Товариство з обмеженою відповідальністю Українська факторингова компанія відносно ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя Л.Д. Фролова

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення22.06.2021
Оприлюднено24.06.2021
Номер документу97862255
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2852/11

Ухвала від 17.01.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Крупінська С. С.

Ухвала від 22.06.2021

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Фролова Л. Д.

Ухвала від 09.12.2011

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 09.12.2011

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Чернявська Я. А.

Ухвала від 13.04.2011

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Ухвала від 24.11.2011

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Ухвала від 05.12.2011

Цивільне

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області

Стоілова Т. В.

Ухвала від 08.02.2012

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Шаповал Т. В.

Ухвала від 17.02.2011

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 27.10.2011

Цивільне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Радченко Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні