Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
25 червня 2021 р. №520/8120/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду по адміністративній справі за позовом Колективного підприємства "САПФІР" до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про скасування витягу, -
В С Т А Н О В И В:
Колективне підприємство "САПФІР" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати витяг від 13.05.2019 №824/0/45-19 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої за адресою: 61033, м. Харків, вул. Тахіатаська, 1 кадастровий номер 6310136600:04:007:0116.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 17.05.2021 позовну заяву Колективного підприємства "САПФІР" залишено без руху та надано позивачу строк десять календарних днів для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду вказати інші підстави для поновлення строку.
02.06.2021 позивачем подано до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням обґрунтованих причин його пропуску.
Ухвалою суду від 03.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Колективного підприємства "САПФІР" до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про скасування витягу та визнано поважними причини пропуску строку звернення з даним позовом до адміністративного суду.
Представник відповідача 22.06.2021 подав до суду клопотання, в якому просить суд позовну заяву Колективного підприємства "САПФІР" залишити без розгляду, через те, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду, визначений ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши клопотання представника відповідача та матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з частинами 1, 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно ч. 1 ст. 45 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
В силу закону, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.
Таким чином, суд про відкритті провадження по даній справі визнав поважними причини пропуску строку звернення з даним позовом до адміністративного суду.
Отже, з огляду на викладене вище, суд приходить до висновку про залишення даного клопотання без задоволення.
Керуючись статтями 240, 241, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання представника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про залишення адміністративного позову без розгляду по адміністративній справі за позовом Колективного підприємства "САПФІР" до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про скасування витягу - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Суддя М.М.Панов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2021 |
Оприлюднено | 29.06.2021 |
Номер документу | 97908841 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Панов М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні