221/3732/21
2/221/1055/2021
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 червня 2021 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Подоляк Я.М. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Новотроїцької селищної ради Волноваського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
14.06.2021 до Волноваського районного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Новотроїцької селищної ради Волноваського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті брата - ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Докучаєвськ, Донецької області.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220 , 1222 , 1270 ЦК України ).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України ).
Відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до роз`яснень, що містяться в пункті 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування , відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Проте, всупереч вищезазначеним вимогам, у позовній заяві не зазначено доказів того, що позивач звертався до нотаріальної контори для прийняття спадщини та отримав відмову (постанова про відмову вчинення нотаріальної дії), а тому звернення позивача до суду з вказаним позовом є передчасним.
Наведені недоліки слід усунути.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 260 ЦПК України ,-
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новотроїцької селищної ради Волноваського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М. Подоляк
Суд | Волноваський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2021 |
Оприлюднено | 29.06.2021 |
Номер документу | 97915674 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волноваський районний суд Донецької області
Подоляк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні