Ухвала
від 29.06.2021 по справі 923/845/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 червня 2021 року Справа № 923/845/21

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , дослідивши матеріали позовної заяви, у справі

за позовом: Державного підприємства "Збур`ївське лісомисливське господарство", с.Нова Збур`ївка, Голопристанського району, Херсонської області, код ЄДРПОУ 00993260

до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич", м. Гола Пристань, Херсонської області, код ЄДРПОУ 22730408

до відповідача-2: Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, м. Херсон, код ЄДРПОУ 39766281,

про визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельних ділянок.

без участі сторін

Суд,

в с т а н о в и в :

Державне підприємство "Збур`ївське лісомисливське господарство" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич" та Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області, в якій просить суд визнати недійсною та скасувати державну реєстрацію земельних ділянок з кадастровими номерами: 6522381500:07:002:0001, 6522381500:07:002:0002, 6522381500:07:002:0003 та 6522381500:07:002:0004 і повернути ДП "Збур`ївське лісомисливське господарство".

Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 22.06.2021 визначено суддю по справі - Нікітенко С.В.

При дослідженні матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Вимоги до позовної заяви, викладені у статті 162 та статті 164 Господарського процесуального кодексу України.

Пунктом 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

За приписами статті 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складають з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залучення свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів, проведення експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпечення доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Разом із першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого судового збору (ч.ч. 1, 2 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України).

Судом встановлено, що позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

За приписами ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, а також докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір", ВР України, від 08.07.2011, № 3674-VI.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд вважає, що позивачем заявлено вісім вимог вимог немайнового характеру, а саме: про визнання недійсними та скасування державної реєстрації чотирьох земельних ділянок та їх повернення.

За умовами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", з 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2270,00 грн.

Згідно ч. 2 ст. 9 Закону України, від 08.07.2011 р. № 3674-VI "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

З врахуванням наведених вище приписів Закону України "Про судовий збір", на час звернення до суду з даною позовною заявою позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 18160,00 грн.

При досліджені матеріалів позовної зави судом встановлено, що позивачем у якості доказів сплати судового збору надано платіжне доручення № 643 від 15 січня 2021 року про сплату судового збору у розмірі 6810,00грн., замість 18160,00 грн.

Таким чином, матеріали позовної заяви не містять доказів сплати судового збору у встановленому розмірі при зверненні з даною позовною заявою. Позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі - 11350,00 грн.

Окремо суд звертає увагу позивача, що останнім у позовній заяві зазначено третьою особою, що не заявляє самостійних вимог Скадовську районну державну адміністрацію.

Відповідно до статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Таким чином, саме лише зазначення в позовній заяві та/або певної особи як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.

Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.

Позивачем в позовній заяві необґрунтовано підстав для залучення до участі в справі в якості третьої особи - Скадовської районної державної адміністрації не зазначено, на які права та обов`язки вказаної особи може вплинути ухвалене рішення з даного спору, крім того у позовній заяві відсутнє клопотання про залучення до участі у справі третьої особи та не вказано на боці якої сторони потрібно залучити Скадовську районну державну адміністрацію.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд,

п о с т а н о в и в :

1. Позовну заяву ДП "Збур`ївське лісомисливське господарство" до відповідачів : ТОВ "Славутич" та ГУ Держгеокадастру у Херсонській області (Вх. № 1828/21 від 22.06.2021) залишити без руху.

2. Позивачу, у строк не більше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути виявлені недоліки позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Херсонської області заяви про усунення недоліків позовної заяви з наданням:

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

- належних докази сплати судового збору (сплати 11350,00 грн.);

- клопотання про залучення третьої особи;

3. Заяву про усунення недоліків позовної заяви також направити відповідачу, докази направлення надати суду.

4. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, відповідно до п.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

5. Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття і не підлягає оскарженню.

6. Копію ухвали направити позивачу.

Звернути увагу сторін, що у зв`язку з відсутністю асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції Господарським судом Херсонської області зупинено поштову відправку судової кореспонденції.

При необхідності отримання паперової копії процесуальних документів, сторони можуть отримати безпосередньо у Господарському суді Херсонської області.

Одночасно суд звертає увагу сторін про можливість отримання копії ухвали суду по справі засобами електронного зв`язку, при зверненні до суду з відповідною заявою та зазначенням електронної адреси.

Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за наступною адресою: http://rv.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 29.06.2021.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення29.06.2021
Оприлюднено01.07.2021
Номер документу97965896
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/845/21

Рішення від 07.12.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 10.11.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 21.10.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 07.10.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 04.10.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 27.08.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 22.07.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

Ухвала від 08.07.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 29.06.2021

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні