Ухвала
від 01.07.2021 по справі 803/977/17
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову в задоволенні заяви

01 липня 2021 року ЛуцькСправа № 803/977/17 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про звільнення коштів з-під арешту в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Приватного підприємства Багіра про накладення арешту коштів на рахунках платника податків,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, позивач) звернулося в суд з позовом до Приватного підприємства Багіра (далі - ПП Багіра , відповідач) про накладення арешту коштів на рахунках платника податків.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 15.08.2017 у даній справі №140/9357/20 адміністративний позов задоволено повністю, накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках Приватного підприємства Багіра , крім операцій з видачі заробітної плати та сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а також визначених контролюючим органом грошових зобов`язань платника податків, погашення податкового боргу.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 01.07.2021 допущено у справі заміну первісного позивача Головне управління ДФС у Волинській області його правонаступником Головним управлінням ДПС у Волинській області.

22.06.2021 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про звільнення коштів з-під арешту. Дана заява обґрунтована тим, що підставою для винесення рішення про накладення арешту на грошові кошти на банківських рахунках ПП Багіра було проведення розрахункової операції при наданні послуг без використання зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій, без роздрукування та видачі покупцям відповідного розрахункового документа. Однак, згідно АІС Податковий блок 30.04.2021 ПП Багіра зареєстровано реєстратор розрахункових операцій. Таким чином, станом на 09.06.2021 відпали обставини, які слугували підставою для арешту коштів на рахунках ПП Багіра .

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви представника позивача про звільнення коштів з-під арешту з наступних підстав.

Відповідно до підпункту 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатись до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, який має податковий борг, що знаходяться в банку, у разі якщо у такого платника відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Як вбачається з підпункту 94.2.4 пункту 94.2 статті 94 ПК України арешт майна може бути застосовано, якщо з`ясовується одна з таких обставин, зокрема, відсутні дозволи (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством.

Згідно з підпунктом 94.6.2 пункту 94.6 статті 94 ПК України арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється на підставі рішення суду шляхом звернення контролюючого органу до суду.

Згідно з частиною першою 1 статті 59 Закону України Про банки та банківську діяльність від 07.12.2000 № 2121-III (з наступними змінами та доповненнями) арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця, приватного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду.

Відповідно до п. 94.6 статті 94 ПК України накладення арешту на кошти боржника та звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.

Пунктом 9.11 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22, передбачено, що банк здійснює зняття арешту з коштів, зокрема, за рішенням суду, ухвалою слідчого судді, суду.

Разом з тим, суд зазначає, що докладно порядок зняття арешту, накладеного за рішенням (постановою) суду процесуальним законом не врегульований. А ні норми ПК України, а ні норми КАС України не визначають порядку звернення до суду для вирішення такого питання.

В даному конкретному випадку арешт на кошти та інші цінності, що належать ПП Багіра та знаходяться в банку накладений згідно з резолютивною частиною постанови суду у справі №803/977/17, тобто згідно із судовим рішенням, яке набрало законної сили. А тому, зняття арешту в порядку вирішення процесуальних питань, пов`язаних з виконанням такого судового рішення, фактично означитиме, що суд за наслідками перегляду власного, раніше прийнятого рішення, за рахунок того, що змінилися певні обставини, прийняв нове, інше рішення, що з процесуальної точки зору є неприпустимим.

Суд зазначає, що КАС України не наділяє суд першої інстанції повноваженнями на перегляд власних рішень. Суд позбавлений можливості після завершення розгляду справи змінювати ухвалені по цій справі рішення.

З врахуванням цього, суд не може розглянути заяву позивача про звільнення коштів з під-арешту за правилами розділу ІV КАС України, в порядку вирішення процесуальних питань, пов`язаних з виконанням судового рішення в адміністративній справі №803/977/17.

Таким чином, враховуючи відсутність закріпленого в процесуальному законодавстві порядку зняття арешту з рахунків платника податків, накладеного постановою адміністративного суду, суд, з врахуванням норм національного та міжнародного права про гарантії захисту особи, може прийняти рішення про зняття арешту з рахунків платника податків в позовному провадженні.

Таким чином, звернення до суду з вимогами про звільнення коштів з-під арешту повинно відбуватись в загальному порядку, визначеному Главою 1 Розділом ІІ КАС України, шляхом подання позову, а тому у задоволенні даної заяви необхідно відмовити.

Керуючись статтями 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника позивача про звільнення коштів з-під арешту в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Приватного підприємства Багіра про накладення арешту коштів на рахунках платника податків - відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя О. О. Андрусенко

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.07.2021
Оприлюднено05.07.2021
Номер документу98001020
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —803/977/17

Ухвала від 01.07.2021

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Ухвала від 01.07.2021

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Ухвала від 01.07.2021

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Ухвала від 11.06.2021

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Постанова від 15.08.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Ухвала від 04.08.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

Ухвала від 04.08.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Андрусенко Оксана Орестівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні