ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
===========================================================
УХВАЛА
30 червня 2021 року Справа № 14/46/09(915/1141/20)
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області, головуючий суддя Давченко Т.М.
при секретарі Кнауб А.А.
за відсутності сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" Козлова В.О.
до відповідачів:
1) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 );
2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 );
3) Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніка - Вест" (вул. Спаська, 60-Б, м. Миколаїв, 54001);
треті особи:
1) Комунальне підприємство "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" (вул. Шевченка, 40, м. Миколаїв, 54030);
2) Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Ніка - Вест-Плюс" (вул. Спаська, 60, м. Миколаїв, 54001);
про виділення в натурі частки у праві спільної часткової власності
у межах справи № 14/46/09 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд", в якій:
кредитори:
1) Миколаївський міський центр зайнятості (вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв, 54001; e-mail: nmczn@ocz-mk.gov.ua);
2) Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020);
3) Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області (просп. Центральний, 93, м. Миколаїв, 54017);
4) Приватне підприємство "Спецьмонтажник" (вул. Морехідна, 2, м. Миколаїв, 54010);
5) ДПІ у Інгульському районі м.Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області (вул.В. Чорновола, 1/1, м.Миколаїв, 54028);
банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" (вул. Генерала Свиридова, 40, м. Миколаїв, 54030);
ліквідатор: арбітражний керуючий Козлов В.О. (вул. Садова, 1, оф. 207, м. Миколаїв, 54001), -
встановив:
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 14/46/09 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд"; постановою від 25.08.2009 визнано товариство банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру; ухвалою від 26.09.2017 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Козлова В.О.
В межах даної справи розглядається справа №14/46/09(915/1141/20) за позовом ліквідатора ТОВ "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ТОВ "Компанія "Ніка - Вест" про виділення в натурі частки у праві спільної часткової власності та припинення права спільної часткової власності.
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 21.04.2021 було відкладено підготовче засідання на 15.05.2021, зобов`язано Комунальне підприємство "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" надати додаткові письмові пояснення щодо технічної можливості виділити у натурі частки об`єкта нерухомого майна, що належать ТОВ "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" та визнано обов`язковою явку у судове засідання 18.05.2021 співробітника Комунального підприємства "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" Ковальчук С.В. (який склав висновок щодо технічної можливості виділити у натурі частки об`єкта нерухомого майна та довідку) для надання суду додаткових фахових пояснень.
Також, в ухвалі суду від 21.04.2021 було вказано, що згідно наданого КП "ММБТІ" висновку щодо технічної можливості виділу у натурі частки з об`єкта нерухомого майна від 02.04.2021 за технічними показниками 23/100 частки є відокремлена, окремий вихід має і може бути виділена в натурі, але без приміщень з І - го по V - тий поверхи (сходинкові клітини).
Однак, із наданого висновку не зрозуміло відповідь на поставлене питання та не зрозуміло які приміщення (із зазначенням їх площі, літери та поверховості) може бути виділено в натурі, у зв`язку з чим у суду виникла необхідність витребувати додаткові пояснення у КП "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" та викликати до суду ОСОБА_3 , який склав висновок та довідку, для надання відповідних пояснень.
У зв`язку із відсутністю представників у судовому засіданні та невиконанням вимог суду, викладених в ухвалі від 21.04.2021 судом було відкладено підготовче засідання на 30.06.2021 та знову було зобов`язати КП "ММБТІ" надати додаткові письмові пояснення щодо технічної можливості виділити у натурі частки об`єкта нерухомого майна, що належать ТОВ "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" (ідентифікаційний номер 23399424) та знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме частини підвалу та частини І-го - V-го поверхів. Участь співробітника КП "ММБТІ" ОСОБА_3 (який склав висновок щодо технічної можливості виділити у натурі частки об`єкта нерухомого майна та довідку) у судовому засіданні було визнано обов`язковою для надання суду додаткових фахових пояснень.
04.06.2021 до суду від КП "ММБТІ" надійшов лист вих. № 1310 від 31.05.2021 у якому наведено, що розрахунок часток за адресою: АДРЕСА_2 проводився 16.08.2004. Згідно наведеного розрахунку частка ТОВ "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" становить 23/100 та складається з частини підвалу та частини з І - го - V - го поверхів загальною площею 354,9 кв.м. За даними останньої технічної інвентаризації нежитлові приміщення в житловому будинку залишилися без змін, частка також не змінилася.
Суд дослідив даний лист та констатує, що у даному листі КП "ММБТІ" не надано відповіді на поставлене питання.
Представник КП "ММБТІ" до суду для надання пояснень не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Від позивача до суду 30.06.2021 надійшла заява про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст.177 ГПК України завданнями підготовчого провадження, зокрема, є визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Таким чином, з урахуванням викладених обставин щодо необхідності витребування додаткових пояснень для належної підготовки справи для розгляду по суті, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
При вирішенні питання щодо відкладення підготовчого засідання суд враховує наступне .
У відповідності до ч. 2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні. Відповідно до ч. 2 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість з`явлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Разом з тим, при здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст.ст. 2, 4 ГПК України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ч.ч.1, 5 ст.236 ГПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Відповідно до змісту ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
При цьому судом враховано положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практику Європейського суду з прав людини, які відповідно до ст.17 Закону України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" є джерелом права.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року №475/97-ВР "Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції", визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Слід зауважити, що Конвенція в першу чергу також гарантує "процесуальну" справедливість розгляду справи, а вже потім дотримання розумного строку, що на практиці розуміється як змагальні провадження, у процесі яких у суді на рівних засадах заслуховуються аргументи сторін (Star Cate Epilekta Gevmata та інші проти Греції). Справедливість проваджень завжди оцінюється їх розглядом узагалом для того, щоб окрема помилка не порушувала справедливість усього провадження (Миролюбов та інші проти Латвії).
З огляду на практику ЄСПЛ, суд не вправі допустити юридичну помилку виключно з метою дотримання розумного строку розгляду справи, так як в такому разі не буде досягнуто завдання господарського судочинства, а рішення суду не буде відповідати критеріям законності. Так, ідея справедливого судового розгляду включає основоположне право на змагальні провадження.
Бажання економити час і прискорити провадження не обґрунтовує невиконання такого фундаментального принципу, як право на змагальні провадження (Нідерьост-Хубер проти Швейцарії). В той же час обґрунтованість тривалості проваджень повинна бути оцінена з урахування наступних критеріїв, заснованих практикою Суду: складність справи, внесок заявника і відповідних органів влади, а також предмет спору (Комінгерсоль проти Португалії; Фрайдлендер проти Франції).
З огляду на викладене, враховуючи неявку учасників у справі в судове засідання, у зв`язку із необхідністю витребування додаткових пояснень у КП "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" та виклику у судове засідання ОСОБА_3 (який склав висновок та довідку) для надання відповідних (фахових) пояснень, з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду справи з урахуванням предмету позову, для належної підготовки справи для розгляду по суті, суд дійшов висновку про необхідність відкласти розгляд справи у підготовчому засіданні поза межами процесуального строку, визначеного 177 ГПК України.
При цьому, суд бере до уваги й введення в Україні з 12.03.2020 карантину через спалах у світі коронавірусу, а тому з метою забезпечення безпеки учасників справи, що у даному випадку має пріоритет у порівнянні із дотриманням строку розгляду справи, суд вважає за необхідне розглянути дану справу у розумний строк, згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Згідно ч. 1 ст. 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.
Ч. 2 ст. 120 ГПК України передбачено, що суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Враховуючи те, що явка представника КП "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" обов`язкова, суд викликає його для участі у підготовчому засіданні.
Приймаючи до уваги викладене, суд повідомляє учасників справи про відкладення підготовчого засідання суду.
Статтею 232 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Керуючись ст. ст. 120, 177, 202, 232, 234 ГПК України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відкласти підготовче засідання на 31 серпня 2021 року о 12:45 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Миколаївської області за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, поверх 8.
2. Зобов`язати Комунальне підприємство "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" надати додаткові письмові пояснення щодо технічної можливості виділити у натурі частку об`єкта нерухомого майна 23/100 , що належать Товариству з обмеженою відповідальністю "Українсько-німецька компанія "Укртермобуд" (ідентифікаційний номер 23399424) та знаходиться за адресою: Миколаївська обл., м. Миколаїв, вул. Спаська (Свердлова), буд. 60, а саме частини підвалу та частини І-го - V-го поверхів.
3. Визнати обов`язковою явку у судове засідання 31.08.2021 співробітника Комунального підприємства "Миколаївське міжміське бюро технічної інвентаризації" Ковальчук С.В. (який склав висновок щодо технічної можливості виділити у натурі частки об`єкта нерухомого майна та довідку) для надання суду додаткових фахових пояснень.
4. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст. 170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до судових засідань.
5. Звернути увагу учасників справи, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 (зі змінами та доповненнями), з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом -CoV-2, учасники процесу, які прибувають в судове засідання, зобов`язані дотримуватись заходів карантинного режиму, у тому числі й щодо використання засобів індивідуального захисту.
6. Звернути увагу сторін на те, що подання учасниками судового процесу документів до суду можливо здійснювати за допомогою електронних чи поштових засобів зв`язку. Учасникам справи необхідно повідомити суду та іншим учасникам справи свої офіційні електронні адреси для забезпечення належного обміну процесуальними документами.
7. Копії даної ухвали направити сторонам у справі на адреси, зазначені у вступній частині ухвали.
Згідно п.п.2, 3, 4 ч. 2 ст. 42 ГПК України учасники справи зобов`язані: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися у судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Ч. 3 ст. 42 ГПК України передбачено, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Застосування заходів процесуального примусу відбуватиметься у порядку ст. ст. 131-135 ГПК України.
Суд звертає увагу сторін на те, що у зв`язку з критичною ситуацією, що склалась із фінансовим забезпеченням діяльності судів у 2021 році, зокрема в частині відсутності асигнувань на оплату послуг з відправки поштової кореспонденції, враховуючи рекомендації ДСА України викладені у листі від 19.11.2020 вих.№15-211163/20, суд РЕКОМЕНДУЄ сторонам подати заяву про надсилання їм процесуальних документів на електронну пошту, для забезпечення належного обміну процесуальними документами, та (або) заяву про повідомлення щодо часу та місця розгляду справи шляхом направлення SMS-повідомлення.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2021 |
Оприлюднено | 02.07.2021 |
Номер документу | 98041953 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні