Ухвала
від 06.07.2021 по справі 910/17940/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

06.07.2021Справа № 910/17940/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Курдельчука І.Д., за участю секретаря судового засідання Салацької О.В., розглянувши у відкритому заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт про здійснення процесуального правонаступництва та заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником

у справі №910/17940/19

за позовом Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк (код 22932856; 03057, м. Київ, просп. Перемоги, 52/2)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Нордік І К (код 43927660; 03157, м. Київ, вул. Довженка, буд. 14/1)

про стягнення 128 000, 00 грн

без участі представників заявника та сторін через їх неявку

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство Інтеграл-Банк (далі - позивача) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю Нордік І К (далі - відповідач) про стягнення 128 000, 00 грн.

Рішенням Господарського суду міста Києві від 24.02.2020 (суддя Маринченко Я.В.) позов задоволено; стягнуто з відповідача на користь позивача 128 000,00 (сто двадцять вісім тисяч) грн заборгованості за кредитом, а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 1921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн.

30.03.2020 на виконання вищевказаного рішення видано наказ.

14.06.2021 на адресу Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт (далі- заявник) надійшла заява про здійснення процесуального правонаступництва та заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником. Заява підписана директором Васильєвим О.В.

За результатами повторного автоматизованого розподілу справу передано судді Курдельчуку І.Д, у зв`язку з відпусткою судді Маринченка Я.В.

Ухвалою Господарського суду міста Києві від 18.06.2021 прийнято заяву (від 10.06.2021 №2/2021/06/4963) до свого провадження, призначено розгляд заяви на 06.07.21, повідомлено учасників справи про дату, час і місце засідання.Пропоновано надати учасникам справи письмові пояснення щодо поданої заяви з документальним підтвердженням викладених обставин.

Стягувач та Боржник, повідомлені належним чином 0105477562899 та 0105477562902, в засіданні не з`явились, причин неявки не повідомили.

Відповідно до ч. 3 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши подану Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт заяву, суд дійшов висновку щодо її задоволення з огляду на наступне.

Заяву обґрунтовано тим, що між Публічним акціонерним товариством Інтеграл-Банк та Заявником укладено договір про відступлення права вимоги, за умовами якого Банк відступив право вимоги належного виконання зобов`язань за кредитними та забезпечувальними договорами, в тому числі право вимоги до позичальника (відповідач у справі) за кредитним договором №895 від 28.01.2011, а тому є необхідність в заміні стягувача Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт у виконавчому документі (наказі) у справі №910/17940/19.

Відповідно до ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки в зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.

За таких обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу сторони виконавчого провадження відповідає змісту статей 512, 514 ЦК України та статті 15 Закону України "Про виконавче провадження".

Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор (ч. 1 ст. 510 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва; 3) виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); 4) виконання обов`язку боржника третьою особою.

До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 514 Цивільного кодексу України).

Судом встановлено, що 27.05.2020 між Публічним акціонерним товариством Інтеграл-Банк (банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт (новий кредитор) укладено Договір №4 про відступлення прав вимоги, відповідно до умов якого банк відступає новому кредитору належні банку, а новий кредитор набуває права вимоги банку до позичальників та/або заставодавців (іпотекодавців) та/або поручителів та/або фізичних осіб та/або фізичних осіб-підприємців та/або юридичних осіб, зазначених у Додатку №1 до цього договору, надалі за текстом - боржники, включаючи права вимоги до правонаступників боржників, спадкоємців боржників або інших осіб, до яких перейшли обов`язки боржників, за кредитними договорами та/або договорами поруки та/або договорами іпотеки (іпотечними договорами) та/або договорами застави, з урахуванням усіх змін, доповнень і додатків до них, згідно реєстру у Додатку №1 до цього Договору, надалі за текстом - Основні договори , надалі за текстом - права вимоги. Новий кредитор сплачує банку за права вимоги грошові кошти у сумі та у порядку, визначених цим Договором. Сторони домовились, що відступлення банком новому кредитору прав вимоги за договорами забезпечення, що були укладені в забезпечення виконання зобов`язань позичальників за кредитними договорами, відбувається шляхом укладання окремих договорів відступлення прав вимоги за договорами забезпечення, а саме: договір відступлення прав вимоги за іпотечними договорами; договір відступлення прав вимоги за договорами застави, які не посвідчені нотаріально; договір відступлення прав вимоги за договорами поруки, які не посвідчені нотаріально.

Відповідно до п. 2 Договору за цим договором новий кредитор в день укладення цього договору, але в будь-якому випадку не раніше моменту отримання банком у повному обсязі коштів, відповідно до пункту 4 цього договору, набуває усі права кредитора за основними договорами, включаючи: право вимагати належного виконання боржниками зобов`язань за основними договорами, сплати боржниками грошових коштів, сплати процентів у розмірах, вказаних у Додатку №1 до цього договору, право вимагати сплати неустойок, пеней, штрафів, передбачених основними договорами, право вимагати сплати сум, передбачених статтею 625 Цивільного кодексу України (індекс інфляції, 3% річних), право вимагати передачі предметів забезпечення в рахунок виконання зобов`язань за основними договорами, право вимагати застосування наслідків реституції при недійсності правочинів, право отримання коштів від реалізації заставного та іншого майна боржників, вимоги, які випливають з розірвання та/або визнання недійсними договорів із боржниками, права, що випливають із судових справ, у тому числі справ про банкрутство боржників, виконавчих проваджень щодо боржників, в тому числі щодо майна боржників, яке не було реалізоване на торгах та підлягатиме передачі стягувачу в погашення боргу після укладення цього договору, права вимоги за мировими угодами із боржниками, договорами з арбітражними керуючими боржників, охоронними організаціями, права участі в комітеті кредиторів боржників, тощо. Розмір прав вимоги, які переходять до нового кредитора, вказаний у Додатку №1 до цього Договору. Права кредитора за основними договорами переходять до нового кредитора у повному обсязі та на умовах, які існують на момент відступлення права вимоги, за виключенням права на здійснення договірного списання коштів з рахунку/рахунків боржників, що надане банку відповідно до умов основних договорів.

Сторони підтверджують, що після набуття новим кредитором прав вимоги, новий кредитор має право на власний розсуд відступати (продавати, здійснювати наступне відступлення) такі права вимоги повністю або в частині третім особам в порядку, встановленому чинним законодавством України.

Згідно з п. 4 Договору сторони домовились, що за відступлення прав вимоги за основними договорами новий кредитор сплачує банку грошові кошти у сумі 5526881,00 грн. Ціна договору сплачується у повному обсязі до моменту набуття чинності цим договором відповідно до п. 14 цього договору на підставі протоколу, сформованого за результатами відкритих торгів (аукціону), переможцем яких став новий кредитор.

Відповідно до п. 14 Договору цей договір набуває чинності з дати його підписання сторонами і скріплення відтисками печаток сторін (у випадку використання юридичними особами у своїй діяльності печаток).

Як вбачається з п.25, 25.1 Додатку №1 до Договору (Реєстр договорів, права вимоги за якими відступаються, та боржників за такими договорами), банк відступив новому кредитору (Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт ) права вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю Нордік І К (код 43927660) за Кредитним договором №895 від 28.01.2011 у сумі 2714500,00 грн, 4260911,87 грн, а разом 6975411,87 грн (стягнення заборгованості за тілом кредиту та відсотками) за яким було предметом спору у справі №910/17940/19).

При цьому, заявником долучено до матеріалів заяви копію платіжного доручення №16517541 від 21.05.2020 про сплату Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт на користь Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк грошових коштів у розмірі 5526881,00 грн (призначення платежу - лот GL18N617760, протокол UA-EA-2020-05-12-000016-b).

Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.

Таким чином, у зв`язку з укладенням між Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт та Публічним акціонерним товариством Інтеграл-Банк Договору №4 про відступлення прав вимоги від 27.05.2020 відбулась заміна сторони у матеріальних правовідносинах (відбувся перехід прав вимоги), а саме відбулась заміна кредитора у зобов`язанні, що виникло з Кредитного договору №895 від 28.01.2011 та підтверджене рішенням Господарського суду міста Києва від 24.02.2020 у справі №910/17940/19 (заборгованість у розмірі 128000,00 грн), - з Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт .

Наведені обставини (правонаступництво у матеріальних правовідносинах) є підставою для заміни сторони (стягувача) у процесуальному сенсі, з огляду на що подана Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт заява підлягає задоволенню в частині вимог про заміну стягувача за наказом Господарського суду міста Києва від 30.03.2020 у справі №910/17940/19 з Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт .

Керуючись статтями 52, 233, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт задовольнити.

2. Замінити стягувача за наказом Господарського суду міста Києва від 30.03.2020 у справі №910/17940/19 - з Публічного акціонерного товариства Інтеграл-Банк (03057, м. Київ, проспект Перемоги, будинок 52/2, ідентифікаційний код 22932856) на Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт (01010, м. Київ, вул. Московська, буд. 32/2; ідентифікаційний код: 40658146).

Ухвала набрала законної сили 06.07.2021 та може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту її підписання до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва.

Повне судове рішення складено 06.07.2021

Суддя І.Д. Курдельчук

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.07.2021
Оприлюднено07.07.2021
Номер документу98104207
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17940/19

Ухвала від 15.03.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 06.07.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 17.06.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Рішення від 24.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

Ухвала від 24.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Маринченко Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні