Справа № 308/1010/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддяУжгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 ,за участюпрокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання виконувача обов`язків начальника Перечинського відділу Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32020070000000005 від 18.02.2020, за ознаками кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 199 КК України, про проведення обшуку, -
В С ТА Н О В И В:
18.02.2020 ГУ ДФС в Закарпатській області розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідування № 32020070000000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 199 КК України.
Як вбачається із матеріалів клопотання, 17.02.2020 на адресу СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області надійшла заява від громадянина ОСОБА_4 , про те, що він 05.02.2020 придбав у невстановлених осіб на території ринку в м. Перечин горілку марки «Пшенична» єм. 0,5 літра, вказані обставини свідчать про вчинення невстановленими особами незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв на території Ужгородського району (колишній Перечинський район та Великоберезнянський район).
Органом досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного злочину може бути причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрованого та фактично проживаючого в АДРЕСА_1 .
Так в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що наявні відомості, що у житловому будинок, а саме за адресою: АДРЕСА_2 (власник ОСОБА_5 ) та земельна ділянка за кадастровим номером 2120882401:01:001:0018 на якій знаходиться будинок можуть зберігатися сировина та інші необхідні матеріали для незаконного виготовлення контрафактного алкоголю.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме, належить ОСОБА_5 , паспорт громадянина України серії та номер НОМЕР_1 , виданий 16.05.2000, видавник: Сімферопольський РВ ГУ МВС України в Криму.
Приймаючи доуваги те,що підчас проведеннядосудового розслідуваннявказаного кримінальногоправопорушення органомдосудового розслідуванняотримано інформацію проте,що унаявному житловийбудинок можуть виготовляютьсяфальсифіковані алкогольнінапої, асаме заадресою: АДРЕСА_2 (власник ОСОБА_5 )та земельнаділянка закадастровим номером2120882401:01:001:0018на якійзнаходиться будинокяка знаходитьсяв приватнійвласності, можутьбути речіякі матимутьзначення дляпроведення досудовогорозслідування у цьому кримінальному провадженні прокурор звернувся до суду з цим клопотанням.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши прокурора, дослідивши докази додані до клопотання слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст.84КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ст.85КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Згідно приписів ст.ст.85-86КПК України доказвизнається допустимим,якщо вінотриманий упорядку,встановленому цимКодексом.Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Згідно ст.93КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Як слідує зі змісту п. 10 ч. 3, ст. 214, ч. 1 ст. 233КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні та проводяться лише після внесення відомостей щодо кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (крім огляду місця події у невідкладних випадках).
Відповідно п.п. 4, 5, 6 ч. 3ст.234КПК України клопотання слідчого, погоджене з прокурором, повинне містити відомості про: підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання.
Згідно п. 5 ч. 2ст. 235 КПК Україниухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння особи, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Відповідно до вимог п. 18 ч.1ст.3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Слідчим суддею при розгляді клопотання встановлено, що 18.02.2020 ГУ ДФС в Закарпатській області розпочато досудове розслідування в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідування № 32020070000000005 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 199 КК України.
За даним органу досудового розслідування, 17.02.2020 на адресу СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області надійшла заява від громадянина ОСОБА_4 , про те, що він 05.02.2020 придбав у невстановлених осіб на території ринку в м. Перечин горілку марки «Пшенична» єм. 0,5 літра, вказані обставини свідчать про вчинення невстановленими особами незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв на території Ужгородського району (колишній Перечинський район та Великоберезнянський район).
Як вбачається із доданих до матеріалів клопотання протоколу допиту свідка ОСОБА_6 від 05.07.2021 року та протоколу допиту свідка ОСОБА_7 від 05.07.2021 року до вчинення даного злочину може бути причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований та фактично проживаючий в АДРЕСА_1 , та у будинку за адресою: АДРЕСА_2 , та на земельній ділянці за кадастровим номером 2120882401:01:001:0018 на якій знаходиться будинок, можуть зберігатися сировина та інші необхідні матеріали для незаконного виготовлення контрафактного алкоголю.
Крім того,прокурором доклопотання додано інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з якої вбачається, що житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 , який розташований на земельній ділянці із кадастровим номером 2120882401:01:001:0018, належить на праві приватної власності ОСОБА_5 .
Проаналізувавши надані суду матеріали та обставини викладені у клопотанні, заслухавши прокурора ОСОБА_3 , слідчий суддя дійшов висновку, що наявні обґрунтовані підстави вважати, що до вчинення кримінального правопорушенняза ч.1ст.199КК Україниможе бути причетний ОСОБА_5 , органом досудового розслідування доведено належними і допустимим доказами відомості про особу, про власника майна, а також факт, що відшукувані речі та предмети можуть знаходитися саме за зазначеною в клопотанні адресою: АДРЕСА_2 та земельній ділянці із кадастровим номером 2120882401:01:001:0018 на якій знаходиться цей будинок.
З урахуванням викладеного суд вважає за необхідне задовольнити зазначене клопотання.
Керуючись ст.ст. 110, 234, 235 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати стороні обвинувачення у кримінального провадженні № 32020070000000005 від 18.02.2020 року, дозвіл на проведення обшуку в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_2 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 та на земельній ділянці за кадастровим номером 2120882401:01:001:0018 на якій знаходиться цей будинок, з метою відшукання та вилученні речей та документів, які можуть бути доказами у цьому кримінальному провадженні, а саме: алкогольної продукції без акцизних марок, а також оригіналів документації щодо закупівлі, виробництва та реалізації зазначеної продукції, електронні засоби її обліку, а саме комп`ютерної техніки з відомостями про такі операції, грошових коштів, виручених від реалізації такої продукції, підроблених акцизних марок та засобів виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції, а саме скляної тари, відповідних кришок для закручування готової продукції, техніка за допомогою якої здійснюється дана злочинна діяльність, спиртовмісних речовин з яких виготовляється фальсифіковані алкогольні напої, чорнових записів щодо таких операцій, електронних накопичувачів з інформацією про такі операції., пов`язаних із незаконним виготовленням та подальшим збутом фальсифікованих алкогольних напоїв.
Обшук провести протягом одного місяця з дня постановлення ухвали.
Вказана ухвала надає дозвіл на проникнення до житла лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98204428 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дергачова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні