УХВАЛА
14 липня 2021 року
Київ
справа №380/6301/20
адміністративне провадження №К/9901/24551/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Бучик А.Ю.,
суддів: Рибачука А.І., Стеценка С.Г.,
перевіривши касаційну скаргу Виконавчого комітету Львівської міської ради на ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2021 у справі №380/6301/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФМ-Захід" до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення,
УСТАНОВИВ:
05.07.2021 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Виконавчого комітету Львівської міської ради, в якій ставиться питання про скасування ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2021 у справі №380/6301/20.
Відповідно до статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України далі - КАС України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною п`ятою статті 333 цього Кодексу.
З даних Єдиного державного реєстру судових рішень та поданих матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржувана ухвала суду апеляційної інстанції постановлена 28.05.2021, а відтак останнім днем строку на подання касаціної скарги з урахуванням вихідних днів було 29.06.2021. Касаційна скарга направлена до суду лише 02.07.2021, тобто з пропуском установленого законодавцем строку на касаційне оскарження.
У касаційній скарзі скаржник просить поновити строк на касаційне оскарження ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2021, яке обгрунтовує тим, що касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення вказаної ухвали суду апеляційної інстанції. Однак, доказів на підтвердження вказаного факту скаржником до матеріалів касаційної скарги не долучено.
Належними доказами факту отримання копії судового рішення можуть бути, наприклад: поштовий конверт з відтиском штемпелю поштового відділення, довідка суду про час отримання копії відповідного судового рішення тощо.
Разом з тим, Суд вважає за необхідне зазначити, що відмітка про реєстрацію вхідної кореспонденції на супровідному листі чи копії судового рішення, яке надійшло на адресу сторони у справі, у розумінні положень процесуального закону, а саме статті 251 КАС України, не вказує на день вручення копії судового рішення учаснику справи, а лише засвідчує дату реєстрації відповідного документа в канцелярії установи чи організації і не може беззаперечно свідчити про дату фактичного отримання скаржником копії оскаржуваного рішення.
Отже, вказані заявником доводи не свідчать про наявність обставин, які б могли зумовити поновлення строку касаційного оскарження згідно з частиною другою статті 329 КАС України.
Відповідно до частини третьої статті 332 КАС України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З огляду на наведене, подана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику часу для надіслання належних доказів, які підтверджують обставини поважності причин пропуску строку.
Крім того, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 330 КАС України, з огляду на таке.
Відповідно до частини четвертої статті 330 КАС України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, скаржник до касаційної скарги документа про сплату судового збору не додав, підстав для звільнення від сплати судового збору не зазначив.
З огляду на пп. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2021 - 2270,00 гривні.
Отже, за подання цієї касаційної скарги має бути сплачений судовий збір в розмірі 2270,00 грн.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Верховного Суду сплачується шляхом внесення або перерахування коштів за реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/22030102
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Номер рахунку отримувача (стандарт IBAN) UA288999980313151207000026007
Код класифікації доходів бюджету 22030102
Найменування податку, збору, платежу Судовий збір (Верховний Суд, 055),
Призначення платежу *;101;
Відповідно до частини другої статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху).
За таких обставин, відповідно до правил статей 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення її недоліків шляхом надання: доказів отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, документа про сплату судового збору в сумі 2270,00 грн.
На підставі вищенаведеного та керуючись положеннями статей 169, 330, 332 КАС України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Виконавчого комітету Львівської міської ради на ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.05.2021 у справі №380/6301/20 - залишити без руху .
Надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги шляхом надання: доказів отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, документа про сплату судового збору в сумі 2270,00 грн.
Роз`яснити, що невиконання в установлений судом строк вимог ухвали щодо поновлення строку на касаційне оскарження є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі, а у разі не усунення недоліків в іншій частині - касаційну скаргу буде повернуто.
Встановлений судом строк може бути продовжений за заявою особи, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач А. Ю. Бучик
Судді: А. І. Рибачук
С. Г. Стеценко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2021 |
Оприлюднено | 15.07.2021 |
Номер документу | 98306499 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Бучик А.Ю.
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Онишкевич Тарас Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні