ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
15 липня 2021 року м. Черкаси справа № 925/923/21
Суддя господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Статус-трейд» до приватного підприємства «Това» , приватного акціонерного товариства «Азот» , відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ), державного підприємства «Сетам» про визнання недійсними електронних торгів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Статус-трейд» звернувся в господарський суд Черкаської області з позовом до приватного підприємства «Това» (далі-відповідач-1), приватного акціонерного товариства «Азот» (далі-відповідач-2), відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ) (далі-відповідач-3), державного підприємства «Сетам» (далі-відповідач-4) про визнання недійсними електронних торгів з реалізації дитячого садка "Колосок", розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Нижня Горова (Калініна), 40, організовані державним підприємством «Сетам» по лоту № 269625, що відбулися 13.04.2018 року та оформлені протоколом від 13.03.2018 року № 326692, та відшкодування судових витрат.
Дослідивши матеріали позову, суддя приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Пункт 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, передбачає, що до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п. 2.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 1 січня 2021 року статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270 грн.
Позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, отже судовий збір становить 2270 грн. - 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, проте доказів сплати судового збору до позовної заяви суду не надано.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що позивач, зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В порушення вимог п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач не надав суду доказів, які підтверджують відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, товариство з обмеженою відповідальністю «Статус-трейд» в порушення вимог п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 164, ст. 172 Господарського процесуального кодексу України не додав до позовної заяви документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі, докази надіслання відповідачам, третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів (листи з описом вкладення), тому за правилами ч.1 ст. 174 цього ж Кодексу її слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Статус-трейд» до приватного підприємства «Това» , приватного акціонерного товариства «Азот» , відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Київ), державного підприємства «Сетам» про визнання недійсними електронних торгів за вх. № 11204/21 залишити без руху.
2. Встановити товариству з обмеженою відповідальністю «Статус-трейд» строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до господарського суду Черкаської області доказів: сплати судового збору у сумі 2270 грн.; відправлення відповідачам, третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів ( листи з описом вкладення) - протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2021 |
Оприлюднено | 16.07.2021 |
Номер документу | 98327024 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні