ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"16" липня 2021 р. Справа№ 910/17585/14
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Мартюк А.І.
суддів: Зубець Л.П.
Буравльова С.І.
перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер"
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.12.2019р.
у справі № 910/17585/14 (суддя - Сівакова В.В.)
за первісним позовом
Публічного акціонерного товариства "Омега Банк"
до Відкритого акціонерного товариства "Готельний комплекс "Либідь"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер"
про визнання права власності на предмет іпотеки
за зустрічним позовом
Відкритого акціонерного товариства "Готельний комплекс "Либідь"
до Публічного акціонерного товариства "Омега Банк"
про визнання недійсним з моменту укладення договору іпотеки № 518/519/ІП-1
від 26.09.2006
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 заяву Акціонерного товариства "РВС Банк" задоволено. Здійснено заміну сторони Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" на його правонаступника Акціонерне товариство "РВС Банк".
Не погодившись з прийнятою ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 та ухвалити нову постанову, якою відмовити у задоволені заяви ПАТ№ „Перехідний банк „РВС Банк" про зміну сторони у справі. Також, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали.
Вимоги та доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції було неповно з`ясовано обставини, які мають значення для справи, а також невірно застосовано норми процесуального та матеріального права, що призвело до прийняття невірного рішення.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.07.2021 р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" передано на розгляд колегії суддів у складі: Мартюк А.І. (головуючий суддя), Буравльов С.І., Зубець Л.П.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 06.07.2021 року апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 - залишено без руху. Товариству з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" було надано строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків шляхом надання до Північного апеляційного господарського суду доказів сплати судового збору в сумі розмірі 2 270грн.
16.07.2021 р. через управління автоматизованого документообігу суду та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду від представника третьої особи за первісним позовом надійшла заява про усунення недоліків, а саме докази сплати судового збору.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" просить поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 посилаючись на те, що розгляд справи відбувся без повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер", а з матеріалами справи та повним текстом оскаржуваної ухвали апелянта було ознайомлено лише 14.06.21021 року.
Також, колегія судів зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" про розгляд заяви Акціонерного товариства "РВС Банк" про заміну сторони позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Колегія суддів звертає увагу також на те, що згідно положення п. 2 ч. 2 ст. 256 ГПК України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дослідивши подане клопотання, колегія суддів, дійшла висновку про те, що вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження є поважними, клопотання скаржника про відновлення пропущеного процесуального строку для подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 є таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки апеляційна скарга подана з додержанням вимог ст. ст. 256, 258 та 259 ГПК України, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття апеляційного провадження у справі та призначення справи до розгляду.
Колегія судів інформує учасників справи про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції в період дії карантину.
Так, відповідно до ч.4 ст. 197 ГПК України Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Наказом ДСА України №196 від 23.04.2020р. було затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, яким регламентовано: порядок подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції; порядок проведення судового засідання в режимі відеоконференції; зберігання архівних копій; зберігання робочих копій.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне повідомити учасників справи про наявність в Північному апеляційному господарському судді технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України за допомогою програмного забезпечення EasyCon .
Відповідно до ч. 4 ст. 262 ГПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Відзив на апеляційну скаргу повинен відповідати вимогам, передбаченим ст. 263 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 42, 197, 234, 254, 256, 262, 263, 267, 268, Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 та поновити Товариству з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" зазначений строк.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" на Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14.
3. Призначити справу до розгляду за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольний вітер" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.12.2019 року по справі № 910/17585/14 в судовому засіданні, яке відбудеться 16.08.2021 р. о 15 год.00 хв. в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літера А, зал судового засідання № 5.
4. Встановити учасникам справи строк для надання можливості скористатися наданими ст. 267 ГПК України правами протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
5. Встановити строк для подання відзиву на апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.
6. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
7. Попередити учасників справи, що заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду (ч.2 ст. 118 ГПК України). Згідно з частиною 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються тільки в письмовій формі.
8. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційної скарги по суті.
9. Звернути увагу учасників справи на можливості розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання відповідного клопотання та на можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
10. На період карантинних заходів рекомендувати учасникам справи всі необхідні документи (відзиви, заяви, пояснення, клопотання) надавати до суду в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або факсом (відповідно до листа Ради суддів України №9рс-186/20 від 16.03.2020).
11. Роз`яснити учасникам справи, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (частина 3 ст. 56 ГПК України). Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина 1 ст. 58 ГПК України).
12. Копію даної ухвали надіслати учасникам апеляційного провадження до відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя А.І. Мартюк
Судді Л.П. Зубець
С.І. Буравльов
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2021 |
Оприлюднено | 19.07.2021 |
Номер документу | 98359543 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Мартюк А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні