Суддя Попова В. О.
Справа № 644/2926/20
Провадження № 2-о/644/29/21
13.07.2021
РIШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2021 року м.Харків
Орджонікідзевський районний м. Харкова в складі:
головуючого - судді Попової В.О., за участю секретаря - Репіної З.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Краснопільська селищна рада, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, -
в с т а н о в и в:
Заявниця звернулася до суду з вищевказаною заявою та, конкретизувавши свої вимоги 17.02.2021 року, просила встановити юридичний факт належності їй - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правовстановлюючого документа - Державного акту на право приватної власності на землю серії І-СМ , номер 011225 від 05.03.2002 року, видавник Краснопільська селищна рада Сумської області на ім`я ОСОБА_2 . Вимоги заяви вмотивовані тим, що ОСОБА_3 народилася в с. Краснопілля Краснопільського району Сумської області ІНФОРМАЦІЯ_2 . 01 березня 1997 року вийшла заміж за ОСОБА_4 та змінила прізвище ОСОБА_5 на ОСОБА_6 . На підставі рішення Краснопільського районного суду Сумської області №2-139 від 26.02.2002 року шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 розірвано.
Дізнавшись, про наявність земельної заявник звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області та отримала копію Державного акту на право приватної власності на землю серія 1-СМ номер 011225 від 05.03.2002 р. місце розташування - Краснопільська селищна рада Сумської області на ім`я ОСОБА_2 . Оскільки заявник раніше не отримувала цього акту, то звісно не могла знати, що він був складений на її дівоче прізвище, до того ж з помилкою - замість вірного ОСОБА_5 зазначено - ОСОБА_5 . На підставі поданих представником за довіреністю - ОСОБА_7 документів включно з державним актом, зазначеним вище, земельні ділянки з кадастровими номерами : 5922355100:08:002:0297 площею 2,9606 га та 5922355100:08:003:0359 площею 0,5653 га були внесені до Державного земельного кадастру про земельну ділянку на ім`я ОСОБА_1 . Після внесення земельних ділянок до Державного земельного кадастру, заявник через свого представника подала заяву про державну реєстрацію права власності. Рішенням від 20 лютого 2020 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Краснопільської селищної ради Сумської області у державній реєстрації права власності земельної ділянки з кадастровим номером 5922355100:08:002:0297 за суб`єктом ОСОБА_1 було відмовлено. Рішенням від 20 лютого 2020 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Краснопільської селищної ради Сумської області у державній реєстрації права власності земельної ділянки з кадастровим номером 5922355100:08:003:0359 за суб`єктом ОСОБА_1 було також відмовлено.
Представник заявника ОСОБА_8 в судове засідання не з`явилася, надавши заяву про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні заявлених вимог наполягає в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Краснопільської селищної ради Краснопільського району Сумської області в судове засідання не з`явився, але надав до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника, проти задоволення заявлених вимог не заперечує.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши письмові докази у їх сукупності, суд встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду № 5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Встановлення юридичних фактів у порядку окремого провадження сприяє реалізації конституційних прав громадян. Умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку, їх встановлення факту потрібне заявникові для конкретної мети.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, заявниця є власником земельної ділянки площею 0,5653 га за кадастровим номером 5922355100:08:003:0359 в межах згідно з планом, розташованої на території Краснопільської селищної ради Сумської області, що підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ - 5914791242020 та копією архівного витягу розпоряждення голови районної державної адміністрації про видачу державного акту на право приватної власності на землю від 19.02.2002 року та копією Державного акту на право приватної власності на землю серія І-СМ , номер 011225 від 05.03.2002 року, виданого Краснопільською селищною радою Сумської області на ім`я ОСОБА_2 .
Згідно з копією паспорта громадянина України НОМЕР_1 , виданого 09.10.2019 року , орган, що видав 6351, прізвище заявниці по справі - ОСОБА_6 .
Зі змісту копії повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб (№ витягу : 00016873168) прізвище заявника до Державної реєстрації шлюбу зазначено як ОСОБА_5 .
В копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 прізвище заявника зазначено як ОСОБА_5 .
Однак у вищевказаному Державному акті про право приватної власності на землю серія І-СМ , номер 011225 від 05.03.2002 р. прізвище заявника зазначено як ОСОБА_5 замість вірного ОСОБА_5 . Вказана помилка не дає можливості заявниці вільно користуватися та розпоряджатися своєю земельною ділянкою на власний розсуд.
Відповідно до ч.1, п.1 ч.2 ст. 76 , ч.1, 2 ст. 77 , ч.2 ст. 78 , ч.1 ст. 95 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини справи, які за законом можуть бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до ч.6 ст. 81 , ч.1 ст. 89 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
На підставі п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження цивільні справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Досліджені докази вказують на те, що у правовстановлюючому документі, а саме у державному акті на право приватної власності на землю, допущено помилку у написанні прізвища заявниці, усунення якої є неможливим в позасудовому порядку, тому наявними є підстави для встановлення факту, що має юридичне значення.
Встановлення факту належності вказаного документу заявниці має юридичне значення, оскільки наявність такої розбіжності позбавляє її можливості вільно розпоряджатися власним майном, а відтак суд вважає заяву ОСОБА_1 обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 263-265, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , правовстановлюючого документу, а саме: Державного акту на право приватної власності на землю серії І-СМ, номер 011225 від 05.03.2002 року , виданого Краснопільською селищною радою Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Вступну та резолютивну частини рішення складено 13.07.2021. Повний текст рішення складено 16.07.2021.
Суддя Попова В.О.
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2021 |
Оприлюднено | 18.07.2021 |
Номер документу | 98371611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Попова В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні