Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 435/233/14-ц
Провадження №2-в/433/46/21
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
19.07.2021 року
Суддя Троїцького районного суду Луганської області Гавалешко П.С., вивчивши матеріали заяви Кредитної спілки Компаньойн про відновлення втраченого судового провадження,
В С Т А Н О В И В:
До Троїцького районного суду Луганської області надійшла заява Кредитної спілки Компаньон , в якій заявник просить відновити втрачене судове провадження у цивільній справі за позовом Кредитної спілки Компаньойн до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором в частині ухваленого Жовтневим районним судом міста Луганська рішення від 29.05.2014 року. Вказане судове рішення необхідне заявнику для отримання виконавчого листа та звернення його до виконання.
Відповідно до ст. 488 ЦПК України, відновлення втраченого повністю або частково судового провадження у цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим кодексом.
Відповідно до ст.489 ЦПК, втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою осіб, які брали участь у справі, або за ініціативою суду.
Згідно ст. 490 ЦПК України, заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Згідно ч. 3 ст. 491 ЦПК України, до заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Відповідно до ч. 5 ст. 491 ЦПК України заява про відновлення втраченого судового провадження для виконання судового рішення може бути подана до закінчення строку пред`явлення виконавчого документа до виконання. Суд може поновити зазначений строк, якщо за клопотанням заявника визнає причини його пропуску поважними.
Як вбачається з поданої заяви, заявник просить відновити втрачене судове провадження у цивільній справі № 435/233/14-ц в частині рішення Жовтневого районного суду м.Луганська від 29.05.2014 з метою його виконання.
При цьому, згідно ст. 12 ЗУ Про виконавче провадження виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Тобто, у будь-якому випадку, строк виконання рішення суду від 29.05.2014 закінчився в 2017 році.
Всупереч вимогам ч.3 ст.491 ЦПК України заявником не додано клопотання про поновлення строку на подання заяви по відновлення втраченого судового провадження.
Згідно п. 2 ч. 4 ст. 492 ЦПК України суд відмовляє у відкритті провадження за заявою про відновлення втраченого судового провадження у випадках, коли заява подана після закінчення строку, встановленого частиною п`ятою статті 491 ЦПК України , і суд відхилив клопотання про його поновлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 260, 261, 353 , 488-495 ЦПК України , суддя,
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за заявою Кредитної спілки Компаньйон про відновлення втраченого судового провадження.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя П.С.Гавалешко
Суд | Троїцький районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2021 |
Оприлюднено | 20.07.2021 |
Номер документу | 98419792 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Троїцький районний суд Луганської області
Гавалешко П. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні