печерський районний суд міста києва
Справа № 757/34389/21-ц
УХВАЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" липня 2021 р. Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Бусик О.Л.
при секретарі судових засідань Шевчук А.В.
розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю ДП Лотореї Пророченко С.І. про застосування зустрічного забезпечення у справі за заявою адвоката Швиденка Дмитра Олександровича, подану в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю ДП Державні лотереї про забезпечення позову до подання позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю ДП Державні лотереї до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю ДП Лотореї , третя особа - Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради про визнання недійсними договору застави рухомого майна та договору купівлі-продажу рухомого майна,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 05 липня 2021 року заяву представника ТОВ ДП Державні лотереї Швиденка Д.О. про забезпечення позову до подання позову задоволено частково. Заборонено Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради, комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібно роздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, посадовим особам цих органів - вчиняти будь-які дії щодо подальшого переоформлення (перереєстрації) права власності на ТОВ ДП Лоторея (ЄДРПОУ 44174487) чи будь-яких інших осіб (фізичних, юридичних) майна згідно з переліком до набрання законної сили рішенням суду у справі за позовом ТОВ ДП Державні лотереї про визнання недійсним договору застави та договору купівлі-продажу до ОСОБА_1 та ТОВ ДП Лотореї про визнання недійсними договору застави рухомого майна та договору купівлі-продажу рухомого майна.
14 липня 2021 року від представника ТОВ ДП Лотореї Пророченко С.І. надійшло клопотання про зустрічне забезпечення, в якому останній просить вжити заходи зустрічного забезпечення в указаній справі, шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі 2 280 000,00 грн, в якості забезпечення відшкодування збитків ТОВ ДП Лотореї спричинених забезпеченням позову.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Так, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 154 ЦПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову(зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову.
Відповідно до ч.3 ст. 154 ЦПК України, суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення, якщо: 1) позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові; або 2) суду надані докази того, що майновий стан позивача або його дії щодо відчуження майна чи інші дії можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду про відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові.
Відповідно до ч. 4 ст.154 ЦПК України, зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів у розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснено шляхом: 1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів; 2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов`язаних із забезпеченням позову.
Відповідно ч. 5 ст.154 ЦПК України, розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.
Відповідно ч. ч. 6,7,8 ст. 154 ЦПК України, питання застосування зустрічного забезпечення вирішується судом в ухвалі про забезпечення позову або в ухвалі про зустрічне забезпечення позову. Якщо клопотання про зустрічне забезпечення подане після застосування судом заходів забезпечення позову, питання зустрічного забезпечення вирішується судом протягом десяти днів після подання такого клопотання. Копія ухвали про зустрічне забезпечення направляється учасникам справи не пізніше наступного дня після її постановлення. В ухвалі про забезпечення позову або про зустрічне забезпечення зазначаються розмір зустрічного забезпечення або інші дії, що повинен вчинити заявник у порядку зустрічного забезпечення. Строк надання зустрічного забезпечення визначається судом та не може перевищувати десяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову або ухвали про зустрічне забезпечення, якщо інше не випливає зі змісту заходів зустрічного забезпечення.
При відмові у задоволенні клопотання про зустрічне забезпечення суд враховує, що представником відповідача Пророченко С.І. не надано суду жодного доказу понесення ТОВ ДП Лотореї можливих збитків у розмірі 2 280 000,00 грн, які можуть бути завдані в результаті забезпечення позову.
Крім того, суд зазначає, що згідно із ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 05 липня 2021 року про забезпечення позову, арештоване майно не передавалось позивачу, а тому в результаті накладання арешту не можуть бути заподіяні збитки власнику спірного майна, враховуючи й те, що за наслідками такого забезпечення, особи не позбавлені права володіти та користуватися вказаним рухомим майном, а заборона стосується лише права ним розпоряджатися.
Враховуючи вищевикладене, у задоволенні клопотання ТОВ ДП Лотореї Пророченко С.І. про застосування зустрічного забезпечення позову слід відмовити.
Керуючись ст. 154 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю ДП Лотореї Пророченко С.І. про застосування зустрічного забезпечення в справі № 757/34389/21-ц - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення чи отримання копії.
Суддя О.Л. Бусик
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2021 |
Оприлюднено | 23.07.2021 |
Номер документу | 98498796 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Бусик О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні