Справа № 177/318/21
Провадження № 1-кп/177/68/21
У Х В А Л А
26 липня 2021 року м. Кривий Ріг
Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020040230000128 від 16.01.2020 відносно ОСОБА_4 за ч. 5 ст. 191 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
10 березня 2021 року до Криворізького районного суду Дніпропетровської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні просить призначити кримінальне провадження до судового розгляду, вважає, що обвинувальний акт складений з дотриманням вимог ст. 291 КПК України. Підстави для закриття справи, внесення подання про визначення підсудності відсутні.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник адвокат ОСОБА_5 , кожен окремо, не заперечували проти призначення кримінального провадження до судового розгляду.
Вирішуючи питання про можливість призначення справи до судового розгляду, суд зазначає наступне.
Під час підготовчого судового засідання суд вирішує питання, передбачені частиною 3 ст. 314 КПК України. Одним із рішень, які вправі ухвалити суд у підготовчому судовому засіданні, є рішення про направлення обвинувального акту до відповідного суду для визначення підсудності у випадку встановлення непідсудності кримінального провадження.
У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 412 КПК України вказане питання підлягає першочерговому з`ясуванню, оскільки судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо порушено правило підсудності.
А відтак всі інші питання, у тому числі щодо призначення до судового розгляду, мають вирішуватися належним судом.
Так, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за ознаками розтрата чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах.
Частиною 1 статті 32 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Місце вчинення злочину це певна територія, на якій вчинюється передбачене КК суспільно небезпечне діяння. Однак, в обвинувальному акті органами досудового слідства не визначена певна територія, де був вчинений інкримінований ОСОБА_4 злочин, лише зазначено, що ОСОБА_4 в період часу з 11.03.2019 по 31.12.2019, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на розтрату бюджетних коштів, головним розпорядником яких є управління транспорту та телекомунікацій виконкому Криворізької міської ради, будучи службовою особою (директором КП «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» Криворізької міської ради), зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись у невстановленому під час проведення досудового розслідування місці, діючи умисно, з корисливих мотивів, підписав акти відповідної форми, що призвело до розтрати бюджетних коштів.
При цьому не визначено, ні місце вчинення злочину, ні навіть адміністративно-територіальний район, що позбавляє суд можливості визначити межі територіальної юрисдикції вчинення кримінального правопорушення. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, місцезнаходження юридичної особи КП «Міжнародний аеропорт Кривий Ріг» Криворізької міської ради визначено Україна, 50000, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, Аеропорт.
Досудове розслідування по даному кримінальному провадженню закінчено слідчим СВ Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, що розташований за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр-т Поштовий, 71, та знаходиться у межах територіальної юрисдикції Центрально-Міського району м. Кривого Рогу.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Таким чином, з метою недопущення порушення територіальної підсудності кримінального провадження, з урахуванням вимог ст.ст. 32, 34 КПК України, є достатні підстави для направлення обвинувального акта до Дніпровського апеляційного суду для вирішення питання про визначення підсудності.
Керуючись ст. 32, 34, 314 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020040230000128 від 16.01.2020 відносно ОСОБА_4 за ч. 5 ст. 191 КК України направити до Дніпровського апеляційного суду для вирішення питання про визначення підсудності.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98541073 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Строгова Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні