Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/4912/20
Провадження № 1-кс/552/1232/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.07.2021 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 про проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням ГУ ДФС у Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32020170000000020 від 16.07.2020 за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1, ч.3 ст.204 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснюється Полтавською обласною прокуратурою.
Слідчий зазначав, що відповідно матеріалів кримінального провадження мешканець м. Полтави ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює незаконне придбання з метою збуту, зберігання з цією метою, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених тютюнових виробів на території Полтавської області. Останній проживає за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснює зберігання незаконно виготовлених тютюнових виробів
Просив надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Розглянувши матеріали клопотання та заслухавши обґрунтування слідчого, слідчий суддя приходить до таких висновків.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 32020170000000020 від 16.07.2020 за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1, ч.3 ст.204 КК України, зокрема, до ЄРДР внесено відомості про те, що ОСОБА_5 здійснює незаконне зберігання з метою збуту, зберігання з цією метою, транспортування та з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених тютюнових виробів на території Полтавської області.
З матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що було дійсно вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1,3 ст.204 КК України, інформація про яке внесена до ЄРДР за №32020170000000020 від 16.07.2020.
Також з наданих матеріалів клопотання вбачається достатньо підстав вважати, що до вчинення протиправних дій причетний ОСОБА_5 .
Достатність підстав вважати причетність ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України підтверджується даними повідомлення про виявлення кримінального правопорушення (а.с. 6, 9-10); даними проведених заходів (а.с. 7, 11-12, 14-15).
Відповідно до даних державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира АДРЕСА_2 на праві приватної власності належить ОСОБА_5 .
Наданими до слідчого судді матеріалами підтверджено ту обставину, що за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , знаходяться незаконно виготовлені підакцизні товари, а також предмети і речі, які вказують на порушення законодавства, є речовими доказами та можуть бути використані як докази під час досудового розслідування і суду у кримінальному провадженні та мають значення для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Зокрема, незаконно виготовлені підакцизні товари можуть бути необхідні для проведення криміналістичних експертиз щодо їх невідповідності ДСТУ і будуть використані як докази у кримінальному провадженні.
Мобільні телефони, документи, чорнові записи щодо придбання, зберігання та реалізації незаконно виготовлених тютюнових виробів дадуть змогу слідству встановити повний перелік постачальників, покупців, та осіб, причетних до злочинної діяльності, певні контакти та дані щодо перемовин з фактичними постачальниками, покупцями незаконно виготовлених фальсифікованих підакцизних товарів. Доступ до них може бути обмежений їх власниками, володільцями, утримувачами та пов`язаний з подоланням системи логічного захисту. Крім цього, мобільні телефони, документи та чорнові записи будуть необхідні для проведення експертиз.
Грошові кошти набуті кримінально протиправним шляхом, є речовим доказом, підлягають вилученню з метою забезпечення збереження речових доказів.
Спроба вилучення вищезазначених документів та предметів у спосіб відмінний від обшуку може призвести до їх знищення, переховування або втрати.
Додані до клопотання докази в їх сукупності надають підстави вважати, що відшукувані речі та предмети мають значення для досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, та вони перебувають у вказаному у клопотанні володінні особи.
Окрім того, за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в володіння особи.
Тому клопотання про проведення обшуку є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи, що проведення обшуку не вимагає тривалої підготовки та дана слідча дія може бути здійснена в найкоротші строки, необхідно встановити строк дії даної ухвали п`ятнадцять днів.
Керуючись ст.234 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_6 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_7 , старшому слідчому з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_8 , начальнику другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_9 , заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_10 , старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , начальнику третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_11 , заступнику начальника третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_12 , старшому слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_13 , старшому слідчому третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_14 , із залученням співробітників управління боротьби з фінансовими злочинами ГУ ДФС у Полтавській області, понятих та спеціалістів, та іншим особам за дорученням слідчого, на проведення обшуку житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві приватної власності належить ОСОБА_5 р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів та інших незаконно виготовлених підакцизних товарів, а також засобів, предметів та речей, які використовуються та можуть використовуватись для їх незаконного придбання, транспортування, зберігання та збуту; документів, які можуть свідчити про вчинення незаконної діяльності з придбання, транспортування, зберігання та збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, які містять або можуть містити відомості про здійснення незаконної діяльності з підакцизними товарами; комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації, жорстких дисків, мобільних телефонів, за допомогою яких фігуранти спілкувалися з покупцями та безпосередніми постачальниками незаконно виготовлених підакцизних товарів; предметів, документів, речей та цінностей, а також грошових коштів, отриманих від здійснення незаконної діяльності, в тому числі в іноземній валюті, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
Строк дії ухвали п`ятнадцять днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98581128 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Яковенко Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні