Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір`я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444
Справа № 669/691/21
Провадження № 1-в/669/16/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2021 року смт.Білогір`я
Білогірський районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши матеріали заяви лікаря-психіатра комунального некомерційного підприємства «Білогірська багатопрофільна лікарня» про припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Новопетрівка Снігурівського району Миколаївської області, жителю АДРЕСА_1 , громадянину України, особі з інвалідністю ІІ групи,
ВСТАНОВИВ:
22 липня 2021 року лікар-психіатр комунального некомерційного підприємства «Білогірська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_4 звернулася із заявою про припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_3 , який вчинив суспільно-небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 259 КК України, і до якого ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22 червня 2018 року застосовано примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом.
Згідно ст. 49 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, зокрема, якщо відповідно до вимог ст. 52 цього Кодексу участь захисника є обов`язковою, а підозрюваний, обвинувачений не залучив захисника.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 52 КПК України обов`язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішується питання про їх застосування, - з моменту встановлення факту наявності в особи психічного захворювання або інших відомостей, які викликають сумнів щодо її осудності.
Також, ст. 507 КПК України передбачено, що в кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру участь захисника є обов`язковою.
При цьому, суд враховує те, що в разі відмови в припиненні надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_3 , останньому може бути продовжено надання такої допомоги одночасно з вирішенням даної заяви лікаря-психіатра.
За таких обставин, суд вважає, що для захисту ОСОБА_3 слід призначити захисника.
Керуючись ст. ст. 49, 52, 507, 514 КПК України, ст. ст. 13, 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суд
ПОСТАНОВИВ:
Доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області призначити для ОСОБА_3 захисника для здійснення захисту в справі про припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги та забезпечити прибуття захисника в судове засідання на 11 год. 00 хв. 03 серпня 2021 року до Білогірського районного суду Хмельницької області.
Копію ухвали направити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області для відома та виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Білогірський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 98599377 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Білогірський районний суд Хмельницької області
Давидюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні