Ухвала
від 03.08.2021 по справі 669/691/21
БІЛОГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогір`я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа № 669/691/21

Провадження № 1-в/669/16/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2021 року смт.Білогір`я

Білогірський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

лікаря-психіатра ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , законного представника ОСОБА_5 ОСОБА_6 , захисника адвоката ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білогір`я заяву лікаря-психіатра комунального некомерційного підприємства «Білогірська багатопрофільна лікарня» Білогірської селищної ради про припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_5 ,

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2021 року лікар-психіатр КНП «Білогірська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_3 звернулася із заявою про припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_5 .

В обґрунтування поданої заяви вказує, що з 04 січня 2019 року на обліку у районного психіатра на амбулаторному примусовому лікуванні знаходиться хворий ОСОБА_5 , який вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 259 КК України.

Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22 червня 2018 року до ОСОБА_5 застосовано примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним режимом.

Ухвалою Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2018 року відносно ОСОБА_5 було змінено примусові заходи медичного характеру у відділенні із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу та передано його під нагляд лікаря-психіатра по місцю його постійного проживання.

В подальшому, ухвалами Білогірського районного суду Хмельницької області від 27 червня 2019 року, від 27 грудня 2019 року, від 07 липня 2020 року та від 20 січня 2021 року ОСОБА_5 продовжувалася амбулаторна примусова психіатрична допомога у лікаря-психіатра за місцем його проживання на кожні шість місяців.

Вказує, що ОСОБА_5 хворіє з 2002 року, поводив себе неадекватно, тікав з дому, проявляв агресію до дружини, почав відмічати зорові та слухові галюцинації, неодноразово лікувався в Хмельницькій обласні психіатричній лікарні № 1, № 2, ТОК ПНА, Буданівській обласній психоневрологічній лікарні, КНП «Почаївська обласна психоневрологічна лікарня».

Хворий оглянутий МСЕК, визнаний особою з інвалідністю ІІ групи, постійно лікується амбулаторно та стаціонарно.

Зазначає, що останнє стаціонарне лікування ОСОБА_5 проходив в КНП «Почаївська обласна психоневрологічна лікарня» з 24 травня 2021 року по 20 липня 2021 року.

20 липня 2021 року ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, які прийшли до висновку, що враховуючи стабільність психічного стану хворого, відсутність антисоціальних тенденцій та гострої психосимптоматики рекомендовано припинити примусові амбулаторні заходи медичного характеру за місцем проживання.

Лікар-психіатр КНП «Білогірська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_3 в судовому засіданні заяву підтримала з підстав, зазначених в ній, повідомила, що нею надавалася амбулаторна психіатрична допомога ОСОБА_5 , який на даний час не потребує продовження амбулаторного лікування.

Законний представник ОСОБА_5 ОСОБА_6 в судовому засіданні погодилась із заявою лікаря-психіатра, просить припинити примусове лікування свого брата.

Захисник ОСОБА_7 в судовому засіданні також не заперечувала проти задоволення заяви лікаря-психіатра.

Прокурор в судовому засіданні погодився з доводами лікаря-психіатра, не заперечував проти припинення надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_5 .

Заслухавши учасників справи, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ухвалою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22 червня 2018 року до ОСОБА_5 за вчинення діяння, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України, застосовано примусові заходи медичного характеру у виді поміщення до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Ухвалою Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 27 грудня 2018 року ОСОБА_5 було змінено примусові заходи медичного характеру у відділенні із звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу та передано його під нагляд лікаря-психіатра по місцю його постійного проживання.

В подальшому, ухвалою Білогірського районного суду Хмельницької області від 27 червня 2019 року ОСОБА_5 продовжено амбулаторну примусову психіатричну допомогу у лікаря-психіатра за місцем його проживання до 6 (шести) місяців.

Ухвалою Білогірського районного суду Хмельницької області від 27 грудня 2019 року ОСОБА_5 продовжено амбулаторну примусову психіатричну допомогу у лікаря-психіатра за місцем його проживання до 6 (шести) місяців.

Ухвалою Білогірського районного суду Хмельницької області від 07 липня 2020 року ОСОБА_5 продовжено амбулаторну примусову психіатричну допомогу у лікаря-психіатра за місцем його проживання до 6 (шести) місяців.

Ухвалою Білогірського районного суду Хмельницької області від 20 січня 2021 року ОСОБА_5 продовжено амбулаторну примусову психіатричну допомогу у лікаря-психіатра за місцем його проживання до 6 (шести) місяців.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку, встановлених Кримінальним, Кримінальним процесуальним кодексами України, цим Законом та іншими законами.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 514 КПК України зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я.

З висновку комісії лікарів-психіатрів КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради від 20 липня 2021 року № 1507 вбачається, що враховуючи стабільність психічного стану хворого ОСОБА_5 рекомендовано припинити примусові амбулаторні заходи медичного характеру за місцем його проживання, а тому заява лікаря-психіатра підлягає задоволенню.

Керуючись Законом України «Про психіатричну допомогу», ст. 95 КК України, ст. ст. 370-372, 514, 516 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву лікаря-психіатра комунального некомерційного підприємства «Білогірська багатопрофільна лікарня» Білогірської селищної ради задовольнити.

Припинити застосування примусового заходу медичного характеру у виді надання амбулаторної примусової психіатричної допомоги ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Новопетрівка Снігурівського району Миколаївської області.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Білогірський районний суд Хмельницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудБілогірський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення03.08.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98774570
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування

Судовий реєстр по справі —669/691/21

Ухвала від 03.08.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Давидюк О. І.

Ухвала від 03.08.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Давидюк О. І.

Ухвала від 26.07.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Давидюк О. І.

Ухвала від 26.07.2021

Кримінальне

Білогірський районний суд Хмельницької області

Давидюк О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні