УХВАЛА
27 липня 2021 року
Київ
справа №240/436/20
адміністративне провадження №К/9901/21437/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду :
судді-доповідача - Губської О.А.,
суддів: Калашнікової О.В., Мартинюк Н.М.,
перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2021 року у справі №240/436/20 за позовом ОСОБА_1 до Північного регіонального управління Державної Прикордонної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправними та скасування актів, рішень, зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Верховного Суду від 02 липня 2021 року касаційну скаргу залишено без руху та надано строк у десять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали для усунення недоліків шляхом надання до суду уточненої касаційної скаргу із обґрунтуванням виняткових обставин, передбачених пунктом 2 частини п`ятої статті 328 КАС України, за яких оскаржувані судові рішення підлягають оскарженню, із наданням її копії відповідно до кількості учасників справи.
20 липня 2021 року на виконання вимог ухвали Верховного Суду від 02 липня 2021 року позивачем надано заяву про усунення недоліків касаційної скарги.
За правилами пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
У заяві про усунення недоліків в обґрунтування наявності підстав для відкриття касаційного провадження скаржником зазначено, зокрема, підпункт в пункту 2 частини п`ятої статті 328 КАС України.
З огляду на зміст касаційної скарги, підстава касаційного оскарження судового рішення у цій справі передбачена пунктом 3 частини четвертої статті 328 КАС України, а саме: відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування Інструкції про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків у Державній прикордонній службі України, затвердженої наказом МВС України від 22.03.2016 №199, наказу МОЗ України від 14.02.2012 №110 Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення при розгляді справ про оскарження Актів форми Нвс-5 та НПвс.
Обґрунтування скаржником наявності підстав для касаційного оскарження судового рішення є достатньо мотивованими та потребують перевірки у межах таких доводів.
Водночас, у касаційній скарзі скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та додано заяву разом з розпискою про отримання оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції.
Згідно з частиною 1 статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини 2 статті 329 КАС України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Згідно з частиною 3 статті 329 КАС України встановлено, що строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною 5 статті 333 цього Кодексу.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, постанову ухвалено 16 лютого 2021 року, повний текст складено 19 лютого 2021 року, відповідно до розписки отримано скаржником 26 травня 2021 року, касаційну скаргу подано до Верховного Суду 10 червня 2021 року.
З огляду на викладене, Верховний Суд вважає за можливе поновити строк на касаційне оскарження.
Касаційна скарга відповідає вимогам статті 330 КАС України, подана з дотриманням строку на касаційне оскарження, підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.
Керуючись статтями 329-331, 334, 335, 338 КАС України,
у х в а л и в :
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2021 року у справі №240/436/20.
Відкрити касаційне провадження за скаргою ОСОБА_1 на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2021 року у справі №240/436/20.
Витребувати з Житомирського окружного адміністративного суду справу №240/436/20 за позовом ОСОБА_1 до Північного регіонального управління Державної Прикордонної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправними та скасування актів, рішень, зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Встановити десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на касаційну скаргу та роз`яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Роз`яснити, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін чи доповнень. У разі доповнення чи зміни касаційної скарги особа, яка подала касаційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до касаційної скарги іншим учасникам справи, інакше суд не враховує такі доповнення чи зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. А. Губська Судді О. В. Калашнікова Н. М. Мартинюк
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 29.07.2021 |
Номер документу | 98614623 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Губська О.А.
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мельник-Томенко Ж.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні