Справа № 2-1655/10
У Х В А Л А
27 липня 2021 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Вачко В. І.
з секретарем Деменчук О. Г.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони її правонаступником , -
В С Т А Н О В И В:
Заявник просить у відповідності до ст.52 КАС України у справі № 2-1655/10 за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , замінити стягувача ОСОБА_2 його правонаступником ОСОБА_1 , мотивуючи тим, що ОСОБА_2 , який є стягувачем у справі помер, а вона його дочка, як спадкоємець за законом, прийняла спадщину після смерті батька, а тому є його правонаступником.
Заявник в судове засідання не з`явилась, в своїй заяві просить справу розглянути без її участі.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно з ч.1 ст.205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Розглянувши матеріали заяви, суд дійшов наступних висновків.
Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 10 червня 2010 року у справі № 2-1655/10 за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , позов задоволено повністю, визнано дії управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області по застосуванню постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836 в частині визначення розміру виплат, передбачених ст.ст. 37, 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , протиправними, стягнуто з управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області на користь ОСОБА_2 доплату непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, передбачену ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 22.05.2008 року по 28.02.2010 року в сумі 25960,20 грн.
Постановою Апеляційного суду Житомирської області від 12.01.2012 року частину третю резолютивної частини рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 10 червня 2010 року змінено, зобов`язано управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_2 за період з 22 травня 2008 року по 28 лютого 2010 року підвищення до пенсії у розмірі двох мінімальних заробітних плат, передбачене статтею 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , в решті рішення суду залишено без змін.
Постанова набрала законної сили 12.01.2012 року та на її виконання Овруцьким районним судом Житомирської області видано виконавчий лист, який 27.03.2012 року отримано позивачем.
ІНФОРМАЦІЯ_1 стягувач ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть Серії НОМЕР_1 .
Згідно ст.1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та його батьки. Згідно з ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її. Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Згідно з копією свідоцтва про право на спадщину, посвідченого 16.06.2014 року державним нотаріусом Овруцької державної нотаріальної контори Житомирської області Кулініч О.Д., зареєстрованого в реєстрі за № 1-884, спадкоємцем зазначеного у цьому свідоцтві майна ОСОБА_2 , який народився 1934 року та помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , є його дочка ОСОБА_1 .
Відтак, ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є позивачем у справі, а тому є його правонаступником.
У відповідності до ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
З огляду на те, що у справі видано виконавчий лист, то до даних правовідносин підлягають застосуванню норми ст.379 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч.4 ст.379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Отже, вимога заяви про заміну сторони її правонаступником підлягає задоволенню у відповідності до ст.379 КАС України.
Керуючись ст.379, п.3 Розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву задоволити.
У справі № 2-1655/10 за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , замінити стягувача - ОСОБА_2 його правонаступником - ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд Житомирської області у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду або якщо суд визнає причини пропуску строку поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В. І. Вачко
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 30.07.2021 |
Номер документу | 98647062 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Овруцький районний суд Житомирської області
Вачко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні