ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
30 липня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/6498/21
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О.., ознайомившись з заявою Національного агенства з питань запобігання корупції про участь представника Національного агенства з питань запобігання корупції у засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Полтавської області, Рада адвокатів Полтавської області, Недержавна некомерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України, в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції Амплеєв Олександр Володимирович, голова Національного агенства з питань запобігання корупції Новікова Олександра Федоровича про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
16 червня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Національного агенства з питань запобігання корупції в якій просить визнати протиправними дії Національного агенства з питань запобігання корупції щодо визначення ОСОБА_1 суб`єктом декларування згідно Закону України "Про запобігання корупції", а саме особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування із зобов`язанням подавати щорічні декларації.
Підставою даного позову є публічно-правовий спір щодо зобов`язання позивача подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі 440/6498/21 за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії. Вирішено проводити розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12 липня 2021 року задоволено заяву Національного агенства з питань запобігання корупції про розгляд справи № 440/6498/21 за правилами загального позовного провадження. Перейдено від розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Полтавської області, Рада адвокатів Полтавської області, Недержавна некомерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України, в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції Амплеєв Олександр Володимирович, голова Національного агенства з питань запобігання корупції Новікова Олександра Федоровича про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи до її розгляду з повідомленням (викликом) сторін в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче судове засідання з розгляду справи на 10:00 03 серпня 2021 року в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду.
28 липня 2021 року електронною поштою до суду надійшла заява відповідача про участь представника Національного агенства з питань запобігання корупції у засіданні у режимі відеоконференції в порядку статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України поза межами приміщення суду, у зв`язку з застосуванням заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
При вирішенні даного клопотання, суд виходить з наступного.
У відповідності до приписів статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву відповідача про участь представника Національного агенства з питань запобігання корупції у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії та провести засідання в режимі відеоконференції поза межами суду з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись статтями 195, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву відповідача про участь представника Національного агенства з питань запобігання корупції у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Полтавської області, Рада адвокатів Полтавської області, Недержавна некомерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України, в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції Амплеєв Олександр Володимирович, голова Національного агенства з питань запобігання корупції Новікова Олександра Федоровича про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Підготовче засідання у справі №440/6498/21 о 10:00 год 03 серпня 2021 року проводити в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку EasyCon, доступ до якого міститься за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua/.
Для участі в засіданні в режимі відеоконференції заявнику необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити заявника про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали негайно надіслати заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Удовіченко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2021 |
Оприлюднено | 02.08.2021 |
Номер документу | 98676434 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.О. Удовіченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні