Ухвала
від 02.08.2021 по справі 322/1061/19
ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 322/1061/19

Провадження № 2/314/107/2021

У Х В А Л А

про призначення експертизи

02.08.2021 м. Вільнянськ

Вільнянський районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Мануйлової Н.Ю., секретар судових засідань Рясна А. В., за участю представника позивача ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , державного реєстратора виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області Пелиха Віталія Віталійовича, виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, про визнання договору оренди недійсним,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду знаходиться вищезазначена цивільна справа.

У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про призначення почеркознавчої експертизи, зазначив, що письмове клопотання було подане до суду 06.12.2019 і натепер він підтримує його, оскільки її проведення необхідне для встановлення обставин, на які посилається позивач, та вони мають значення для справи. Відповідно до зазначеного письмового клопотання представник позивача просить призначити у справі почеркознавчу експертизу, проведення якої просить доручити експертам Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 13) та на вирішення просить поставити таке питання: ким, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи іншою особою (особами), виконано підписи в графі Орендодавець у договорі оренди земельної ділянки, площею 7,8747 га, розташованої на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відомості про який внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 02.08.2019 державним реєстратором виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області Пелихом Віталієм Віталійовичем?

Суд, вислухавши представника позивача та дослідивши матеріали цивільної справи, встановив таке.

Згідно з ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Частиною 3 ст. 103 ЦПК передбачено, що при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

Відповідно до ч. 5 ст. 103 ЦПК учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання, а також те, що сторонами не надані відповідні висновки із цих самих питань, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та призначити судову почеркознавчу експертизу.

Суд зобов`язує осіб, які беруть участь у справі, вжити всіх заходів щодо надання можливості проведення експертизи шляхом своєчасного і повного виконання клопотань експертів.

Таким чином суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) надати експерту Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 13) як порівняльний матеріал оригінал договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 2323655100:10:009:0009, загальною площею 7,8747 га, розташованої на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, який було укладено між ОСОБА_2 як орендодавцем та ОСОБА_3 як орендаря, і зареєстровано 02.08.2019 виконавчим комітетом Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, оскільки такий доказ не був наданий відповідачем на виконання ухвали суду.

Крім того, суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, на вимоги ст.109 ЦПК України, якою встановлено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Витрати по проведенню експертних досліджень, відповідно до ст. 139 ЦПК України, покласти на позивача ОСОБА_2 .

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 102, 103, 104, 108, 109, п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Призначити судову почеркознавчу експертизу , на вирішення якої поставити питання:

-Ким, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи іншою особою (особами), виконано підписи в графі Орендодавець у договорі оренди земельної ділянки, площею 7,8747 га, розташованої на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, укладеного між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відомості про який внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 02.08.2019 державним реєстратором виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області Пелихом Віталієм Віталійовичем?

У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 322/1061/19 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , державного реєстратора виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області Пелиха Віталія Віталійовича, виконавчого комітету Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, про визнання договору оренди недійсним .

Проведення експертизи доручити експертам Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 13).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків (ст.ст.384, 385 КК України).

Витрати на проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .

Встановити строк проведення експертизи 2 місяці.

Зобов`язати відповідача ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) надати експерту Запорізького відділення Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 13) як порівняльний матеріал оригінал договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 2323655100:10:009:0009, загальною площею 7,8747 га, розташованої на території Новомиколаївської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, який було укладено між ОСОБА_2 як орендодавцем та ОСОБА_3 як орендаря, і зареєстровано 02.08.2019 виконавчим комітетом Терсянської сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області.

У разі, якщо особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.

У разі неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, передбачену законом, у тому числі суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Попередити відповідача, що відповідно до ч.1 ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя:Н. Ю. Мануйлова

02.08.2021

СудВільнянський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення02.08.2021
Оприлюднено04.08.2021
Номер документу98753383
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —322/1061/19

Ухвала від 14.12.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 29.06.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 14.04.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 14.04.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 09.03.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 09.03.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 03.03.2023

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 17.11.2022

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 06.07.2022

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

Ухвала від 06.07.2022

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Мануйлова Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні