Ухвала
від 30.07.2021 по справі 46/162-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

30.07.2021Справа № 46/162-А

За заявоюУправління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві прозаміну сторони виконавчого провадження та поновлення строку для пред`явлення до виконання у справі №46/162-А за позовомВиконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності доДочірнього підприємства "Парфекс Лімітед" простягнення 3 265,21 грн Суддя Підченко Ю.О. Секретар судового засідання Лемішко Д.А. Представники сторін:

не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду міста Києва від 04.06.2007 у справі № 46/162-А (суддя Шабунін С.В.) позов задоволено повністю та стягнуто з Дочірнього підприємства "Парфекс Лімітед" на користь Голосіївської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 3.265,21 грн заборгованості по внесках на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати непрацездатності на рахунок НОМЕР_1 в АБ "Синтез", МФО 322711, ідентифікаційний код 26080410, код платежу 50030400 або інші платіжні реквізити, вказані стягувачем в процесі примусового виконання судового рішення.

25.07.2007 на виконання вказаної постанови Господарським судом міста Києва видано виконавчий лист зі строком пред`явлення до виконання до 25.07.2010.

09.04.2021 до Господарського суду міста Києва надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві, в якій останнє просить суд:

- замінити стягувача за виконавчим листом Господарського суду міста Києва № 46/162-А від 25.07.2007 до відкриття виконавчого провадження на Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві;

- поновити Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві пропущений строк для пред`явлення до виконання виконавчого листа, виданого Господарським судом міста Києва 25.07.2007 у справі № 46/162-А.

Відповідно до пункту 4.3. Засад використання автоматизованої системи документообігу Господарського суду міста Києва, затверджених рішенням зборів суддів від 14.09.2015 № 17 (зі змінами), у зв`язку зі звільненням судді ОСОБА_1 , на підставі розпорядження керівника апарату суду № 05-23/464/21 від 09.04.21 призначено повторний автоматизований розподіл матеріалів судової справи № 46/162-А, зареєстрованих за вхідним № 01-20/3649/21.

За наслідками проведення повторного автоматизованого розподілу матеріалів судової справи № 46/162-А, зареєстрованих за вхідним № 01-20/7372/21, визначено суддю Підченка Ю.О. для подальшого їх розгляду.

Відповідно до ухвали Господарського суду міста Києва від 26.07.2021 розгляд заяви Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження та поновлення строку для пред`явлення призначено на 30.07.2021.

У судове засідання призначене на 30.07.2021 представники позивача, відповідача та заявника не прибули, про причини неявки суд не повідомили.

Частиною третьою статті 334 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб.

Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Відповідно до приписів ст. 334 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Розглянувши заяву та матеріали справи, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення

Частиною 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

За приписами статті 52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Процесуальне правонаступництво є похідним від матеріального та випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони у матеріальному правовідношенні її правонаступником). У зв`язку з цим для вирішення судом питання про процесуальну заміну сторони у справі необхідна наявність відповідних первинних документів, які підтверджують факт вибуття особи з матеріального правовідношення та перехід її прав та обов`язків до іншої особи - правонаступника.

Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 52 Господарського процесуального кодексу України, - це перехід процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.

З матеріалів справи та доводів заявника вбачається, що відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" № 1105-XIV була проведена реорганізація Фондів соціального страхування та, зокрема, утворено Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно з п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105, Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду а Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Також відповідні відомості містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, а саме вказано, що Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві є, зокрема, правонаступником Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Таким чином, враховуючи наведені вище обставини, суд дійшов висновку, що відбулась заміна сторони (стягувача) за виконавчим листом Господарського суду міста Києва № 46/162-А від 25.07.2007 з Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на нового стягувача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві.

Згідно зі ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

При цьому, ч. 5 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Крім того, заявник просить про поновлення строку для пред`явлення до виконання виконавчого документа, виданого Господарським судом міста Києва 25.07.2007 у справі № 46/162-А до виконання.

За змістом ст. 329 Господарського процесуального кодексу України у разі пропуску строку для пред`явлення наказу, судового наказу до виконання з причин, визнаних господарським судом поважними, пропущений строк може бути відновлено. Заява про відновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, і розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку .

Як вбачається із доводів заявника,після набрання рішенням у справі законної сили судом видано виконавчий лист № 46/162-А від 25.07.2007 із зазначенням строку пред`явлення його до виконання, який наразі минув, оскільки виконавчий документ перебував на виконанні у Солом`янському РВ ДВС м. Києва, а після реорганізації, через тривалий час був переданий до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у м. Києві.

Статтею 326 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародним договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Крім того, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України, ухвал, поставно судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.

Встановлені судом обставини свідчать про наявність поважних причин пропуску строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання, а тому існують підстави для відновлення пропущеного строку.

Враховуючи викладене, заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 52, 232-235, 329, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві про заміну сторони виконавчого провадження та поновлення строку для пред`явлення до виконання задовольнити.

2 . Замінити первісного стягувача за виконавчим листом Господарського суду міста Києва № 46/162-А від 25.07.2007 з Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 22867691) на нового стягувача - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві (03062, м. Київ, пр. Перемоги, 92/2; код ЄДРПОУ 41312290).

3. Поновити пропущений строк для пред`явлення до виконання документа, виданого Господарським судом м. Києва 25.07.2007 у справі № 46/162-А до виконання.

Ухвала набирає законної сили негайно після її прийняття.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено та підписано 04.08.2021

Суддя Ю.О. Підченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.07.2021
Оприлюднено04.08.2021
Номер документу98759363
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —46/162-а

Ухвала від 29.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Паламар П.І.

Ухвала від 30.07.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 26.07.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Підченко Ю.О.

Ухвала від 11.06.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Марченко О.В.

Ухвала від 15.04.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 11.03.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні