Ухвала
від 03.08.2021 по справі 274/4942/21
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/4942/21

Провадження № 1-кс/0274/1197/21

У ХВ АЛ А

Іменем України

"03" серпня 2021 р. м. Бердичів

Слідча суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 ,,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Бердичівського РВП ГУПН в Житомирській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду, поданого в рамках кримінального провадження № 42021062340000032 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.242 КК України, -

в с т а н о в и л а:

03.08.2021 слідчий СВ Бердичівського РВП звернувся до слідчого судді із клопотанням у якому просить надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки з кадастровим номером №1820887700:09:000:0078 та будівель підприємства на вказаній земельній ділянці за адресою: Бердичівський р-н., с. Швайківка, вул. Зашвай, 82, яка належить Приватному підприємству «Кемiлайн Агро» (ЄДРПОУ 31052661) з метою виявлення та фіксації незаконного скиду стічних вод вказаного підприємства від господарсько-побутових та виробничих потреб, здійсненні відборів/заборів хімічних матеріалів та сполук з вигрібних ям підприємства та з місць незаконного скину забруднених вод із залученням спеціалістів із Державної екологічної інспекції поліського округу, Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області та Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Обставини, на які посилається особа, яка подала клопотання

На обґрунтування клопотання слідчий вказав, що в провадженні СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області перебуває кримінальне провадження №42021062340000032 від 27.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 242 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП «Кемілайн Агро» на території с. Швайківка Бердичівського району здійснюють несанкціонований скид відходів від виробництва в неочищеному вигляді до меліоративного каналу, які в подальшому потрапляють до басейну річки Гнилопять, що створює передумови до погіршення екологічного стану водного басейну річки, а також нанесення істотної шкоди рослинному та тваринному світу.

Відповідно до рапорту працівників Бердичівського РВ УСБУ в Житомирський області, отримано дані стосовно причетності посадових осiб ПП «Кемiлайн Агро» (м. Житомир, вул. Iвана Сльоти, буд.49-Б, код ЄДРПОУ 31052661) до порушення правил охорони вод.

Встановлено, що ПП «Кемiлайн Агро», на території с. Швайкiвка Бердичівського району здійснює екологічно небезпечну діяльність, пов`язану із виробництвом пестицидів та іншої агрохімічної продукції. В ходi виробничого процесу, ПП «Кемiлайн Агро» використовує хімічні матеріали та сполуки, якi у своєму складі містять шкідливі речовини.

Згідно звіту з висновку з оцінки впливу на довкілля та дозволу на спеціальне водокористування очисні споруди у ПП «Кемiлайн Агро» відсутні у зв`язку з чим, скид стічних вод вказаного підприємства від господарсько-побутових та виробничих потреб має здійснюватись у вигрiбнi ями, з послідуючим вивозом на очисні споруди ТОВ «Комплекс екологічних споруд» згідно договору № 358 вiд 01.10.2018.

Рішенням сесії Швайкiвської сільської· ради № 342 вiд 06.06.2018 ПП «Кемiлайн Агро» погоджено скид стічних дощових вод в меліоративний канал земель запасу Швайкiвської сільської ради.

Оперативним шляхом встановлено, що ПП «Кемiлайн Агро» здійснює несанкціонований скид вiдходiв вiд виробництва в неочищеному виглядi до зазначеного меліоративного каналу, які в послідуючому потрапляють до басейну рiчки Гнилопять, що створює передумови до порушення екологічного стану водного басейну згаданої водної артерії, а також нанесення істотної шкоди рослинному та тваринному світу.

Про несанкціонований скид відходів у річку ПП «Кемілайн Агро» підтвердили свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ,

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань кінцевим бенефіціарним власником ПП «Кемiлайн Агро» (ЄДРПОУ 31052661) є ОСОБА_6 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

На даний час у слідства виникла необхідність у проведенні огляду земельної ділянки території підприємства ПП «Кемiлайн Агро» за адресою: АДРЕСА_2 , та будівель підприємства, які знаходиться на вказаній земельній ділянці з метою виявлення та фіксації незаконного скиду стічних вод вказаного підприємства від господарсько-побутових та виробничих потреб, тобто виявлення та фіксації слідів вчинення кримінального правопорушення та вилучення речових доказів.

Крім цього, у зв`язку із тим, що під час огляду наявна необхідність у здійсненні відборів/заборів хімічних матеріалів та сполук з вигрібних ям, з місць незаконного скиду забруднений вод та для цього необхідні необхідні спеціальні знання, у слідства виникла необхідність у залучені відповідних спеціалістів з державних органів, а саме Державної екологічної інспекції поліського округу, Головного управління Держпродспожив служби у Житомирській області та Державної служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Процедура, позиції учасників провадження

Слідчий ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, наведених у клопотанні.

Кримінально-процесуальне законодавство

Згідно статті 223 ЦПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ним володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч. 3 цієї статті.

Згідно статті 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до частини першої статті 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За положеннями до статті 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про: строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук; положення закону, на підставі якого постановляється ухвала; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КПК України спеціалістом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками і може надавати консультації та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок. Спеціаліст може бути залучений для надання безпосередньої технічної допомоги (фотографування, складення схем, планів, креслень, відбір зразків для проведення експертизи тощо) сторонами кримінального провадження під час досудового розслідування і судом під час судового розгляду.

Обставини, встановлені слідчою суддею, їх оцінка та висновки

На підставі долучених до клопотання документів встановлено, що СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР №42021062340000032 від 27.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 242 КК України.

Відповідно до витягу із ЄРДР службові особи ПП «Кемілайн Агро» на території с. Швайківка Бердичівського району здійснюють несанкціонований скид відходів від виробництва в неочищеному вигляді до меліоративного каналу, які в подальшому потрапляють до басейну річки Гнилопять, що створює передумови до погіршення екологічного стану водного басейну вищевказаної річки, а також нанесення істотної шкоди рослинному та тваринному світу.

Згідно звіту з висновку з оцінки впливу на довкілля та дозволу на спеціальне водокористування очисні споруди у ПП «Кемiлайн Агро» відсутні у зв`язку з чим, скид стічних вод вказаного підприємства від господарсько-побутових та виробничих потреб має здійснюватись у вигрiбнi ями, з послідуючим вивозом на очисні споруди ТОВ «Комплекс екологічних споруд» згідно договору № 358 вiд 01.10.2018.

Рішенням сесії Швайкiвської сільської· ради № 342 вiд 06.06.2018 ПП «Кемiлайн Агро» погоджено скид стічних дощових вод в меліоративний канал земель запасу Швайкiвської сільської ради.

Із протоколів допитів свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які являються жителями с. Швайківка, Бердичівського району вбачається, що ПП «Кемiлайн Агро» в ранковий та нічний час здійснює несанкціонований скид вiдходiв вiд виробництва до меліоративного каналу. ОСОБА_5 в ході допиту вказала, що вона особисто бачила, що вода після скиду відходів із ПП «Кемiлайн Агро» має каламутний вигляд та в місці скиду «стоїть» стійкий неприємний запах.

Згідно інформації довідки №267978135 від 28.07.2021 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у власності ПП «Кемiлайн Агро» знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером №1820887700:09:000:0078 за адресою: АДРЕСА_2 .

За адресою: Бердичівський р-н., с. Швайківка, вул. Зашвай, 82 знаходиться майно, яке належить ПП «Кемiлайн Агро», а саме: комплекс, тракторного стану: майстерня літ А-1, склад літ Б-1, гараж літ В-1, бензозаправка літ Г-1, будинок механізатора літ Д-1, хімсклад літ Е-1, площадка тракторного стану №1, площадка ГСМ №2.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських видом діяльності ПП «Кемiлайн Агро» (ЄДРПОУ 31052661), серед іншого, є виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції.

Таким чином, матеріалами долученими до клопотання доводиться, що відшукувані речі мають значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні нерухомому майні та за встановлених обставин обляд є найбільш доцільним та ефективним способом фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей.

А тому наявні законні підстави для надання дозволу на огляд земельної ділянки та будівель підприємства, що розташовані за адресою: Бердичівський р-н, с. Швайківка, вул. Зашвай, 82, які належить Приватному підприємству «Кемiлайн Агро».

Слідча суддя відмовляє в задоволенні клопотання в частині залучення спеціалістів, оскільки правом залучення спеціалістів при проведенні огляду відповідно до ст. 71 КПК України наділений слідчий, а не слідчий суддя під час вирішення клопотання про дозвіл на огляд.

Керуючись статтями 110, 234, 237 КПК України, слідча суддя

п о с т а н о в и л а:

Клопотання слідчого СВ Бердичівського РВП ГУПН в Житомирській області ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення огляду земельної ділянки кадастровий номер 1820887700:09:000:0078 та будівель підприємства на вказаній земельній ділянці, що розташовані за адресою: Бердичівський р-н, с. Швайківка, вул. Зашвай, 82, які належить Приватному підприємству «Кемiлайн Агро» (ЄДРПОУ 31052661), з метою виявлення та фіксації незаконного скиду стічних вод від господарсько-побутових та виробничих потреб, здійсненні відборів/заборів хімічних матеріалів та сполук з вигрібних ям підприємства та з місць скиду забруднених вод.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, дозволяє провести огляд майна один раз та дійсна до 03.09.2021.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя ОСОБА_1

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення03.08.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу98768040
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —274/4942/21

Ухвала від 03.08.2021

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 03.08.2021

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 29.07.2021

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні