Єдиний унікальний номер: 378/710/19
Провадження № 2-о/378/16/21
УХВАЛА
"05" серпня 2021 р. Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді: Скороход Т. Н.
присяжних: Кравець М.Д., Мейти Т.Ф..,
за участю секретаря: Соколової О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ставище справу за заявою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування - Ставищенська селищна рада Білоцерківського району Київської області, про продовження строку дії рішення , -
ВСТАНОВИВ :
До суду з вищевказаною заявою звернулася ОСОБА_1 з посиланням на те, що її дочка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та жителька с. Гейсиха, є інвалідом 1 групи підгрупа „Б» з дитинства довічно. Згідно висновку судово-психіатричного експерта № 131-ц від 28 серпня 2019 року ОСОБА_2 страждає на хронічний стійкий психічний розлад - важку розумову відсталість в ступені різко вираженої імбецильності F 72.0 за МКХ-10, за своїм психічним станом не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, за своїм психічним станом не може приймати участь у судовому засіданні і особисто давати пояснення по суті справи. Рішенням Ставищенського районного суду від 16 жовтня 2019 року визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку та жительку АДРЕСА_1 , недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду; встановлено опіку над ОСОБА_2 , призначивши її опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Строк дії рішення, якщо воно не було скасовано, становить 2 (два) роки з дня набрання ним законної сили. Дане рішення набрало законної сили 16 листопада 2019 року. Стан здоров`я дочки за два роки не змінився, вона перебуває під її опікою та не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, не пристосована до самообслуговування, обмежена в здатності самостійного пересування та контролю своєї поведінки, не вміє користуватися предметами, самостійно одягатися та роздягатися, не розмовляє, користується звуками та жестами, потребує стороннього догляду.
Заявник просить суд продовжити строк дії рішення Ставищенського районного суду Київської області від 16 жовтня 2019 року по справі ЄУН 378/710/19 про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , недієздатною та призначення її опікуном ОСОБА_1 , строком на два роки з дня набрання рішенням законної сили і призначити у справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення її психічного стану та здатності (нездатності) розуміти значення своїх дій і керувати ними.
В судове засідання заявник не прибула, подала до суду заяву, в якій просить справу розглядати без її участі та без участі ОСОБА_2 .
В судове засідання особа, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною - ОСОБА_2 не прибула .
Представник заінтересованої особи в судове засідання не прибув, Ставищенська селищна рада направила до суду лист, в якому просить справу розглядати без участі їх представника (а.с. 22).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Згідно з ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Суд, розглянувши клопотання заявника, вважає, що по справі необхідно призначити судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання чи розуміє ОСОБА_2 значення своїх дій та чи може керувати ними, чи може з`явитися в судове засідання та дати пояснення по суті справи?
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 105, 222, 252, 253 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради „Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» , яке розташоване по вул. Вокзальна, 8 в смт. Глеваха Васильківського району Київської області, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених обов`язків.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
2)чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка та жителька АДРЕСА_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
3)чи може ОСОБА_2 бути присутньою в судовому засіданні та давати пояснення по суті справи?
Копію даної ухвали направити експертам для виконання.
Для проведення експертизи в розпорядження експертів направити матеріали справи та амбулаторну картку ОСОБА_2 .
Для проведення експертизи зобов`язати ОСОБА_1 забезпечити прибуття з паспортом ОСОБА_2 до Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради „Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» .
Зупинити провадження по справі на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Ставищенський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя Т. Н. Скороход
Присяжні: М. Д. Кравець
Т. Ф. Мейта
Суд | Ставищенський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2021 |
Оприлюднено | 06.08.2021 |
Номер документу | 98800450 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ставищенський районний суд Київської області
Скороход Т. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні