Ухвала
від 05.08.2021 по справі 547/465/21
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Шевченка, 41-а, смт Семенівка, Полтавська область, 38200

тел. (05341) 9-17-39, факс (05341) 9-17-39, 9-15-37

Справа №547/465/21

Провадження №2/547/244/21

УХВАЛА

про продовження процесуального строку

05 серпня 2021 року смт Семенівка

Семенівський районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді Самойленко Л.М.,

за участю секретаря судового засідання Вареник К.А.,

учасники судового провадження:

представник позивача Красносільський М.І.,

представник позивача ОСОБА_1 ,

представник відповідачів Бехтер Л.В.,

відповідач ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засідання в залі судових засідань № 1 Семенівського районного суду Полтавської області в порядку загального позовного провадження клопотання представників позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно - промислова компанія" Полтавазернопродукт" - адвоката Красносільського М.І, Кротенко І.К. про продовження процесуального строку для надання відповіді на відзив у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-промислова компанія "Полтавазернопродукт" до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Райземінвест-2017", треті особи державний реєстратор Харківецької сільської ради Барановський Сергій Іванович, Фермерське господарство "ЗЕМЛЯ777" про визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію припинення іншого речового права (права оренди) з одночасним визнанням права оренди, визнання недійсним договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію іншого речового права (права оренди) з одночасним припиненням права оренди, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.

26.07.2021 року до суду надійшло письмове клопотання від представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю " Інвестиційно - промислова компанія" Полтавазернопродукт" - адвоката Кротенка І.К. про продовження процесуального строку для подання відзиву на позовну заяву по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно-промислова компанія "Полтавазернопродукт" до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Райземінвест-2017", треті особи державний реєстратор Харківецької сільської ради Барановський Сергій Іванович, Фермерське господарство "ЗЕМЛЯ777" про визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію припинення іншого речового права (права оренди) з одночасним визнанням права оренди, визнання недійсним договору оренди землі, скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію іншого речового права (права оренди) з одночасним припиненням права оренди.

В судовому засіданні 05.08.2021 представники позивача дане клопотання підтримали, просили задовольнити.

Вказали, що ухвалою Семенівського районного суду Полтавської області від 22.06.2021 року по справі № 547/465/21 позивачу встановлено 5-денний строк для надання відповіді на відзив з дня його отримання.

Відзив на позовну заяву по даній справі від представника відповідача 1 та відповідача 2, адвоката Бехтер Л.В., надійшов на поштову адресу позивача у п`ятницю в кінці робочого дня - 23.07.2021 року. Враховуючи що відзив на позовну заяву надійшов напередодні двох вихідних днів, позивачу для підготовки відповіді на відзив та надання необхідних документів щодо спростування інформації, викладеної у відзиві на позовну заяву потрібен додатковий час. На підставі викладеного та з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин справи просить продовжити на 10 днів встановлений позивачу строк для надання відповіді на відзив з дня його отримання (тобто встановити 15-денний строк для надання відповіді на відзив з дня його отримання).

Представник відповідачів адвокат Бехтер Л.В. проти задоволення клопотання заперечила.

Суд, ознайомившись з матеріалами справи, вважає, що наявні підстави для задоволення клопотання.

Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини проголошено право на справедливий судовий розгляд.

З практики Європейського Суду випливає, що судовий розгляд визнається справедливим за умови забезпечення рівного процесуального становища сторін, що беруть участь у спорі. Вимагається, щоб кожній стороні була надана розумна можливість представляти свою справу у такий спосіб, що не ставить її в суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом (рішення ЄСПЛ Надточій проти України , Гурепка проти України №2 ).

За змістом ст. ст. 5 , 12 , 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах рівності сторін, змагальності та диспозитивності.

Згідно ч. 4 ст. 179 ЦПК України відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Приписами ст. 120 ЦПК України визначено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Згідно з ч. 3 ст.127 ЦПК України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Про поновлення або продовження процесуального строку, суд постановляє ухвалу.

За положеннями ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи доводи, викладені представником позивача в заяві про продовження строку для подання відповіді на відзив, з метою недопущення порушення процесуальних прав сторін суд вважає можливим продовжити строк для надання позивачем відповіді на відзив на 10 днів, та встановити йому п`ятнадцятиденний строк здня отримання відзиву. На переконання суду такий строк буде достатнім для підготовки позивачем своїх міркувань, аргументів та відповідних доказів та відповідатиме завданню цивільного судочинства.

Керуючись статтями 12 , 120 , 121 , 127 , 179 , 260 , 261 ЦПК України , суд

УХВАЛИВ:

Клопотання представників позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційно - промислова компанія" Полтавазернопродукт" - адвоката Красносільського М.І., Кротенко І.К. про продовження процесуального строку, - задовольнити.

Продовжити строк для подання відповіді на відзив на 10 днів та встановити позивачу п`ятнадцятиденний строк для надання відповіді на відзив з дня його отримання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Самойленко Л.М.

СудСеменівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.08.2021
Оприлюднено06.08.2021
Номер документу98800877
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —547/465/21

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Обідіна О. І.

Ухвала від 29.05.2023

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Обідіна О. І.

Рішення від 25.01.2023

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Рішення від 25.01.2023

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 25.05.2022

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 25.05.2022

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 28.08.2021

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

Ухвала від 05.08.2021

Цивільне

Семенівський районний суд Полтавської області

Самойленко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні