Ухвала
від 26.07.2021 по справі 607/14291/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.07.2021 Справа №607/14291/20

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючого судді Позняка В.М., за участі секретаря судового засідання Свергун Т.В., позивача ОСОБА_1 , представника позивача - ОСОБА_2 , представника відповідача Дрозда В.П.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Українська страхова компанія Княжа Вієнна Іншуранс Груп , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Національної поліції в Тернопільській області про відшкодування шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 пред`явила до суду позов до Приватного акціонерного товариства Українська страхова компанія Княжа Вієнна Іншуранс Груп , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Національної поліції в Тернопільській області про відшкодування шкоди.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 подала клопотання про вирішення питання щодо призначення судової автотоварознавчої експертизи, на вирішення експертів просить поставити наступні запитання: Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 , з урахуванням рахунку (дефектовки) ТОВ Кристал- Moтopc № СКМ-К-ВА4302 від 13.02.2020 p., без врахування зносу? Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 , з урахуванням рахунку (дефектовки) ТОВ Кристал- Моторс № СКМ-К-ВА4302 від 13.02.2020 p., з врахування зносу? Проведення експертизи просить доручити судовому експерту Мазуру Михайлу Степановичу (АДРЕСА_1, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел.: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , свідоцтво № НОМЕР_4).

Клопотання обґрунтовано тим, що оскільки ПрАТ УС Княжа Вієнна Іншуранс Груп , не погоджується з розміром позовних вимог, тому такі обставини, як вартість нанесеної шкоди, яку зобов`язана компенсувати страхова компанія та вартість відновлювального ремонту, можуть бути з`ясовані виключно за результатами проведення судової авто товарознавчої експертизи.

Позивач та її представник в підготовчому засіданні клопотання про призначення автотоварознавчої експертизи автомобіля підтримали в повному обсязі, просили його задовольнити.

Представник відповідача Дрозда В.П. в підготовчому засіданні, щодо задоволення клопотання поклався на думку суду.

Інші учасники справи в підготовче судове засідання не з`явилися.

Розглянувши клопотання про призначення експертизи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Відповідно до п. 2.1. розділу ІV Наказу Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року № 53/5 Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень , до числа основних завдань автотоварознавчої та транспортно-товарознавчої експертизи належить визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів, їх складових, а також розміру вартості матеріальних збитків, заподіяних власнику або володільцю колісних транспортних засобів, їх складових унаслідок пошкодження останнього.

Згідно із вимогами п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи. Провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи ( п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України).

Так, судом встановлено, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, зокрема для визначення реальної вартості відновних робіт по усуненню пошкоджень завданих автомобілю Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 , необхідні спеціальні знання, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

При цьому, суд вважає за необхідне визначити питання, з яких має бути проведена експертиза, саме ті, які були запропоновані позивачем у поданому нею клопотанні.

З цих підстав, з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду даної цивільної справи, суд вважає за необхідне призначити у справі судову автотоварознавчу експертизу, а провадження у даній справі слід зупинити на час проведення судової експертизи.

Керуючись ст.ст. 81, 103, 104, 252, 253, 259, 260, 261, 353,355, ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Українська страхова компанія Княжа Вієнна Іншуранс Груп , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Національної поліції в Тернопільській області про відшкодування шкоди, судову автотоварознавчу експертизу, проведення якої доручити судовому експерту Мазуру Михайлу Степановичу (АДРЕСА_1, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел.: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , свідоцтво № НОМЕР_4).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

На вирішення експерта поставити такі питання:

1)Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 , з урахуванням рахунку (дефектовки) ТОВ Кристал-Moтopc № СКМ-К-ВА4302 від 13.02.2020 p., без врахування зносу?

2)Яка вартість відновлювального ремонту автомобіля Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 , з урахуванням рахунку (дефектовки) ТОВ Кристал- Моторс № СКМ-К-ВА4302 від 13.02.2020 p., з врахування зносу?

Експертизу провести протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали.

В розпорядження експерта надати матеріали даної цивільної справи.

Зобов`язати позивача ОСОБА_1 надати експерту доступ до автомобіля марки Toyota RAV4, д. н. з. НОМЕР_1 .

Витрати на оплату судової експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .

Зобов`язати позивача оплатити вартість експертизи на першу вимогу експерта.

Роз`яснити позивачу, що в разі не оплати судової експертизи у встановлений судом строк суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи.

Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Тернопільський міськрайонний суд протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий суддяВ. М. Позняк

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.07.2021
Оприлюднено06.08.2021
Номер документу98805791
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/14291/20

Ухвала від 26.01.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 24.01.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 24.01.2022

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 21.12.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 20.12.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 26.07.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 20.07.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 05.07.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Ухвала від 15.02.2021

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні