БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
06.08.2021
Єдиний унікальний № 497/1411/2021
Провадження № 1-кс/497/640/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про надання дозволу на проведення обшуку
06.08.2021 року м. Болград
Болградський районний суд Одеської області в особі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Болград клопотання слідчого про надання дозволу на проведення обшуку,
ВСТАНОВИВ:
06.08.2021 року прокурор Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку в зв`язку з досудовим розслідуванням по кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12021162270000327 від 27.07.2021 року за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що Болградською окружноюпрокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12021162270000327 від 27.07.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, за повідомленням т.в.о. голови Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_4 про те, що екс-головою Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_5 привласнені товарно-матеріальні цінності, які були передані для створення культурно-освітнього медіа-центру Кубейської сільської ради.
Досудовим розслідування встановлено, що відділом культури, молоді та спорту Болградської районної державної адміністрації передано Кубейській сільській раді Болградського району за актом приймання-передачі від 12.01.2021 комплект обладнання для створення культурно-освітнього медіа-центру на базі публічної бібліотеки Кубейської сільської ради Болградського району, а саме: керуючий комп`ютер з програмним забезпеченням в одному комплекті 1 штука; проектор EPSON EB-X в одному комплекті 1 штука; веб-камера LOGITECH WEBCAM C615HD - в одному комплекті 1 штука; штатив Velbon EX-630 - в одному комплекті 1 штука; кабель HDMI- HDMI - в одному комплекті 1 штука; кабель подовжувач AM/AF USB 3.0 М - в одному комплекті 1 штука; кабель патч-корд - в одному комплекті 3 штуки; мережевий термінал Zero Client VI - в одному комплекті 2 штуки; монітор Philips 243V5QSBA - в одному комплекті 3 штуки; маршрутизатор TP-Link TL-WR840N - в одному комплекті 1 штука; навушники SVEN AP-525MV - в одному комплекті 3 штуки; миша Esperanza Extreme - в одному комплекті 3 штуки; клавіатура Esperanza TK101UA - в одному комплекті 3 штуки (надалі Комплект обладнання).
Вказаний акт приймання-передачі від 12.01.2021 підписаний начальником відділом культури, молоді та спорту Болградської районної державної адміністрації ОСОБА_6 та головою Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_5 . Перелік майна та технічні характеристики Комплекту обладнання є додатком до акту-приймання на 7 аркушах, який також підписаний вказаними посадовими особами.
Згідно акту обстеження, складеного слідчою комісією депутатів Кубейської сільської ради від 09.07.2021, під час обстеження приміщень Кубейської сільської ради, будинку культури та центральної бібліотеки, з метою пошуку матеріальних цінностей (Комплект обладнання), переданих 12.01.2021 відділом культури Болградської РДА для створення культурно-освітнього медіа-центру на базі публічної бібліотеки Кубейської сільської ради, встановлено, що у вказаних приміщеннях Комплект обладнання відсутній. Під час перевірки журналу обліку матеріальних цінностей встановлена також відсутність запису про його облік.
Крім цього, згідно акту огляду кабінету екс-голови Кубейської сільської ради ОСОБА_5 від 13.07.2021, складеного членами слідчої комісії депутатів Кубейської сільської ради, встановлено, що у вказаному кабінеті, розташованому по АДРЕСА_1 , виявлено: 2 порожні коробки від монітора виробництва «Philips» моделі 243V5QSBA, на яких маркером було написано «управління культури 58/75 та 38/75»; 1 коробку з комп`ютерною мишею виробництва «Extreme»; 1 порожню коробку від комп`ютерної миші виробництва «Extrem»; дві пари з мультимедійними стереонавушниками з мікрофоном; 2 комп`ютерні клавіатури виробництва «Titanium»; порожня коробка від клавіатури виробництва «Titanium»; вай-фай роутер виробництва «TP-Link»; 1 порожня коробка від вай-фай роутера виробництва «Netis»; 1 компакт диск в упаковці.
Згідно пояснень секретаря Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_4 від 04.08.2021, на початку червня 2021 року, до неї звернулася ОСОБА_7 - начальник відділу культури Кубейского сільської ради, яка повідомила, що начальником відділу культури, молоді та спорту Болградської районної державної адміністрації в січні 2021 року Кубейській сільській раді передано комплекс обладнання для створення культурно-просвітницького медія-центру на базі публічній бібліотеці с. Кубей Болградського району, проте ніякої комп`ютерної техніки не надходило.
Тоді ж, вона звернулася до бухгалтера Кубейської сільської ради - ОСОБА_8 , де в ході перегляду журналу матеріальних цінностей вони виявили відсутність будь-яких записів про постановку на баланс сільської ради комп`ютерної техніки. Також в бухгалтерії був відсутній відповідний акт прийому передачі.
З метою виявлення комп`ютерної техніки депутатами сільської ради була створена група, в яку також увійшли ОСОБА_9 та ОСОБА_10 . З метою ревізії комп`ютерної техніки, 13.07.2021 проведено огляд службового кабінету екс-глави Кубейского сільської ради ОСОБА_5 . Перед початком огляду ОСОБА_11 , передала комісії для ознайомлення акт прийому-передачі від 12.01.2021 та додаток до нього, у вигляді списку з найменуванням техніки і вказівки технічної характеристики. В ході огляду, техніку згідно акту не виявлено, про що був складений відповідний акт.
Аналогічні покази надала 04.08.2021 свідок ОСОБА_9 депутат Кубейської сільської ради Болградського району.
На теперішній час з метою встановлення усіх обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні такої слідчої дії як обшук. Вказаний випадок у проведенні обшуку є виключним, оскільки отримати у інший спосіб відомості про усі обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення та осіб, які причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення неможливо.
У ході досудового розслідування встановлено, що колишній голова Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_5 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , де за вказаною адресою може перебувати привласнене майно - Комплект обладнання, документи та інше майно, які у сукупності мають важливе доказове значення для встановлення фактичних обставин кримінального провадження.
Таким чином, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, уникнення негативних наслідків для кримінального провадження, тобто знищення слідів кримінального правопорушення, об`єктів, які можуть бути речовими доказами, зміни обстановки, а також враховуючи, що за адресою проживання ОСОБА_5 , а саме: АДРЕСА_2 , можуть знаходитись речі, перелік яких зазначено у клопотанні прокурора.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання та наполягав на його задоволені, переконаний, що є необхідність у проведенні обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь і засобів кримінального правопорушення та вилучення майна, яке було здобуте в результаті його вчинення.
Розглянувши доводи,викладені вклопотанні,документи доданідо клопотання,пояснення прокурора,а такожматеріали кримінальногопровадження,слідчий суддяприходить довисновку про задоволення клопотання.
Відповідно до ст. 13 КПК України не допускається проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб (ч. 1 ст. 234 КПК України).
Під час розгляду клопотання про надання дозволу на проведення обшуку слідчий, прокурор мають довести наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи (ч. 5 ст. 234 КПК України).
Отже із наведених правових норм вбачається, що при розгляді клопотання слідчий суддя має перевірити та встановити такі питання:
- достатність підстав для висновку про вчинення кримінального правопорушення;
- чи мають значення для досудового розслідування відшукувані речі і документа;
- чи можуть бути доказами під час судового розгляду відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах;
- чи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи відшукувані речі, документи;
- чи є за встановлених обставин обшук найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Щодо факту вчинення кримінального правопорушення.
Як встановлено слідчим суддею 27.07.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за №12021162270000327 за правовою кваліфікацією передбаченою ч. 1 ст.191 КК України.
Цей злочин відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії нетяжких злочинів.
На дату розгляду клопотання жодній особі не повідомлено про підозру.
У ході досудового розслідування встановлено, що колишній голова Кубейської сільської ради Болградського району ОСОБА_5 проживає за адресою: АДРЕСА_2 , де за вказаною адресою може перебувати привласнене майно - Комплект обладнання, документи та інше майно, які у сукупності мають важливе доказове значення для встановлення фактичних обставин кримінального провадження.
Згідно інформаційної довідки з Реєстру права власності на нерухоме майно, інформація щодо власників домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 відсутня.
Інформація про місце проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_2 підтверджується, у тому числі, його листом, адресованим Одеській обласній прокуратурі від 07.06.2021.
Слід наголосити, що на цьому етапі досудового розслідування слідчий суддя не може вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі встановлювати наявність складу злочину, винуватість осіб чи ступінь їх вини.
Щодо значення відшукуваних речей і документів для досудового розслідування та можливості їх використання як доказів.
За визначенням наведеним у ч. 1 ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; 5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; 7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
Враховуючи обставини, наведені в клопотанні, характер злочину в рамках розслідування якого звертається прокурор, беручи до уваги перелік речей і документів про дозвіл на відшукання яких просить прокурор, і підтвердження документально факт отримання цих матеріальних цінностей саме ОСОБА_5 , та фактичну їх відсутність в Кубейській сільській раді Болградського району Одеської області, слідчий суддя дійшов висновку, що ці речі мають значення для досудового розслідування, та можуть бути використані як доказ під час судового розгляду, зокрема можуть підтвердити чи спростувати факт вчинення кримінального правопорушення, встановити коло осіб, причетних до вчинення злочину та їх взаємозв`язок між собою. Крім того відшукання цих речей також забезпечить проведення експертних досліджень.
Щодо можливості знаходження відшукуваних речей і документів у житлі чи іншому володінні особи.
Згідно інформаційної довідки з Реєстру право власності на нерухоме майно, інформація щодо домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 відсутня.
Інформація про місце проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_2 підтверджується його листом, адресованим Одеській обласній прокуратурі від 07.06.2021 в якому він зазначає саме вказану адресу.
З огляду на встановлені обставини, слідчий суддя вважає доведеним, що зазначена адреса є місцем проживання ОСОБА_5 та з урахуванням пояснень, наданих прокурором, зазначене дає суду підстави для висновку, що речі про дозвіл на відшукання яких просить прокурор дійсно можуть знаходитися у ОСОБА_5 за цією адресою.
Щодо доцільності проведення обшуку та пропорційності втручання в особисте сімейне життя особи
Враховуючи характер та тяжкість злочину щодо яких здійснюється досудове розслідування, слідчий суддя з огляду на встановлені у судовому засіданні обставини переконаний, що потреби досудового розслідування в цьому випадку виправдовують ступінь втручання у права і свободи особи, про яку йдеться у клопотанні слідчого.
З огляду на обставини вчиненого кримінального правопорушення, а також характер інформації про дозвіл на відшукання якої просить детектив, слідчий суддя погоджується з доводами, викладеними у клопотанні, що обшук у цьому випадку є найбільш доцільним ефективним способом відшукання речей і документів, які мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як доказ під час судового розгляду.
Слідчий суддя погоджується з доводами клопотання і вважає, що іншим шляхом (як витребування речей, документів та відомостей у порядку, передбаченому ч. 2 ст. 93 К України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження чи проведення інших слідчих чи процесуальних дій), отримати доступ до відшукуваних речей і документів у органу досудового розслідування можливості не має. У разі вжиття інших заходів існує ймовірні знищення, приховання чи пошкодження речей (майна, інформації) щодо істотних обставин кримінального провадження, особами, причетність яких перевіряється у межах цього кримінального провадження, а тому лише у такий спосіб може бути отримано докази, тобто шляхом проведення обшуку.
Тим паче, з огляду на пояснення прокурора, працівник Кубейської сільської ради в телефонному режимі зверталася до гр. ОСОБА_5 про повернення матеріальних цінностей, однак позитивного результату не було досягнуто, та відсутні матеріальні цінності не були повернуті.
За таких умов слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про необхідність проведення обшуку є обґрунтованим. Проведення обшуку у цьому випадку переслідує законну мету, а саме встановлення наявності чи відсутності кримінального правопорушення, встановлення кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення та взаємозв`язку і ступеня причетності. Ця слідча (розшукова) дія є необхідною, адже допоможе здійснити об`єктивне досудове розслідування за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
У клопотанні прокурор порушує питання про надання дозволу на проведення обшуку у домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 .
Так, домоволодіння це житловий будинок з прилеглою до нього земельною ділянкою та належними йому господарськими спорудами та будівлями.
Враховуючи вищенаведене, а також твердження та доводи прокурора, матеріали, якими він обґрунтовує клопотання, наявність інформації, отриманої оперативним шляхом, слідчий суддя вважає необхідним надати дозвіл на проведення обшуку у домоволодінні АДРЕСА_2 , тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234-235 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури. про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВБолградського РВПГУНП вОдеській області ОСОБА_12 ,та слідчим,що входятьдо складуслідчої групи,прокурору Болградськоїокружної прокуратури ОСОБА_3 ,прокурорам,які здійснюютьповноваження прокуроріву кримінальномупровадженні №12021162270000327від 27.07.2021,а такожза їхдорученням працівникамоперативного підрозділуголовного оперативно-розшуковоговідділу Ізмаїльськогоприкордонного загону на проведення обшуку в домоволодінні за адресою: АДРЕСА_2 , відомості про власника якого відсутні, де фактично проживає ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання та вилучення речей та документів, які свідчать про причетність до скоєння вищевказаного кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, а саме:
- керуючий комп`ютер з програмним забезпеченням в одному комплекті 1 штука;
- проектор EPSON EB-X в одному комплекті 1 штука;
- веб-камера LOGITECH WEBCAM C615HD - в одному комплекті 1 штука;
- штатив Velbon EX-630 - в одному комплекті 1 штука;
- кабель HDMI- HDMI - в одному комплекті 1 штука;
- кабель подовжувач AM/AF USB 3.0 М - в одному комплекті 1 штука;
- кабель патч-корд - в одному комплекті 3 штуки;
- мережевий термінал Zero Client VI - в одному комплекті 2 штуки;
- монітор Philips 243V5QSBA - в одному комплекті 3 штуки;
- навушники SVEN AP-525MV - в одному комплекті 1 штука;
- миша Esperanza Extreme - в одному комплекті 2 штуки;
- клавіатура Esperanza TK101UA - в одному комплекті 3 штуки,
- документи до них,
- та інші речі та документи пов`язані вчиненням вищевказаного злочину.
Строк дії ухвали - 5 (п`ять) днів з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Болградський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98832989 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Болградський районний суд Одеської області
Кодінцева С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні