Справа № Б-13/282
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09.08.2021 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П. А. , розглянувши матеріали справи
за позовом: ДК "Укртрансгаз" ВРП УМГ "Прикарпаттрансгаз", Незалежності, 48,,Івано-Франківськ,76000
до відповідача: Повне Товариство "Аралія - Обідняк - Оліщук" С. Бандери, 60А/70,Івано-Франківськ,76000
про банкрутство
в с т а н о в и в
провадження у справі про банкрутство ПТ "Аралія - Обідняк - Оліщук", порушено відповідно до норм Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , який діяв до 21.10.2019.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 13.05.2005 суд затвердив звіт ліквідатора по справі про банкрутство ПТ "Аралія - Обідняк - Оліщук", банкрута ліквідували як юридичну особу , майнові вимоги кредиторів визнано погашеними, провадження у справі припинено.
05.08.2021 до відділу діловодства суду від представника ОСОБА_1 адвоката Якубовського О.О. надійшла заява про скасування арешту накладеного на майно фізичної особи Обідняка П.В..
Згідно з ч.ч.1, 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч.1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Як встановлено судом, позовна заява від імені Обідняка П.В. подана адвокатом Якубовським О.О. ., який діє на підставі копії ордеру серії АТ № 1013141 від 03.08.2021 .
Згідно із частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Отже, відповідно до вимог процесуального закону в господарському суді повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером.
Відповідно до частини 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 №36, ордер повинен містити, зокрема, назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Як встановлено судом, на підтвердження повноважень адвоката на представництво в суді до заяви додана копія ордеру серії АТ № 1013141 від 03.08.2021 виданого на підставі договору про надання правової допомоги №191 від 27.07.2021року, який не додано до матеріалів поданої заяви, з зазначенням в ордері у графі "Назва органу, в якому надається правова допомога" - у судах всіх юрисдикцій та інстанцій органах держ. влади, місцевого самоврядування .
Водночас, ордер не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів Обідняка П.В. у Господарському суді Івано-Франківської області , що не відповідає вимогам п. 15.4 Положення №36, а зазначення в ордері у судах всіх юрисдикцій та інстанцій не свідчить про дотримання вимог у частині зазначення такого обов`язкового реквізиту ордеру як назва органу, у якому надається правова допомога адвокатом.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2019 у справі №9901/847/18 сформульовано висновок про те, що з огляду на підпункт 15.4 пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 №36, ордер має містити назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, при цьому, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.
У іншій постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.07.2019 у справі № 9901/939/18 зроблено висновок про те, що якщо в ордері не зазначено конкретної назви суду, у якому адвокат надає правову допомогу, такий ордер не можна визнати документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. При цьому в ордері, який був предметом розгляду справі № 9901/939/18, зазначено, що адвокат надає правову допомогу у всіх органах, установах, організаціях та підприємствах, а також судах у всіх без винятку справах.
Отже, на сьогодні існує дві постанови, в яких Велика Палата Верховного Суду сформулювала висновок, що в разі надання адвокатом правової допомоги в суді в ордері має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна назва такого органу, зокрема суду. При цьому, Велика Палата Верховного Суду не визнає ордер документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, якщо в графі "Назва органу, в якому надається правова допомога" зазначено, що адвокат надає правову допомогу: 1) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності і підпорядкування (справа № 990/847/18), 2) у всіх органах, установах, організаціях та підприємствах, а також судах у всіх без винятку справах (справа № 9901/939/18).
Відповідно до частини 4 статті 236 ГПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 21.04.2020 року у справі №910/10156/17, від 17.08.2020 року у справі №911/2636/19.
Таким чином, суд приходить до висновку, що адвокат Якубовський О.О.. не надав належного ордера на підтвердження своїх повноважень, як представника ОСОБА_1 на підписання заяви, а саме: всупереч вимогам законодавства не подав до суду ордер, у якому зазначено конкретну назву суду, в якому надається правова допомога (Господарський суд Івано-Франківської області).
Відповідно до п.1 частини 5 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що заява фізичної особи ОСОБА_1 й підлягає поверненню заявнику.
При цьому, суд звертає увагу заявника на те, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. заяву ОСОБА_1 про скасування арешту накладеного на майно фізичної особи ОСОБА_1 повернути Заявникові.
2. ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її підписання.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 09.08. 2021 року.
Суддя Шкіндер П.А.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2021 |
Оприлюднено | 09.08.2021 |
Номер документу | 98850433 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні