ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/4595/19 Провадження № 2/636/35/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 серпня 2021 року Чугуївський міський суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Гуменного З.І.,
за участю секретаря судового засідання Шикової К.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до СК Вітязь в особі голови Золотарьова Михайла Ілліча про розірвання договору оренди земельної ділянки, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до СК Вітязь в особі голови Золотарьова М.І. про припинення шляхом розірвання договору оренди земельної ділянки № 135, укладений 03.01.2008, зареєстрований в Чугуївському райвідділі ХРФ ДП УДЗК 16.04.2009, (номер в Державному реєстрі земель - 040968200151) площею 3,8824 га, кадастровий № 6325484000:03:000:0063, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Коробочкинської сільської ради Чугуївського району Харківської області, та скасувати його реєстрацію; стягнути з СК Вітязь на користь позивача понесені ним судові витрати у розмірі 3368,40 грн.
Справа перебувала в провадженні судді Чугуївського міського суду Харківської області Дьоміної О.П. Згідно розпорядження керівника апарату Чугуївського міського суду Харківської області № 02-08/83 від 07.12.2020 Щодо повторного автоматизованого розподілу невирішених судових справ , здійснено повторний автоматизований розподіл даної справи у зв`язку з відрядженням судді Дьоміної О.П. і відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2020 справу розподілено судді Гуменному З.І.
Ухвалою від 19.04.2021 справу прийнято до провадження в порядку загального позовного провадження.
До початку з`ясування обставин у справі суддя Гуменний З.І. заявив про самовідвід, згідно п. 1 ч. 1 ст. 36 та ст. 39 ЦПК України ЦПК України, у зв`язку із тим, що представник відповідач СК Вітязь у даній справі Гуменний Т.З., який є сином головуючого.
Заява про самовідвід судді підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36, 37, 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Суд вважає заявлений самовідвід обґрунтованим, виходячи з наступного.
Статтею 36 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) судді.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, Суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
З п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, схвалених резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, вбачається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своїх рішеннях ЕСПЛ неодноразово зазначав, що при вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був не безстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Вимога безсторонності , згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах Білуха проти України , Салов проти України , Мироненко проти України , Фельдман проти України ) характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
В силу змісту ст. 6 Конвенцією Про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно ст. 55 Конституції України, кожен має право будь-якими не забороненим законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до п.1.1. Бангалорських принципів поведінки судді, суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, виходячи виключно з оцінки фактів, відповідно до свідомого розуміння права, незалежно від будь-якого стороннього впливу, спонукань, тисків, погроз або втручання, прямого чи опосередкованого, здійснюваного з будь-якої сторони та маючого на меті будь-які цілі.
Згідно ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.
З врахуванням обґрунтованості заяви судді Гуменного З.І. про самовідвід з підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України, з метою забезпечення права сторін на справедливий суд, уникнення сумніву щодо неупередженості судді під час проведення судового розгляду та вирішення даної справи, суд приходить до переконання, що заява про самовідвід підлягає задоволенню.
Заява про самовідвід заявлена до початку з`ясування обставин у справі, а тому відповідає вимогам ст. 39 ЦПК України.
За таких підстав та з метою уникнення у сторін будь-яких сумнівів в неупередженості або об`єктивності судді при розгляді зазначеної цивільної справи, запобігання звинувачень у заінтересованості результатів розгляду справи, запобігання конфліктних ситуацій, які ставлять під сумнів можливу неупередженість судді, суд приходить до висновку про задоволення заяви про самовідвід.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 41 ЦПК України у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 33, 36, 40, 258-261 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Задовольнити самовідвід судді Чугуївського міського суду Харківської області Гуменного З.І. по цивільній справі № 636/4595/19 (провадження 2/636/35/21) за позовом ОСОБА_1 до СК Вітязь в особі голови Золотарьова Михайла Ілліча про розірвання договору оренди земельної ділянки.
Справу передати до канцелярії Чугуївського міського суду для повторного автоматизованого розподілу справ в порядку ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2021 |
Оприлюднено | 11.08.2021 |
Номер документу | 98890753 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні