Справа № 752/20234/20
Провадження № 1-кс/752/6222/21
У Х В А Л А
23 липня 2021 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі прокурора ОСОБА_3 , перекладача ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 , розглянувши в приміщенні Голосіївського районного суду міста Києва подане в межах кримінального провадження № 12020010000000005 від 21.01.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 305 КК України,клопотання слідчого СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополя старшого лейтенанта поліції ОСОБА_8 , погоджене прокурором відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
в с т а н о в и в:
До слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополя старшого лейтенанта поліції ОСОБА_8 , погоджене прокурором відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя ОСОБА_3 , в якому просить застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020010000000005від 20.01.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 305 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб з числа громадян Турецької Республіки, в яку входили та ОСОБА_9 /, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Турецької Республіки, документований паспортом громадянина Турецької Республіки серії НОМЕР_1 та ОСОБА_10 / ОСОБА_11 /, ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин Турецької Республіки, документований паспортом громадянина Турецької Республіки серії НОМЕР_2 та ряд інших, на даний час невстановлених досудовим розслідуванням осіб, що причетні до організації переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю наркотичних засобів, а саме «героїну», в особливо великих розмірах, з метою подальшого його збуту в країнах Європейського союзу.
Діючи спільно, умисно з метою контрабанди наркотичних засобів через митний кордон України, Сердар Надір /Serdar Nadir/, ОСОБА_10 /Serdar Husnu/ та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи, переправляли з Ісламської республіки Іран до України морськими судами та вантажним автотранспортом, транзитом через країну Грузія, з подальшою доставкою в морські порти України (тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та Одеської області) особливо небезпечний наркотичний засіб - героїн.
З метою недопущення виявлення правоохоронними та митними органами наркотичних засобів, зазначеними вище особами, у контейнерах оборудувалися спеціальні схованки в яких наркотичні засоби маскувалися у різноманітних товарах, зокрема в будівельних матеріалах, плитці, цеглі.
У період із 3 по 5 липня 2021 року, невстановлені на даний час особи, що діяли спільно із ОСОБА_5 / ОСОБА_12 / та ОСОБА_10 /Serdar Husnu/, маючи єдиний умисел, на контрабанду наркотичних засобів, з метою їх незаконного збуту до країн Європейського союзу, разом з легальним товаром будівельною цеглою, в Ісламській республіки Іран, завантажили до вантажного автомобіля: тягача MAN, номерний знак НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 з причепом SCHMITZ, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_6 , наркотичний засіб героїн та здійснили його маскування під виглядом цегли. У подальшому вказаний вантаж відправлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЙВЕ ЦИТРУС" ЄРДПОУ 44005914, зареєстрованого за адресою: Україна, 04053, місто Київ, вул.Кудрявська, будинок 3/5, офіс 4.
Сердар Надір /Serdar Nadir/ та ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / діючи із єдиним умислом із невстановленими досудовим розслідуванням особами відправниками вантажу, 13.07.2021 прибули на територію України, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , де почали чекати прибуття та проходження митного контролю автомобіля, що здійснював перевезення цегли та особливо небезпечного наркотичного засобу героїну, за адресою: у м. Києві, Набережно-Печерська дорога, 7.
14.07.2021 близько 07 год. 50 хв. поромом із Грузії до України у Чорноморський торговий порт за адресою: Черноморськ, Одеська область, Україна, 68000, прибув вантажний автомобіль: тягач MAN, номерний знак НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 з причепом SCHMITZ, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_6 , завантажений будівельною цеглою, серед якої містилася замаскований під виглядом цегли наркотичний засіб героїн.
15.07.2021 вищевказаний вантажний автомобіль виїхав із м. Чорноморськ та 16.07.2021 прибув до митного посту «Західний», що за адресою: Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Чайки, вул. Антонова, 1а. В цей же день здійснено митне оформлення товару, після чого весь вищевказаний вантаж разом із наркотичним засобом героїн були перевезені до нежитлової будівлі виробничого призначення (літ Б), загальною площею, 186 кв.м. (складське приміщення), по вул. Набережно-Печерська дорога, 7, м. Київ.
В подальшому, Сердар Надір /Serdar Nadir/, діючи спільно із ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / із 17 по 20 липня 2021 року приїздили до складського приміщення де відділили від цегли, особливо небезпечний наркотичний засіб героїн, упакований у поліетилен червоного кольору у формі брикетів у кількості 1164 шт., загальною вагою 368 кг 150 гр., який упакували та склали окремо у паперові коробки, підготовивши наркотичний засіб до подальшого транспортування.
Крім того ОСОБА_5 /Serdar Nadir/ вчинив незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, наркотичних засобів, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо предметом таких дій були особливо небезпечні наркотичні засоби, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби в особливо великих розмірах.
В період із 3 по 5 липня 2021 року, невстановлені на даний час особи, що діяли спільно із ОСОБА_5 / ОСОБА_12 / та ОСОБА_10 /Serdar Husnu/, маючи єдиний умисел, на контрабанду наркотичних засобів, з метою їх незаконного збуту до країн Європейського союзу, разом з легальним вантажем будівельною цеглою, в Ісламській республіки Іран завантажено до вантажного автомобіля: тягача MAN, номерний знак НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 з причепом SCHMITZ, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_6 , наркотичний засіб героїн та здійснено його маскування під виглядом цегли. У подальшому вказаний вантаж відправлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕЙВЕ ЦИТРУС" ЄРДПОУ 44005914, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Сердар Надір /Serdar Nadir/ та ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / діючи із єдиним умислом із невстановленими досудовим розслідуванням особами відправниками вантажу, 13.07.2021 прибули на територію України, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , де почали чекати прибуття та проходження митного контролю автомобіля, що здійснював перевезення цегли та особливо небезпечного наркотичного засобу героїну, за адресою: у м. Києві, Набережно-Печерська дорога, 7.
14.07.2021 близько 07 год. 50 хв. поромом із Грузії до України у Чорноморський торговий порт за адресою: Черноморськ, Одеська область, Україна, 68000, прибув вантажний автомобіль: тягач MAN, номерний знак НОМЕР_3 , VIN: НОМЕР_4 з причепом SCHMITZ, номерний знак НОМЕР_5 , номер кузова НОМЕР_6 , завантажений будівельною цеглою, серед якої містилася замаскований під виглядом цегли наркотичний засіб героїн.
15.07.2021 вищевказаний вантажний автомобіль виїхав із м. Чорноморськ та 16.07.2021 прибув до митного посту «Західний», що за адресою: Київська область, Києво-Святошинський р-н, с. Чайки, вул. Антонова, 1а. В цей же день здійснено митне оформлення товару, після чого весь вищевказаний вантаж разом із наркотичним засобом героїн були перевезені до нежитлової будівлі виробничого призначення (літ Б), загальною площею, 186 кв.м., по вул. Набережно-Печерська дорога, 7, м. Київ, де вищевказаний вантаж вже чекали ОСОБА_5 /Serdar Nadir/ та ОСОБА_10 /Serdar Husnu/. Отриманий вантаж, у період із 18 год. до 19 год. 20 хв. останні розвантажили у вищевказаній нежитловій будівлі.
В подальшому, ОСОБА_5 / ОСОБА_12 /, діючи спільно із ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / із 17 по 20 липня 2021 року приїздили до складського приміщення де відділили від цегли, особливо небезпечний наркотичний засіб героїн, упакований у поліетилен червоного кольору у формі брикетів у кількості 1164 шт., загальною вагою 368 кг 150 гр., який упакували та склали окремо у паперові коробки, підготовивши наркотичний засіб до подальшого транспортування.
Після чого, ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / взяв із собою два брикети наркотичного засобу героїн, упакованого в поліетилен червоного кольору, а Сердар Надір /Serdar Nadir/ взяв із собою три брикети наркотичного засобу героїн, упакованого в поліетилен червоного кольору та залишили складське приміщення.
22.07.2021 о 18 год. 35 хв. біля будинку 188 Харківське Шосе м. Київ Сердар Надір /Serdar Nadir/ разом із ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / затримані працівниками поліції із наркотичним засобом, який вони перевозили із собою. Інша частина вантажу, що залишалась у складському приміщенні по АДРЕСА_3 вилучена під час проведення санкціонованого обшуку.
Таким чином, ОСОБА_5 / ОСОБА_12 / ІНФОРМАЦІЯ_1 своїми умисними діями, які виразились контрабанді наркотичнихзасобів,тобто їхпереміщенні черезмитний кордонУкраїни зприховуванням відмитного контролю,вчинені запопередньою змовоюгрупою осіб,якщо предметомцих дійбули особливонебезпечні наркотичнізасоби,а такожякщо предметомконтрабанди булинаркотичні засобив особливовеликих розмірахта у придбанні, зберіганні, перевезенні з метою збуту, за попередньою змовою групою осіб наркотичного засобу в особливо великих розмірах, скоїв кримінальні правопорушення, передбачені ч. 3 ст.305, ч.3 ст. 307 КК України.
У вчиненніданого правопорушенняобґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 / ОСОБА_12 /, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Турецької Республіки, документований паспортом громадянина Турецької Республіки серії НОМЕР_2 , освіта середня, уродженць м. Юксекова провінції Хаккяр Турецької Республіки, громадянин Турецької Республіки, зі слів проживаючий за адресою АДРЕСА_4 (зі слів більше нічого не пам`ятає), зі слів співласник магазину з продажу автомобілів, зі слів раніше не судимий.
23.07.2021 року ОСОБА_9 / було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 305, ч. 3ст. 307 КК України.
Підозрюваний Сердар Надір /Serdar Nadir/ вчинив особливо тяжкий злочин, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Посилаючись на наявність обґрунтованої підозри, ризики, передбаченіст.177 КПК України, неможливість застосування більш м`яких запобіжних заходів, слідчий просить застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення застави.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав, просив задовольнити з викладених підстав посилаючись на наявність обгрунтованої підозри, ризиків передбаченихст. 177 КПК Українита недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам.
Захисники ОСОБА_7 та ОСОБА_6 заперечували проти застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, посилаючись на недоведеність органом досудового розслідування причетності їх підзахисного до вчинення правопорушення в якому його підозрюють, зокрема причетності до вилученої партії наркотичних речовиу.
Підозрюваний Сердар Надір/Serdar Nadir підтримав думку свого захисника. Пояснив, що в день затримання він збирався до аеропорту, з другом віддали ключі від орендованої квартири на вахту та біля будинку були затримані. Люди, які їх затримали, відвезли на транспортному засобі підозрюваного до лісової місцевості, де перевірили валізи, потім повернули підозрюваного до будинку, де відбувалось затримання, та повторно обшукали валізи, в яких вже знайшли підкинуті наркотики. Вважає, що в цей час іншими представниками правоохоронних органів також було підкладено наркотичні засоби і в орендовану квартиру.
Заслухавши пояснення прокурора, з`ясувавши думку захисників, підозрюваного, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020010000000005від 20.01.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченихч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 305 КК України.
23.07.2021 року повідомлено про підозру ОСОБА_5 / ОСОБА_12 / у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 307 КК України.
Слідчий у даному кримінальному провадженні звернувся до суду з клопотанням про застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Згідно положень статті 5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини, а також практики Європейського суду з прав людини, обмеження права особи на свободу чи особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою
Відповідно до вимогст. 177 КПК Українипідставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню чи вчинити інше правопорушення.
Згідно зст. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
В силу положеньст.178 КПК Українипри вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених устатті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, висновки про ступінь ризиків та неможливості запобігання їм і застосування більш м`яких запобіжних заходів, мають бути зроблені за результатами сукупного аналізу обставин злочину та особистості підозрюваного (його характеру, моральних якостей, способу життя, сімейних зв`язків, постійного місця роботи, утриманців), поведінки підозрюваного під час розслідування кримінального правопорушення (наявність або відсутність спроб ухилятися від органів влади) поведінки підозрюваного під час попередніх розслідувань (способу життя взагалі, способу самозабезпечення, системності злочинної діяльності, наявності злочинних зв`язків).
Вирішуючи питання про наявність обґрунтованої підозри, поняття якої не міститься в національному законодавстві, слід виходити з його визначеннянаведеного в практиці Європейського суду з прав людини.
Так у своїх рішеннях у справі «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» Європейський суд зазначив, що наявність «обґрунтованої підозри» у вчиненні правопорушення передбачає наявність фактів або інформації, які могли б переконати об`єктивного спостерігача в тому, що відповідна особа могла вчинити злочин. Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.
Під час розгляду клопотання встановлено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 / ОСОБА_12 / кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 307 КК України, що підтверджується: протоколом затримання особи, підозрюваного у вчиненні злочину від 22.07.2021 року відповідно до якого в ОСОБА_10 / ОСОБА_11 / в ході особистого обшуку з валізи було виявлено та вилучено два брикети з особливо-небезпечним наркотичним засобом Героїн; договір оренди квартири АДРЕСА_5 ; протоколом затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 22.07.2021 року відповідно до якого в Сердар Надір /Serdar Nadir/ в ході особистого обшуку з валізи було виявлено та вилучено три брикети з особливо-небезпечним наркотичним засобом ОСОБА_13 ;протоколом проведення невідкладного обшуку від 22.07.2021 року відповідно до якого було проведено обшук квартири АДРЕСА_5 в ході якого було виявлено та вилучено ніж з нашаруванням речовини коричневого кольору (проведеним експрес-тестом було встановлено, що дана речовина відноситься до групи наркотичних засобів Героїн), було зроблено змиви з кухонної стільниці (проведеним експрес-тестом було встановлено, що дана речовина відноситься до групи наркотичних засобів Героїн); протоколом обшуку нежитлової будівлі виробничого призначення (літ Б), загальною площею, 186 кв.м., по АДРЕСА_3 , в ході якого було виявлено та вилучено 1159 брикетів з особливо небезпечним наркотичним засобом «Героїн» загальною вагою 366 кг 60 гр. та зафіксовано обстановку вчинення кримінального правопорушення; висновком експерта від 23.07.2021 року.
Слідчий суддя не надає оцінку належності і допустимості даних доказів для підтвердження винності особи у вчиненні кримінального правопорушення, оскільки зазначені обставини підлягають встановленню в ході судового розгляду кримінального провадження, а лише оцінює в даному випадку їх достатність для підтвердження того, що підозрюваний може бути причетний до вчинення злочину.
При вирішенні клопотання щодо застосування до підозрюваного запобіжного заходу крім наявності обгрунтованої підозри у вчиненні останнім кримінального правопорушення, слідчий суддя приймає до уваги обставини, що характеризують особу підозрюваного, який неодружений, є громадянином іншої країни, не має постійне місце проживання на території України, а також відсутність міцних соціальних зв`язків підозрюваного.
Також слідчий суддя при вирішенні питання щодо виду запобіжного заходу, який може бути застосований до підозрюваного, враховує відсутність наміру підозрюваного сприяти органу досудового розслідування, а також відсутність постійного роду занять, постійного місця проживання на території України, що свідчить про можливість продовжити незаконну діяльність та виїхати за межі території України.
Крім того, слідчий суддя, вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу, приймає до уваги те, що Сердар Надір /Serdar Nadir/ може впливати на іншого підозрюваного, усвідомлюючи тяжкість покарання підозрюваний може ухилитись від органу досудового розслідування .
Також слідчий суддя приймає до уваги тяжкість покарання, яке загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим у вчиненні злочину, який відповідно дост.12 КК Україниє особливо тяжким злочином.
Відповідно до положень ч. 1ст. 183 КПК Українитримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченимстаттею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятоюстатті 176 цього Кодексу.
В кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.
Оцінюючи в сукупності встановлені у даному кримінальному провадженні ризики, передбаченіст.177 КПК України, дані про особу підозрюваного, тяжкість злочину, у вчиненні якого він підозрюється, вважаю, що застосування більш м`якого запобіжного заходу є неможливим, оскільки вони не зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, запобігти існуючим ризикам та дієвість кримінального провадження, яке на даний час триває і проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин його вчинення та зібрання необхідних доказів.
Враховуючи викладене, вважаю, за доцільне застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою.
На підставі ч.4ст.183 КПК України, зважаючи, що Сердар Надір /Serdar Nadir/ підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, беручи до уваги характер вчинення кримінального правопорушення, дані про особу підозрюваного, підстав для застосування альтернативи у вигляді застави слідчий суддя не вбачає.
Керуючись ст.ст.32,110,131,132,176-178,182 - 184,193,372 КПК України, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання - задовольнити.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_5 / ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Турецької Республіки, з середньою освітою, не одруженого, уродженця м. Юксекова провінції Хаккяр Турецької Республіки, проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , квартал Єнімахалє, раніше не судимого, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком шістдесят діб, а саме по 19 вересня 2021 року до 18 год. 35 хв.включно.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з моменту проголошеннябезпосередньо до Київського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 98905617 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні