"04" серпня 2021 р. Справа № 363/3153/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 серпня 2021 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Озерний край , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бережний Вадим Олександрович про розірвання договору купівлі - продажу нерухомого майна, зобов`язання повернути об`єкт нерухомого майна та стягнення збитків,-
ВСТАНОВИВ:
30.07.2021 року позивач звернувся з вказаним позовом до суду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175-177 ЦПК України.
Відповідно до позовних вимог позивача, він просить суд розірвати договір купівлі-продажу земельної ділянку площею 0,1691 га, кадастровий номер 3221882800:28:176:0059, розташованої на території Жукинської сільської ради Вишгородського району Київської області, укладений 06.08.2019 року між ОСОБА_1 та Обслуговуючим кооперативом Озерний край в особі голови кооперативу Ткача А.Ю., нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бережним В.О., зареєстрований в реєстрі за № 1426;
повернути ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,1691 га, кадастровий номер 3221882800:28:176:0059, розташованої на території Жукинської сільської ради Вишгородського району Київської області;
стягнути з Обслуговуючого кооперативу Озерний край на користь ОСОБА_1 збитки, завдані неналежним виконанням зобов`язання по виконанню договору купівлі-продажу нерухомого майна від 06.08.2019 року у розмірі 4 164, 12 грн. та стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 судові витрати.
Таким чином, прохальна частина позову містить дві позовні вимоги немайнового характеру, а також позивачем в межах поданої позовної заяви, заявлено вимогу майнового характеру.
Відповідно до вимог п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім інших обов`язкових реквізитів, повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
П. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
В порушення вказаних вимог позивачем не вказана ціна позову щодо вимог майнового характеру, не надано відомості про вартість земельної ділянки, виходячи з чого має бути сплачений судовий збір, що відповідатиме вимогам майнового характеру.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зважаючи на положення ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на дату реєстрації позовної заяви з 01січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270 гривень.
Згідно п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 908 грн.
Згідно Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою позову майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 908 грн. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 11350 грн.
Таким чином, позивачем не зазначено ціну позову та не сплачено судовий збір.
Загальна сума судового збору у даній справі за дві позовні вимоги немайнового характеру повинна становити 1816 гривень та за вимогу майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, як передбачено ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Відповідно до ч. 2, 4 і 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Разом з тим, позивачем не надано суду жодного доказу, окрім оспорюваного договору купівлі-продажу земельної ділянки, на підтвердження обставини, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.
Крім того, подана позивачем копія оскаржуваного договору, розрахунки інфляційних збитків та відсотків за користування грошовими коштами для суду та сторін по справі належним чином не завірені.
Згідно із ч. 1-3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу у повному обсязі, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Таким чином, суд вважає за необхідним залишити позовну заяву без руху та запропонувати ОСОБА_1 у строк десять днів з дня отримання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, усунути вищевказані недоліки позову.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України , суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Обслуговуючого кооперативу Озерний край , третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бережний Вадим Олександрович про розірвання договору купівлі - продажу нерухомого майна, зобов`язання повернути об`єкт нерухомого майна та стягнення збитків.
Запропонувати позивачу виправити недоліки позовної заяви у строк десять днів з дня отримання ухвали, та роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Баличева
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2021 |
Оприлюднено | 12.08.2021 |
Номер документу | 98922350 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Баличева М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні