КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №554/7777/20
Провадження № 2-во/552/54/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.08.2021 року Київський районний суд м.Полтави в складі:
Головуючого судді - Турченко Т.В.
При секретарі - Сороці Є.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Полтаві заяву представника ОСОБА_1 адвоката Бибика Володимира Анатолійовича про виправлення описки в рішенні Київського районного суду м.Полтави від 25.01.2021 року,-
В С Т А Н О В И В:
03 серпня 2021 року до суду надійшла заява представника ОСОБА_1 адвоката Бибика Володимира Анатолійовича про виправлення описки в рішенні Київського районного суду м.Полтави від 25.01.2021 року. В заяві вказував на те, що згідно рішення Київського районного суду м.Полтави від 25.01.2021 року по справі №554/7777/20, яке на даний час набрало законної сили, було задоволено позов ОСОБА_1 про визнання недійсним свідоцтв про право на спадщину та скасовані рішення про державну реєстрацію права. На даний час вони мають намір виконати вказане рішення суду і звернулися до органів реєстрації речових прав на нерухоме майно з приводу виключення відомостей про визнані судом недійсними свідоцтва про право на спадщину. З цією метою вони звернулися до приватного нотаріуса ПМНО Дробітько В.В., як реєстратора, з приводу внесення відомостей до державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Згідно листа №91/01-16 від 06.07.2021 року їх повідомили, що згідно ч.3 ст.26 ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав з визнанням недійсних документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав. Таким чином, з метою виконання рішення суду в резолютивній частині рішення суду повинно бути зазначено про одночасне припинення рішенням права власності . В резолютивній частині рішення зазначено лише скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу). Тому вважає за необхідне не змінюючи самого тексту рішення суду, доповнивши в цій частині з одночасним припиненням права власності .
Відповідно до ст. 269 ЦПК , суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
В даному випадку є доцільним вирішення питання внесення виправлень до судового рішення без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, на підставі наявних матеріалів, яких достатньо для виправлення описки в порядку ст. 247 ЦПК України .
Відповідно до пункту 19 постанови Пленуму Верховного Суду України про виправлення описки в ухвалі суду від 16 листопада 2016 року Про судове рішення у цивільній справі , вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що в судовому рішенні допущена описка, а також, що виправлення описки не змінює змісту даного судового рішення, тому допущена описка підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 260, 269, ЦПК України , суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Виправити описку в рішенні Київського районного суду м.Полтави від 25.01.2021 року по цивільній справі №554/7777/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за заповітом, зазначивши в резолютивній частині рішення скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) з одночасним припиненням права власності на далі по тексту.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя Т.В.Турченко
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2021 |
Оприлюднено | 13.08.2021 |
Номер документу | 98964928 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні